Free Porn
Úterý, 28 května, 2024
Home Nezařazené Spojené státy daly sbohem čtvrtému dodatku Ústavy

Spojené státy daly sbohem čtvrtému dodatku Ústavy

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických potvrdilo protiústavní praktiku zabavování a prohledávání elektronických zařízení “bez jakéhokoliv podezření” v pásu 100 mil od hranic – kde žije 197.4 miliónu Američanů, neboli 66 % celé populace.

Zerohedge.com
12. února

Státní administrativa Spojených států se pomalu, ale jistě, ujišťuje, že se Ústava Spojených států a její dodatky stanou věcí minulosti. Ve jménu národní bezpečnosti, samozřejmě. A zatímco až dodnes byl terčem první (svoboda projevu) a druhý (právo nosit zbraně) dodatek Ústavy – skrz nepřetržité odposlouchávání všech svých občanů, za účelem posouzení toho, kdo by mohl být vnitrostátní terorista a tím pádem i vhodný cíl pro nový sport, nazývaný “droning” – a skrz agresivní nátlak k odzbrojení a omezení propagace zbraní, což někteří (Poznámka redakce: zcela oprávněně) považují za nic menšího, než pokus o odebrání poslední možnosti obrany veřejnosti proti tyranické vládě – nyní přišel čas rozloučit se se čtvrtým dodatkem Ústavy – totiž právem být chráněn před neopodstatněným prohledáváním a zabavováním. Ale prozatím jen pro 66 % občanů Spojených států, kteří žijí ve vzdálenosti do 100 mil od hranic. Jak píše Wired, “Watchdog Ministerstva vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických pro občanská práva došel k závěru, že cestující podél hranic mohou mít svoji elektroniku zabavenu a její obsah podroben vyšetřování z jakéhokoliv libovolného důvodu – vše v zájmu národní bezpečnosti.”

Více o výpravě Ameriky, vedené úzce vybranou elitou, za uhašením svých zvývajících civilních svobod píše Wired:

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických, které má na starost zabezpečení hranic, v roce 2009 oznámilo, že vypracuje “Analýzu dopadu na civilní práva” své politiky bezdůvodného zabavování a prohledávání týkající se elektronických zařízeních “do 120 dnů.” Více než o tři roky později kancelář civilních práv a svobod Ministerstva vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických publikovala dvoustránkové shrnutí svých nálezů.

“Také jsme došli k závěru, že požadování rozumné míry podezření pro vykonání prohlídky elektronických zařízení v hraniční oblasti by bylo operativně škodlivé a nepřineslo by zlepšení civilních práv a svobod,” píše se ve shrnutí nálezů.

Memorandum podtrhává tření mezi dnešní realitou, kde se elektronická zařízení stala virtuálním rozšírením našich osob, zahrnujíce vše od e-mailů, chatů, fotek až po naše osobní dokumenty a deklarovanou vládní výpravou za národní bezpečností.

A předtím, než zde propukne další festival překřikování červených proti modrým, kde budou pevná fakta ignorována ve jménu prokázání validity té či oné ideologie, je dobré připomenout si realitu, která je taková, že likvidování čtvrtého dodatku Ústavy začalo za Bushe, a bylo akcelerováno za Obamy.

Státní administrativa prezidenta George W. Bushe poprvé oznámila “pravidla pro prohledávání elektronických zařízení bez podezření” v roce 2008. Státní administrativa prezidenta Baracka Obamy pokračovala s téměř stejnými pravidly o rok později. Dle informací Ministerstva vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických bylo v “hraniční oblasti” mezi roky 2008 a 2010 6,500 osobám zabaveno a prohledáno jejich elektronické zařízení.

Co toto rozhodnutí principielně znamená?

Podle legálního precedentu je čtvrtý dodatek Ústavy — právo na ochranu před neopodstatněným prohledáváním a zabavováním — neplatný v pásmu u hranic. Mimochodem, vláda tvrdí, že zóna, ve které čtvrtý dodatek Ústavy neplatí, je široká 100 mil od hranic do vnitrozemí.

100 mil dnes, 1,000 mil zítra, a celý národ pozítří. Ačkoliv to téměř už není třeba: jak přiložená mapa z Wired ukazuje, hraniční “bezústavní oblast” (nebo spíš protiústavní oblast, pozn. redakce) zahrnuje témeř všechny, kteří žijí na pobřeží: totiž dobrých 66% populace Spojených států!

Pro ty, kteří jsou ještě stále zmateni, tady je ukázka z praxe:

Žaloba, kterou připravilo ACLU (Americký svaz pro občanské svobody) se týká obyvatele New Yorku, muže, jehož notebook byl zabaven v pásmu od kanadské hranice v roce 2010, a který mu byl navrácen po 11 dnech, poté, co si jeho advokát začal stěžovat.

Na kontrolním bodě v Amtraku se Pascal Abidor prokázal federálnímu agentu pasem Spojených států. Jak praví žaloba: “Následně mu byl ze zavazadel zabaven jeho notebook, a bylo mu nařízeno, aby zadal svoje heslo.”

Agenti ho zpovídali ohledně fotek, které našli na jeho notebooku, mezi nimiž byly i fotky skupin Hamás a Hizballáh. Vysvětlil, že pracuje na doktorátu na kanadské univerzitě, a že téma jeho práce je moderní historie Ší’itů v Lebanonu.

Byla mu nasazena pouta a byl zavřený za mřížemi tři hodiny, kde ho několik agentů vyslýchalo, zatímco ‘autority’ procházely jeho notebook – jak stojí v žalobě, která nyní čeká na rozhodnutí federálního soudu v New Yorku.

Nejdřív si přišli pro iPad, a nikdo nic neřekl..

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x