Free Porn
Úterý, 25 června, 2024
Home POLITIKA Šéf NATO říká, že tou vládou v Libyi, kterou aliance podporuje, je...

Šéf NATO říká, že tou vládou v Libyi, kterou aliance podporuje, je ta, která se opírá o džihádisty (VIDEO)

Náhledový obrázek: Bojovníci z Tureckem podporované Syrské národní armády (SNA) vyfocení loni. Teď už SNA bojuje v Libyi. (Anatolia Agency)

AddThis Sharing Buttons

Share to FacebookFacebookShare to TwitterTwitterShare to PrintPrintShare to MoreMore457

Generální tajemník Severoatlantické obranné organizace (NATO) uvedl, že v Libyi tato aliance podpoří Vládu národní shody (GNA). GNA je teď ve válce s Libyjskou národní armádou (LNA). Také ji podporují  džihádistické organizace mj. např. libyjská pobočka mezinárodní islamistické organizace Muslimské bratrstvo.

Stoltenberg pronesl tato tvrzení v interview s italskými novinami La Repubblica, které to podle zprávy Greek City Times publikovaly včera.

Stoltenberg řekl, že ač je teď na Libyi zavedeno mezinárodní zbrojní embargo, které musí respektovat všechny strany, tak to neznamená, že s oběma svářícími se frakcemi by mělo zacházet stejně. „Z tohoto důvodu je NATO připraveno poskytnou podporu vládě GNA v Tripolisu,“ řekl.

Libye je v chaosu od svržení vlády džamahurie plukovníka Muammara Kaddáfího, která v zemi vládla přes 40 let, silami podporovanými NATO v roce 2011. GNA pod vedením ministerského předsedy Fayez al-Sarraje byla zformována v roce 2015 a mandát k vládě nad zemí dostala od Spojených národů. Tento mandát uplynul sice v roce 2017, ale OSN ji ale i tak považuje za legitimní vládu Libye.

GNA je od loňského roku předmětem útoků Libyjské národní armády (LNA), tj. části ozbrojených sil země, které odmítly al-Sarrajovu vládu, a vede ji polní maršál Khalifa Haftar. O LNA se říká, že je proti GNA proto, že ta stojí na podpoře zahraničních zájmových skupin a teroristů.

GNA podporuje momentální vláda Itálie a Turecko a dostává se jí také podpory od nesčetných islamistických organizací včetně Muslimského bratrstva. GNA rovněž obviňují, že za ni bojují bývalí bojovníci ISIS např. i v její armádě. Na druhou stranu LNA má podporu Egypta, Francie, Řecka, Ruska, Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů.

Teď je v oběhu nové video vytvořené Lindsey Snell, americkou žurnalistkou, kterou v Sýrii unesli teroristé Al-Nusra, než se jí povedlo utéct do Turecka, a byla pak dva měsíce vězněna Tureckem pro podezření, že je agentkou CIA. Video se skládá z interview se syrskými džihádisty, kteří bojují za GNA.

Bojovníci na videu říkají, že za GNA bojují na rozkaz Turecka, protože jsou na turecké výplatní pásce. Jeden z nich dokonce říká, že džihádisté nejenže jsou podporováni právě Tureckem, což je členský stát NATO, nýbrž je jim podporu dává i zbytek NATO včetně Spojených států.

https://video-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.24130-2/10000000_2657263484597472_5060315615705176956_n.mp4?_nc_cat=111&_nc_sid=985c63&efg=eyJ2ZW5jb2RlX3RhZyI6Im9lcF9oZCJ9&_nc_ohc=Ch5A7doenLMAX9xUaEl&_nc_ht=video-prg1-1.xx&oh=b414f38874433b9dc194c276646d8bf8&oe=5EE58440

Toto Stoltenbergovo prohlášení by mohlo uvnitř NATO vyvolat napětí, neboť různé členské státy stojí na obou stranách konfliktu. Tímto jeho schválením džihádistické vlády v Libyi je zvláště vyděšeno Řecko, neboť GNA předtím s Tureckem podepsalo smlouvu, podle které si tyto dvě islamistické země uchvátí řecké teritoriální vody a rozdělí si je mezi sebe.

Muslimské bratrstvo má své pobočky v mnoha zemích včetně evropských. Německá služba domácího zpravodajství nedávno varovala před hrozbou, kterou tato skupina představuje pro jejich zemi, jak o tom už Voice of Europe referoval.

By Michael Lord 15 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/nato-chief-says-the-alliance-backs-jihadi-supported-government-in-libya-video/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec. Poslanec zvolený...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x