Free Porn
Pátek, 21 června, 2024
Home Nezařazené Snowden: Existuje „svaté h_vno“, tj. blíží se odhalení s důkazní silou kouřící...

Snowden: Existuje „svaté h_vno“, tj. blíží se odhalení s důkazní silou kouřící zbraně

Tento vynašeč říká, že vláda věří, že má informace, které „by z nich všech udělaly politické mrtvoly.“

Bývalý zaměstnanec NSA Edward Snowden, který se dal na vynašečství, říká, že ještě pořád jsou k dispozici ohromná odhalení, daleko přesahující pouhý vládní dohled, která by měla dalekosáhlé důsledky.

V interview s kolegou vynašečem Jamesem Bamfordem, které se objevilo ve Wired, mluvil Snowden o objemných dokumentech k odhalení, které vlastní, a kterých je tolika, že ještě nebyl schopen je všechny přečíst.

Snowden říká, že nemá všechny z těch skoro 1,7 milionu dokumentů, o kterých vláda tvrdí, že je má, přiznává však, že ještě existuje značné množství informací, které je třeba ještě zveřejnit.

„Myslím si, že oni se domnívají, že v tom je i kouřící zbraň, která pro ně všechny bude znamenat politickou smrt,“ řekl tomuto technickému magazínu, na jehož obálce se tento měsíc objevuje obalený čímsi jako zmuchlaná US vlajka.

„Skutečností je, že vládní vyšetřování selhalo – a že nevědí, co jsem všechno vzal, a tak kolem sebe hází těmito směšnými obrovitými čísly – což mi naznačuje, že někde v těch jejich vadných odhadech museli najít něco, co by bylo jako ‚Svaté h_vno.‘ A myslí si, že to tam v tom ještě někde je,“ dodal tento vynašeč.

Rovněž kritizoval NSA, že si za ten rok od okamžiku, kdy vyšla na světlo jeho odhalení, ještě neudělala doma pořádek.

„Pořád ještě nevyřešili své problémy. Pořád ještě mají odbyté audity, pořád ještě se jim tam děje spousta věcí jen tak sama od sebe, a oni nemají ponětí o tom, o co v nich kráčí, odkud to pochází, ani kam to směřuje,“ řekl.

„A když je to tak, jak bychom my jako veřejnost mohli NSA důvěřovat se všemi těmi informacemi záznamů o našem soukromí, s trvalou evidencí našich životů?“ naléhavě připomíná Snowden.

Snowden vyjadřující se ke kritikům, kteří ho pořád ještě označují za zrádce, řekl, že on přeci jedná kvůli uchování amerických hodnot.

„Řekl jsem vládě, že půjdu dobrovolně do vězení, pokud to poslouží dobré věci,“ tvrdil. „Záleží mi více na zemi, než na tom, co se stane se mnou. Nemůžeme ale dovolit, aby se zákon stal politickou zbraní nebo souhlasit se zastrašováním lidí, aby se nestavěli za svá práva, bez ohledu na to, jak by ta dohoda byla dobrá. Já se součástí tohoto nestanu.“

Článek ve Wired se rovněž dotýká nových odhalení, že NSA vyvinula tajný autonomní program zvaný „Monsterermind“ (Monstrózní mysl), který funguje bez lidských provozovatelů, aby reagoval na kybernetické útoky ze zahraničí.

Snowden uvádí, že z tohoto programu by mohly vzniknout značné problémy vzhledem k tomu, že kybernetické útoky lze provést tak, aby vypadaly, že pochází odjinud, než od jejich skutečného zdroje.

„S těmito útoky lze šprýmovat,“ řekl Snowden. „Můžete mít někoho, kdo např. sedí v Číně, kdo to udělá tak, aby to vypadalo, že útoky pochází z Ruska. A pak skončíme odvetnou palbou na ruskou nemocnici. Co se stane potom?“

V jiné zprávě k věci v pondělí federální soudce rozhodl, že vláda nemusí vydat soudní příkazy Soudu pro dohled nad zahraničním zpravodajstvím, ani jména telefonních společností, které pomáhají se sběrem komunikačních dat. NSA tudíž může dostávat přístup k datům potajmu. Electronic Frontier Foundation, která tento spor s US ministerstvem spravedlnosti začala, říká, že se pořád ještě rozhoduje, zda se proti tomuto rozhodnutí odvolat.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
12
0
Would love your thoughts, please comment.x