Ve skutečnosti v britských vězeních dochází prostřednictvím takových obrácení k radikalizaci zločinců
Daňoví poplatníci zaplatili obohacení své nejoblíbenější telenovely o příběh mladíka, který po propuštění z vězení, konvertuje k islámu, aby tak našel „mír“ a stal se novým lepším člověkem jako někdejší český zločinec Ferdyš Pištora po obrácení Armádou spásy.
„Bobby Beale z londýnského East Endu (Clay Milner Russell) prozkoumá islámskou víru, aby se tak adaptoval na řádný život venku po propuštění z vězení, kde seděl za vraždu své sestry, a tento seriál úzce spolupracoval s Muslimskou linkou pomoci pro mládež, aby tak vyobrazil pozitivní dopad této víry na takového problémového teenagera,“ hlásí Radio Times.
V tomto příběhu je Beale uvězněn za zabití své sestry, ale „začne u něj proces nalezení míru zbavující ho dědictví jeho násilné minulosti a obrácení na nového lepšího člověka – jako u Ferdyše Pištory“ poté, co dostane od hodného muslimského kamaráda výtisk Koránu.
„Byly to pro nás úžasné zážitky, když jsme měli možnost spolupracovat s Muslimskou linkou pomoci mládeži, abychom překonali zažité stereotypy a předsudky o roli této víry v životech lidí,“ řekl výkonný producent díla Jon Sen.
Zohra Khaku, ředitel Muslimské linky pomoci mládeži, řekl, že tento příběh jim poskytl příležitost vylíčit islám v pravé podobě „jeho pozitivního vlivu“ na věřící.
Seriál o londýnské lokalitě proslulé svou temnou pověstí East End -tj. EastEnders – fungující v Británii jako něco na způsob českého seriálu Vždycky Most, patří v této zemi k nejpopulárnějším televizním představením, když láká v průměru týdně souhrnně s násobným započtením 6 milionů diváků.
Ovšem situace je vůči tomu, co je líčeno v příběhu, naprosto opačná a příběh je ještě větší úlet než český Vždycky Most.
K ohromným problémům Británie patří islámská radikalizace ve vězeních, když po převýchově vězením jsou hromadně propouštěni extrémisté převychovaní kazateli nenávisti.
Loňská zpráva Independentu popisovala, jak se „z britských věznic stávají líhně islámského extremismu.“
„Jsme svědky ohromného experimentu, při němž si za mřížemi pěstujeme daleko více extremistů, než jsme jich měli kdy předtím, přitom mají často jen kratičké tresty, ty ale stačí a nikdo nemá ponětí, jak přijít s účinným způsobem, jak si s nimi poradit,“ řekl Rajan Basra, výzkumník Mezinárodního centra pro studium radikalizace (ICSR) při King’s College London.
Zatímco tento seriál líčí islám jako volbu obrácení na lepšího přivádějící k míru, tak zase jiný britský seriál Hollyoks nedávno líčil příběh zinscenovaný ve spolupráci s britskou vládou, kde záporní hrdinové podléhají radikalizaci nebezpečné skupiny pravicových extremistů.
Paul Joseph Watson
PrisonPlanet.com
July 12, 2019