Úterý, 21 května, 2024
Home Nezařazené Sorosova hlásná trouba apeluje na Google, aby perzekuoval “konspirační teorie”

Sorosova hlásná trouba apeluje na Google, aby perzekuoval “konspirační teorie”

Bývalý společník George Sorose v Open Socienty a současný učenec na Stanford University Evgeny Morozov vydal apel, aby Google a další vyhledávací enginy začaly vynucovat perzekuce proti myšlenkovým zločinům, které poskytují obsah webových stránek “konspiračním teoriím” i takovým, ve které věří většina Američanů, jako že globální oteplování není převážně způsobené člověkem.

Morozov, jehož biografie potvrzuje, že je to člověk zevnitř s dobrými konexemi, v pomlouvačném článku stěžuje, jak je Internet užitečný nástroj pro “lidi, co popírají globální oteplování” ale také “hnutí proti očkování” a apeluje na Google, aby tomu poskytl “sociálně odpovědnou poručnickou péči”, která by takovéto víry marginalizovala úpravou takovýchto výsledků hledání.

Jeho řešením je: „Donutit vyhledávací enginy k větší odpovědnosti při jejich indexaci a uplatnění více poručnické kontroly při předkládání vyhledaných výsledků v otázkách jako „globální oteplování“ či „očkování“. Google už má seznam vyhledávacích otázek, které představují většinu provozu na stránkách provozujících pavědu a konspirační teorie; tak proč se k nim nechovat odlišně než k normálním dotazům? Tudíž, když by uživatelé dostávali výsledky hledání, které jsou pravděpodobně posílány na stránky s pavědou či konspiračními teoriemi, tak by Google jednoduše mohl zobrazit obrovský banner požadující od uživatele opatrnost a zkontrolovat před tím vygenerovaný seznam autorizovaných zdrojů, než se definitivně rozhodne.“

Morozov popisuje i potenciál, že by takového kroky mohly být vnímány jako fungování Googlu jako „agenta velké farmakologie či Al Gora“ jako „riziko, které za to stojí.“

To představuje podobnou argumentaci jako úsilí o „kognitivní infiltrace“ Casse Sunsteina – Obamova informačního cara, aby se udeřilo proti kontroverzním webovkám vládním varováním (včetně těch, co tvrdí, že vystavovat se slunečnímu svitu je zdravé). Ve svých bílých listech, které vzbudily široký posměch, apeloval Sunstein na to, aby politické blogy byly nuceny zařadit popupy, které ukazují „stručnou argumentaci opačných názorů“. Také navrhoval, aby se za disidentské názory vybíraly daně a rovněž navrhoval přímé zákazy určitých názorů.

Dát společnostem jako Google, které se staly téměř vrátným k celému Internetu a už uplatňují podobnou cenzuru, jakou chce zákon SOPA, moc označovat, které politické a vědecké postoje jsou přijatelné a které jsou brakem „konspiračních teorií“ je útokem na svobodu myšlení a zavání čínským stylem myšlenkové kontroly.

Morozovovy argumenty rovněž zcela podrývá fakt, že dvě z tzv. okrajových „konspiračních teorií“, jež předkládá, že je třeba, aby na ně Google uplatnil boj proti zločinu – skepticismus ke globálnímu oteplování a nebezpečí z očkování je hledisky, která zastávají miliony Američanů a vůbec nejsou okrajové.

Podle posledních výzkumů veřejného mínění méně než polovina Američanů věří, že globální oteplování je způsobeno lidskou aktivitou, a velký počet se k tomu přiklonil v posledních několika letech.

Průzkumy navíc ukazují, že čtvrtila Američanů, zhruba 75 milionů z nich, věří, že očkování není bezpečné a může způsobit autismus. Označit to za menšinovou víru v konspirační teorii je jako označení katolické doktríny jako maličké a okrajové.

Nejlepší popis náhledů na globální oteplování a bezpečnost očkování lze označit jako rozdělené, ale tvrdit, že skepticismus k člověkem způsobným klimatickým změnám a k nebezpečí očkování jsou „nesmyslné“ okrajové konspirační víry, jak to činí ve svém článku Morozov, je nesmírně nepřesné a odhaluje v jeho rétorice zaujetí ve vleku určité agendy.

To dále ilustrují komentáře čtenářů, kteří téměř universálně Morozova a jeho útočné argumenty zesměšňují jako jen lehce zakrývané požadavky na cenzuru Internetu.

„Ten den, až toto Google začne dělat, je dnem, kdy si najdou nový vyhledávací engine,“ napsal jeden.

„Takže jste tedy podporovatelem internetové cenzury? Samozřejmě informací, s nimiž nesouhlasíte. Takže předpokládám, že Slate a NAF by nepodporovali nedávné akce ohledně SOPA?“ přidal tam další.

Morozovova rétorika je pouze jedním z aspektů širšího hnutí na přetvoření Internetu s ozvěnovou komorou pro propagandu establišmentu, stahující alternativní hlasy ohledně výhod pro velké farmakologické společnosti, které hrabou miliardy z prodeje nebezpečných vakcín a vědeckým orgánům, jejichž přežití závisí na náklonnosti k mýtu o globálním oteplování.

Představuje to další úsilí o vítězství v informační válce, ve které establišment v současnosti prohrává, jak už sama přiznala i Hillary Clinton, tím, že se vytvoří nové Orwellovské Internetové ministerstvo pravdy, jak požadoval už Bill Clinton, ale s tím, že by se touto rolí pověřil vrátný k samotnému Internetu – Google.

Paul Joseph Watson

Poznámka překladatele: Někteří čtenáři možná znají příběh Josky Morozova, sovětského školáka, který býval bolševiky ostatním dětem předkládán jako hrdina za to, že byl tak uvědomělý, že udal a tudíž poslal do Gulagu i své rodiče jako třídní nepřátele.  Napadá mě, není-li tohle jeho potomek.

Zdroj: prisonplanet.com vyšlo na AC24

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
43
0
Would love your thoughts, please comment.x