Pondělí, 28 listopadu, 2022
Home EKONOMIKA Šéfová EU vyzývá, aby hranice zůstaly během epidemie koronaviru, otevřené

Šéfová EU vyzývá, aby hranice zůstaly během epidemie koronaviru, otevřené

Předsedkyně Evropské komise vyzvala, aby hranice zůstaly uvnitř zóny volného pohybu EU otevřené i během epidemie COVID-19, jelikož země po celém bloku zavádí pohraniční kontroly.

V neděli naléhala Ursula von der Leyen na státy Evropské unie, aby ponechaly své hranice otevřené, aby bylo možno převážet zdravotní dodávky do zemí nejpostiženějších koronavirem.

„Toto je okamžik krize a je nejvyšší důležitostí udržet náš vnitřní trh v chodu,“ řekla von der Leyen na videu na sociálních médiích.

„Nezačneme-li jednat okamžitě, začnou mít obchody problémy s doplňování skladů určitých produktů přicházejících odjinud z Jednotného trhu,“ řekla s dodatkem: „Ochrana lidského zdraví by neměla blokovat dostupnost zboží a důležitého personálu k pacientům, zdravotnímu systému, továrnám a obchodům.“

„Jen si představte, kdybychom zvedli výrobu zdravotních pomůcek a továrny nemohli včas dostat součásti, tisíce řidičů autobusů a náklaďáků váznou na parkovištích na vnitřních hranicích, čímž vytváří větší zdravotní riziko a rozvrací naše zásobovací řetězce,“ varovala.

Předsedkyně komise EU rovněž vyzvala k zavedení kontroly exportu na zdravotní pomůcky, aby se zabránilo jejich prodeji mimo EU, přičemž tlačila na členské státy, aby přestaly s restrikcemi exportu na zdravotní dodávky uvnitř bloku.

„Potřebujeme si pomáhat jeden druhému. Větší výrobou a udržováním toho v Evropské unii a vzájemným sdílením můžeme ochránit zdraví svých pracovníků a pacientů a lokalizovat šíření toho viru,“ řekla von der Leyen.

Minulý týden Evropská unie kritizovala prezidenta Donalda Trumpa za omezení cestování z Schengenské zóny bezvízového pohybu tohoto bloku, kdy uvedla: „Koronavirus je globální krize, ta se neomezuje na žádný kontinent a vyžaduje spíš spolupráci než jednostranné akce.“

„Evropská unie nesouhlasí se skutečností, že rozhodnutí USA zavést zákaz cestování bylo přijato jednostranně a bez konzultací,“ dodalo prohlášení.

Trump řekl, že zákaz cestování byl nutný, protože ohledně koronaviru EU zanedbala zavedení „prevence a omezení cest z Číny a z dalších ohrožených zón.“

Od té doby, kdy USA zákaz cestování zavedly, přidaly se k nim země z celé Evropy a omezily cestování a zavedly pohraniční kontroly. V pondělí své hranice se sousedními zeměmi uzavřelo i Německo.

Další země EU včetně Dánská, České republiky, Portugalska, Polska a Rakouska také v reakci na virus zavedlo pohraniční kontroly.

Odhadem 170 milionů lidí je v Evropské unii v současnosti pod uzávěrou, když se i Španělsko a Francie přidaly k Itálii a říkají občanům, aby zůstali doma, hlásí The Times.

Ministerský předseda Francie, Édouard Philippe přiznal, že původní reakce země na vypuknutí epidemie koronaviru bylo „aplikováno nekvalitně“, ovšem odmítl vyzvat, aby i jeho země hranice zavřela.

„Nejlepším způsobem zpomalení epidemie je držet se v odstupu od ostatních lidí… Musíme absolutně omezit své pohyby,“ řekl.

KURT ZINDULKA

16 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/16/eu-president-calls-for-borders-to-remain-open-during-coronavirus-outbreak/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Perfektní krach při prosazování perfektní hospodářské soutěže

Zákonodárci Evropské unie, kteří už dlouho zírají na to, jak s USA a s Čínou prohrávají v inovativní hře, tvrdí, že našli pachatele tohoto kontinentálního...

Svět pořád potřebuje přívod ruské ropy, varuje uprostřed první skutečně globální energetické krize šéf IEA

„Svět se nachází uprostřed první skutečně globální energetické krize,“ řekl dnes v Singapuru výkonný ředitel Mezinárodní energetické agentury Fatih Birol.

26 z 56 francouzských jaderných reaktorů je mimo provoz kvůli zkorodovaným trubkám nebo údržbě

Francie přechází do režimu studené zimy. Protesty začínají už teď. Koroze trubek, údržba a pracovní spory už odstavily z provozu...

Most Popular

Ruská Wagnerova skupina poslala Europarlamentu zkrvavené porážecí kladivo

V reakci na hlasování v Europarlamentu z minulého týdne určující Rusko jako „státního sponzora terorismu“ poslal tomuto evropskému orgánu jeden s Kremlem spjatý činitel hrozivý vzkaz.

EU obviňuje Washington, že tyje z Ukrajinské války

„Devět měsíců po invazi na Ukrajinu začíná Vladimir Putin tříštit Západ,“ všímá si Politico v překvapujícím přiznání, které znamená ohromující obrat oproti předchozímu...

Nikdy to nebylo o Ukrajině

Mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price na svém tiskovém briefingu 21. března řekl shromážděným reportérům, že „Prezident Zelenskyj dal také velice jasně najevo,...

Akademická svoboda je mrtvá, říká proti-lockdownový profesor ze Stanfordu

Profesor ze Stanfordu, který zpochybňoval lockdownovou ortodoxii, varoval, že „akademická svoboda je mrtvá,“ a že všichni ti, kdo se postavili povídačce režimu,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x