Čtvrtek, 1 prosince, 2022
Home NWO Mezinárodní konflikty Skoro 10 % námořníků letadlové lodi Theodore Roosvelt je pozitivních na virus

Skoro 10 % námořníků letadlové lodi Theodore Roosvelt je pozitivních na virus

USS Theodore Roosevelt’s (CVN-71)

Rychle se šířící čínský virus úspěšně zhroutil americkou ekonomiku a teď už hrozí, že z provozu vyřadí strategická plavidla Amerického námořnictva, jelikož čím dál více posádek je pozitivní na COVID-19.

Deset procent posádky USS Theodore Roosevelt (CVN-71) bylo pozitivně otestováno na virus, přičemž v dalších dnech se očekávají stovky dalších výsledků, uvedlo v pátek Námořnictvo, hlásí San Diego Union-Tribune.

Námořnictvo uvedlo, že 92 % posádky bylo otestováno, což zatím vedlo k 447 pozitivním případů a výsledky dalších 775 námořníků mají přijít zanedlouho. Testy nejspíš udělají i zbývajícím 339 námořníkům, kteří ještě potřebují skríning.

Posádka je součástí čtvrté letadlové lodi Námořnictví třídy Nimitz s jaderným pohonem spuštěné v roce 1984, která může nést až 90 letounů s pevnou nosnou plochou a vrtulníků.

Virem nakažená letadlová loď kotví od 26. března na Guam, kdy se na lodi začaly ukazovat první případy nakažení virem.

Minulý týden byla na sociálních médiích zveřejněna videa z tohoto plavidla, kdy námořníci skandují za velitele lodi, kterého nadřízení vyhodili, že zanedbal opatření ke zmírnění šíření tohoto viru.

„Bylo to celé moře lidí,“ řekla Victoria-Lola Leon Gurerrero, spolupředsedkyně organizace politické agitace Nezávislý Guahan, kdy poukazovalo ohledně těch skandujících na CVN-71, když se vyhozený kapitán vyloďoval: „Skoro žádný na sobě neměl masku. Nikdo nedodržoval sociální odstup. Sám kapitál z lodi vylezl bez masky a potřásl si rukou s lidmi, co pro něj přijeli… A teď už slyšíme, že i ten kapitán sám je pozitivní na COVID.

Velící důstojník kapitán Brett Crozier napsal totiž Námořnictvu dopis, v němž žádal o pomoc, a ten unikl do médií. To vedlo k vyhození Croziera.

Capt. Brett Crozier

Jakmile byl Crozier vyhozen, tak na letadlovou loď zakotvenou na Guam přiletěl ministr námořnictva Thomas Modly a k posádce promluvil přes reproduktor, kdy jim vysvětloval, že Crozier byl naivka a pitomec, když si myslel, že ten dopis neunikne do tisku.

Asi den poté, co to Modly pronesl, tak sám rezignoval, neboť audio jeho projevu také uniklo.

Asi 3 155 námořníků, kteří byli otestovaní negativně, bylo přesídleno do ubytoven na zemi do izolace.

Teď mají obavy obyvatelé Guamu, že i oni se virem nakazí. Koncem března poslali vůdci místních komunit dopis guvernérovi Guamu Lou Leon Guerrerovi, že mají „strach“, že se infekce z tohoto plavidla Námořnictva rozšíří do místní komunity.

V uplynulém týdnu varoval místopředseda spojených náčelníků štábů generál John Hyten: „Máme na moři moc lodí. Myslet si, že se to znovu nezopakuje, je dost hloupý způsob plánování.“

Má-li Hyten pravdu, tak by mělo Námořnictvo jít v šlépějích průmyslu výletních lodí a plavby suspendovat, to by ale bylo nebezpečné pro americkou globální hegemonii v západním Pacifiku, jelikož Čína rozjíždí válečné manévry v Jihočínském moři.

by Tyler Durden

Sat, 04/11/2020 – 11:30

Konec formuláře

Zdroj: https://www.zerohedge.com/health/nearly-10-theodore-roosevelt-sailors-test-positive-virus

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Holandská vláda sedlákům zruší 3 000 farem, aby vyhověla Zeleným předpisům EU

Tato vláda vyčlenila 24,3 miliardy € na kompenzace podnikům za jejich plánované vyvlastnění a zrušení provozu tohoto soukromého vlastnictví.

Školy vyznávající zásluhy, férovost a rovnost by měly zvítězit nad těmi vyznávajícími diverzitu, rovnost a inkluzivitu

Před asi stoletím rozběhli „pokrokoví“ uchvácení amerického vzdělávacího systému. Chtěli vymýtit individualismus, který byl vždy puncem lidského charakteru, aby tak lidé byli...

20 států NATO je už hrozně vysátých z neustálého posílání zbraní na Ukrajinu

Dvě třetiny Severoatlantické obranné organizace (NATO) si už posíláním zbraní Kyjevu vybrakovaly sklady, tvrdí činitel této aliance. Už i větší státy NATO...

Most Popular

Kdo vraždí krypto-milionáře?

Jsou nejdůležitější pionýři průmyslu krypto-měn něčím cílem? Právě jsme se dověděli, že zemřel 53letý miliardář krypto-měn jménem Vyacheslav Taran a je to...

2 miliony migrantů se přes noc stanou občany, Německo znásobuje úsilí o velkou výměnu obyvatel

Nový německý zákon o občanství radikálně Německo transformuje na generace. Německo se blíží k úplnému přetvoření zákonů o občanství a...

Holandská vláda sedlákům zruší 3 000 farem, aby vyhověla Zeleným předpisům EU

Tato vláda vyčlenila 24,3 miliardy € na kompenzace podnikům za jejich plánované vyvlastnění a zrušení provozu tohoto soukromého vlastnictví.

Bidenův gender-fluidní šéf jaderného úřadu obviněn z trestného činu krádeže

Vedoucí činitel Ministerstva energetiky vedoucí jaderný úřad byl obviněn z trestného činu krádeže, neboť na letišti v Minneapolis v září ukradl zavazadlo a krátce nato...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x