Čtvrtek, 25 dubna, 2024
Home EKONOMIKA Spolu s pokračujícími přípravami na válku nabízí Rusko Číně kradmé bitevníky

Spolu s pokračujícími přípravami na válku nabízí Rusko Číně kradmé bitevníky

Pekingem kontrolovaný Global Timers hlásí, že Čína nakoupí ruské bitevníky páté generace Su-57, což je krok významného rozšíření strategických vztahů mezi oběma zeměmi.

Ředitel pro mezinárodní spolupráci a regionální politiku v Rostec Viktor Kladov na Mezinárodní námořní a letecké výstavě v Langkawi (LIMA) v Malajsii oznámil, že exportní verze Su-57 přezdívaná Su-57E dostane během pár týdnů od prezidenta Vladimira Putina exportní povolení.

Kladov řekl: „Čína před nedávnem dostala dodávku 24 letounů Su-35 a v následujících letech učiní Čína rozhodnutí buď si opatřit další Su-35, začít Su-35 stavět v Číně, nebo nakoupit pátou generaci leteckých bitevníků, což by byla pro Su-57E další příležitost.

Global Times uvedl, že „Čína dostala nabídku nejlepších ruských válečných letounů.“ Avšak s citacemi interview s Wang Yongqingem, šéfkonstruktérem u Shenyan Aircraft Corporation, Global Times tvrdí, že další kradmý bitevní ve flotile by vyvolal problémy pro program čínských kradmých bitevníků J-20. Yongqing řekl, že Su-57E by se hodil k „technickým studiím“ kradmých technologií.

Podle Jane’s Defence Weekly Kladov řekl, že zákazníci ze Středního východu se o Su-57E  zajímají jako o levnou alternativu k F-35 Lighting II od Lockheed Martin.

Očekává se, že tento letoun bude letos odhalen na Dubajské letecké show. Kladov řekl, že Indie s Čínou jsou očekávaní první zákazníci z asijsko-pacifického regionu.

Avšak šéfredaktor Aerospace Knoledge Wang Ya’nan řekl, že je sice s ruskými kradmými bitevníky spokojen, existuje tu ale určitý konflikt zájmů, jelikož Čína si už vyvinula J-20.

Čína je uprostřed posledních příprav J-20 před sériovou výrobou, která se očekává, že začne v nejbližší budoucnosti, řekl Global Times Ya’nan.

Několik Su-57 údajně prošlo v 1. kvartále 2018 zkouškou skutečným bojem. V březnu ruský prezident Vladimir Putin Su-57 prohlásil za nejlepší tryskový bitevník světa.

Čínská potenciální akvizice ruských kradmých letounů přichází v době, kdy USA obě tyto země obklopují svými přáteli zásobovanými americkými letouny F-35.

S tím, jak už probíhá Studená válka 2.0, NATO rychle lifruje kradmé tryskáče do Východní hemisféry a USA, jakož i Čína s Ruskem, zvyšují sázky, tak pravděpodobnost významného konfliktu po roce 2020 významně narůstá.

by Tyler Durden

Wed, 04/03/2019 – 19:40

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-04-02/russia-offers-stealth-fighters-china-war-preparations-continue

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

BIS nasadí k monitorování globálních bankovních transakcí AI, prý kvůli „praní peněz“

Spolu s tím, jak MMF momentálně rozbíhá zavádění svého nového systému globální CBDC (digitální měny centrální banky) zvané UMU (též známé jako Unicoin),...

Polsko má v Evropě nejvyšší růst HDP, předehnalo i Čínu

Zatímco Německo je v recesi, tak Polsko je v růstu HDP daleko před zbytkem Evropy. Data OECD za první čtvrtletí 2023...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x