Středa, 7 června, 2023
Home EKONOMIKA Spolu s pokračujícími přípravami na válku nabízí Rusko Číně kradmé bitevníky

Spolu s pokračujícími přípravami na válku nabízí Rusko Číně kradmé bitevníky

Pekingem kontrolovaný Global Timers hlásí, že Čína nakoupí ruské bitevníky páté generace Su-57, což je krok významného rozšíření strategických vztahů mezi oběma zeměmi.

Ředitel pro mezinárodní spolupráci a regionální politiku v Rostec Viktor Kladov na Mezinárodní námořní a letecké výstavě v Langkawi (LIMA) v Malajsii oznámil, že exportní verze Su-57 přezdívaná Su-57E dostane během pár týdnů od prezidenta Vladimira Putina exportní povolení.

Kladov řekl: „Čína před nedávnem dostala dodávku 24 letounů Su-35 a v následujících letech učiní Čína rozhodnutí buď si opatřit další Su-35, začít Su-35 stavět v Číně, nebo nakoupit pátou generaci leteckých bitevníků, což by byla pro Su-57E další příležitost.

Global Times uvedl, že „Čína dostala nabídku nejlepších ruských válečných letounů.“ Avšak s citacemi interview s Wang Yongqingem, šéfkonstruktérem u Shenyan Aircraft Corporation, Global Times tvrdí, že další kradmý bitevní ve flotile by vyvolal problémy pro program čínských kradmých bitevníků J-20. Yongqing řekl, že Su-57E by se hodil k „technickým studiím“ kradmých technologií.

Podle Jane’s Defence Weekly Kladov řekl, že zákazníci ze Středního východu se o Su-57E  zajímají jako o levnou alternativu k F-35 Lighting II od Lockheed Martin.

Očekává se, že tento letoun bude letos odhalen na Dubajské letecké show. Kladov řekl, že Indie s Čínou jsou očekávaní první zákazníci z asijsko-pacifického regionu.

Avšak šéfredaktor Aerospace Knoledge Wang Ya’nan řekl, že je sice s ruskými kradmými bitevníky spokojen, existuje tu ale určitý konflikt zájmů, jelikož Čína si už vyvinula J-20.

Čína je uprostřed posledních příprav J-20 před sériovou výrobou, která se očekává, že začne v nejbližší budoucnosti, řekl Global Times Ya’nan.

Několik Su-57 údajně prošlo v 1. kvartále 2018 zkouškou skutečným bojem. V březnu ruský prezident Vladimir Putin Su-57 prohlásil za nejlepší tryskový bitevník světa.

Čínská potenciální akvizice ruských kradmých letounů přichází v době, kdy USA obě tyto země obklopují svými přáteli zásobovanými americkými letouny F-35.

S tím, jak už probíhá Studená válka 2.0, NATO rychle lifruje kradmé tryskáče do Východní hemisféry a USA, jakož i Čína s Ruskem, zvyšují sázky, tak pravděpodobnost významného konfliktu po roce 2020 významně narůstá.

by Tyler Durden

Wed, 04/03/2019 – 19:40

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-04-02/russia-offers-stealth-fighters-china-war-preparations-continue

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

BIS nasadí k monitorování globálních bankovních transakcí AI, prý kvůli „praní peněz“

Spolu s tím, jak MMF momentálně rozbíhá zavádění svého nového systému globální CBDC (digitální měny centrální banky) zvané UMU (též známé jako Unicoin),...

Polsko má v Evropě nejvyšší růst HDP, předehnalo i Čínu

Zatímco Německo je v recesi, tak Polsko je v růstu HDP daleko před zbytkem Evropy. Data OECD za první čtvrtletí 2023...

Tři nové dohody Číny, Ruska, Íránu a Iráku potvrzují nový řád ropných trhů

Moskva 18. května jen s Íránem podepsala 10 nových smluv o spolupráci v ropném sektoru. Čína počkala jen,...

Most Popular

Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec. Poslanec zvolený...

Zelenskyj přiznává hrůzu z Trumpa roku 2024 a prosí o více Patriotů

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přiznal, že má strach z možného návratu Donalda Trumpa do Bílého domu roku 2024, než poprosil o více amerických...

Sociální média zakazují na svých stránkách kampaň Roberta F. Kennedyho jr.

Vlastník Twitteru Elon Musk pozval demokratického prezidentského kandidáta Roberta F. Kennedyho jr., aby diskutoval na jeho Twitterových stránkách, neboť Kennedy sdělil, že...

BIS nasadí k monitorování globálních bankovních transakcí AI, prý kvůli „praní peněz“

Spolu s tím, jak MMF momentálně rozbíhá zavádění svého nového systému globální CBDC (digitální měny centrální banky) zvané UMU (též známé jako Unicoin),...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x