Pátek, 2 června, 2023
Home NWO Seriálová telenovela od BBC líčí příběh britské verze obrácení Ferdyše Pištory, který...

Seriálová telenovela od BBC líčí příběh britské verze obrácení Ferdyše Pištory, který konvertuje k islámu, aby se obrátil na nového lepšího člověka

Ve skutečnosti v britských vězeních dochází prostřednictvím takových obrácení k radikalizaci zločinců

Daňoví poplatníci zaplatili obohacení své nejoblíbenější telenovely o příběh mladíka, který po propuštění z vězení, konvertuje k islámu, aby tak našel „mír“ a stal se novým lepším člověkem jako někdejší český zločinec Ferdyš Pištora po obrácení Armádou spásy.

„Bobby Beale z londýnského East Endu (Clay Milner Russell) prozkoumá islámskou víru, aby se tak adaptoval na řádný život venku po propuštění z vězení, kde seděl za vraždu své sestry, a tento seriál úzce spolupracoval s Muslimskou linkou pomoci pro mládež, aby tak vyobrazil pozitivní dopad této víry na takového problémového teenagera,“ hlásí Radio Times.

V tomto příběhu je Beale uvězněn za zabití své sestry, ale „začne u něj proces nalezení míru zbavující ho dědictví jeho násilné minulosti a obrácení na nového lepšího člověka – jako u Ferdyše Pištory“ poté, co dostane od hodného muslimského kamaráda výtisk Koránu.

„Byly to pro nás úžasné zážitky, když jsme měli možnost spolupracovat s Muslimskou linkou pomoci mládeži, abychom překonali zažité stereotypy a předsudky o roli této víry v životech lidí,“ řekl výkonný producent díla Jon Sen.

Zohra Khaku, ředitel Muslimské linky pomoci mládeži, řekl, že tento příběh jim poskytl příležitost vylíčit islám v pravé podobě „jeho pozitivního vlivu“ na věřící.

Seriál o londýnské lokalitě proslulé svou temnou pověstí East End  -tj. EastEnders – fungující v Británii jako něco na způsob českého seriálu Vždycky Most, patří v této zemi k nejpopulárnějším televizním představením, když láká v průměru týdně souhrnně s násobným započtením 6 milionů diváků.

Ovšem situace je vůči tomu, co je líčeno v příběhu, naprosto opačná a příběh je ještě větší úlet než český Vždycky Most.

K ohromným problémům Británie patří islámská radikalizace ve vězeních, když po převýchově vězením jsou hromadně propouštěni extrémisté převychovaní kazateli nenávisti.

Loňská zpráva Independentu popisovala, jak se „z britských věznic stávají líhně islámského extremismu.“

„Jsme svědky ohromného experimentu, při němž si za mřížemi pěstujeme daleko více extremistů, než jsme jich měli kdy předtím, přitom mají často jen kratičké tresty, ty ale stačí a nikdo nemá ponětí, jak přijít s účinným způsobem, jak si s nimi poradit,“ řekl Rajan Basra, výzkumník Mezinárodního centra pro studium radikalizace (ICSR) při King’s College London.

Zatímco tento seriál líčí islám jako volbu obrácení na lepšího přivádějící k míru, tak zase jiný britský seriál Hollyoks nedávno líčil příběh zinscenovaný ve spolupráci s britskou vládou, kde záporní hrdinové podléhají radikalizaci nebezpečné skupiny pravicových extremistů.

Paul Joseph Watson
PrisonPlanet.com
July 12, 2019

Zdroj: https://www.prisonplanet.com/social-engineering-top-bbc-soap-opera-features-storyline-about-man-converting-to-islam-to-find-peace.html

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Posledním gigantem, který utíká z aliance čisté uhlíkové nuly, je Lloyd‘s

Pojišťovna Lloyd’s of London oznámila svůj odchod z aliance čisté uhlíkové nuly pro pojištěnce – čímž se stala už šestou takovou organizací, která...

Jak Google manipuluje vyhledávání ve prospěch liberálů a cinknul volby

Náhledový obrázek: Dr. Robert Epstein sleduje zaujatost Googlu a jeho vyhledávacích výsledků. REUTERS Ač se pozornost zaměřuje na cenzuru...

Téměř dvě třetiny Američanů na média pohlíží jako na „skutečného nepřítele lidu,“ zjišťuje nový průzkum

Nový průzkum od Rasmussen zjistil, že téměř dvě třetiny Američanů si myslí, že média jsou „skutečným nepřítelem lidu“. Průzkum...

Most Popular

Tři nové dohody Číny, Ruska, Íránu a Iráku potvrzují nový řád ropných trhů

Moskva 18. května jen s Íránem podepsala 10 nových smluv o spolupráci v ropném sektoru. Čína počkala jen,...

Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají

Podle nového průzkumu má AfD stále prostor k růstu. Strana Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech stále roste výše, když už...

Slovenští úředníci prosí Brusel, aby intervenoval do nadcházejících voleb a bránil zvolení Fica

Podle vůdce strany Směr Roberta Fica suita úředníků a nezizkovkářů vyzvala činitele EU a NATO, aby v září pomohli zabránit vítězství jeho strany.

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x