Free Porn
Pátek, 19 července, 2024
Home Nezařazené Spolu s tím, jak se Evropa třese, vynořují se USA jako „bezpečné...

Spolu s tím, jak se Evropa třese, vynořují se USA jako „bezpečné útočiště“?

Ukrajinská krize: Rozzuřená Angela Merkel se ptá, zda “Putin neztratil ponětí o realitě” tvrdí německé noviny s poukazem, že při konverzaci mezi Anegelou Merkel a Barackem Obamou se od ní ozvaly otázky, zda není ruský president odtržený od reality… Německé noviny Bild v pondělí napsaly, že během telefonního hovoru, který měla s US presidentem Barackem Obamou, aby prodiskutovali rozrůstající se krizi na Ukrajině, si stěžovala, že pan Putin „žije v jiném světě.“ – Telegraph UK

Dominantní sociální téma: Ve světě je tolika nebezpečí. Je to nestabilní a nebezpečné místo. Stát se může cokoliv – a někteří z vůdců už docela šílí.

Analýza volného trhu: Smítko v oku druhého vidí, ale břevno ve svém nikoliv.

Člověk by určitě mohl říci, že Merkelová je mimo realitu s Německem, ale ani ona – ani německá média – to vůbec nevidí. Občanům země Angely Merkelové dělá dost starostí, že jsou součástí eura a EU, ale Merkelová zuřivě bojuje v nenápadné bitvě za udržení Německa v Unii a za udržení se v euru.

A člověk by klidně mohl Merkelovou přiřadit k Eurokratům, kteří pomohli EU podepřít: Ti mají zjevně také pokřivený smysl pro realitu vzhledem k tomu, že prohlašují, že „krize“ je za námi, už půl desetiletí.

Merkelová nemá s tímto spolkem žádné problémy. Zjevně ale věří, že je to Putin, kdo ztratil kontakt s realitou.

Zde je toho více:

„Vypadala opravdu rozčileně,“ všímá si Bild. Tento list říká, že z amerických zdrojů získal vnitřní informace o telefonním rozhovoru mezi US a německým vůdci.

Ti dva vůdci ve své konverzaci všeobecně kritizovali pana Putina a shodli se, že ruská vojenská intervence na Krym je porušením mezinárodního práva. Mluvčí německé vlády řekl, že oba zdůraznili, že pro mezinárodní komunitu je důležité, aby na tuto krizi reagovala unisono.

Oba řekli, že jsou pro okamžité vyslání mise na Ukrajinu ke zjištění fakt a k podpoře myšlenky na zřízení kontaktní skupiny s možným dohledem Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě s cílem ukončit krizi pomocí politického dialogu.

Tento mluvčí řekl, že paní Merkelová rozhovoru využila, aby zopakovala svůj názor, že pan Putin ruskou „nepřijatelnou“ intervencí na Krym porušil mezinárodní právo. Německo se zavázalo udělat vše, co může, k vyřešení této krize politickým dialogem.

Je zajímavé, že Merkelová se „opravdu rozčílila.“ Co jí tak rozčilovalo? Absence Putinova souhlasu a rozhodnost udělat to posvém?

Před lety se povídalo, že francouzský president Nikolas Sarkozy a paní Merkelová mají vztek jeden na druhého kvůli rozpadajícímu se EU. Ale brzy – téměř bez dechu – si plácli na dohodu … a pak další a další. Byla ta úvodní roztržka jen mediální futr?

Kolik z toho, co se děje v horních patrech státnictví je opravdu legitimního a kolik je jen pro show? Čím dál více a více máme sklon věřit, že je to všechno jen taneček s předem propracovanou choreografií. Nikomu nelze věřit. Nic není tím, čím se jeví.

Samotná Ukrajinská krize vypadá jako z velké části rozdmýchaná za podpory rozvědky Anglosféry – obzvláště s poskytnutím tichého souhlasu US pro ukrajinské neonacistické hnutí. To by nemělo vůbec překvapovat, jelikož Anglosféra to neustále žene k válkám v Severní Africe a na Středním východě.

A teď Putin vpadl na Krym a Západ hrozí ekonomickou odvetou – ne jen Anglosféra, ale i EU. Putin následně odhalil ještě užší spojenectví s Čínou. Údajně, uchýlí-li se Západ k sankcím, bude Putin reagovat použitím Číny jako protiváhy.

Putin rovněž může Evropu poškodit, jak už to udělal dříve, hrozbou, že zavře dodávky plynu, na kterých závisí země EU. To by ale poškodilo jak Evropu, tak Rusko.

Jde právě o to? Viděli jsme, jak padá zlato – a nedávno byly těžce postiženy trhy rozvojových zemí. Teď to vypadá, jako by se destabilizovala i Evropa a Blízký východ.

Jako webová stránka věnovaná analýzám dominantních sociálních témat elity a tomu, jak tato hýbou světovými událostmi, by nás zajímalo, jestli tahle dodatečná nestabilita nemá v podstatě dále vyhnat investiční a obchodní činnosti více na US trhy. (Na US se vždy pohlíží jako na „bezpečné útočiště.“)

Prezentovali jsme své teze týkající se „Mejdanu na Wall Streetu“ už mnohokrát a naše předpověď založená na rozvoji moderních událostí, je ta, že tenhle mejdan bude pokračovat ještě další rok nebo dva.

Včera během dne US trhy hrozně spadly. A během nadcházejících týdnů nebo i měsíců můžou přijít ještě další turbulence. Máme ale sklon věřit, že mocenská elita je odhodlána hnát ceny akcií nahoru tak dlouho, jak to jen půjde. Krátkodobě jsou k dispozici četné mocné monetární a regulační nástroje, jichž k tomu lze využít.

Ve frontě tohoto systému je nachystáno příliš mnoho „zelených“ ekologistických řešení – a jak se věci mají – tak ta nejsou udržitelná natrvalo. Řešením je úder vedoucí k expanzi mezinárodních financí a snad i ke globální měně.

Jmenování „holubic“ centrálního bankovnictví jako Janet Yellen a Mark Carney takovémuto výhledu dodává na věrohodnosti, jelikož různé regulace, které usnadňují příležitosti inzerovat podílové papíry, se uvolňují.

Existuje i spousta dalších neinvestičních záležitost, o nichž se dá také uvažovat. Putin má zjevně na mysli vytvoření „Eurasijské“ unie, do které bude patřit i Kazachstán, Bělorus a podle předpokladu kromě dalších post-sovětských zemí i Ukrajina.

Ukrajina mezi tím požádala o podporu NATO – a NATO podporuje 28 suverénních zemí. Samozřejmě, že Čína vypadá, že stojí pevně za Ruskem – takže vidíme, jak se kromě ekonomických rivalit formují i vojenské.

Člověk by neměl zapomínat, že na Ukrajině samotné protestující podporuje neonacistická strana Svoboda. Americké náměstkyně ministra zahraničí pro evropské a eurasijské záležitosti Victoria Nuland se dokonce sešla s jejím vůdce Olehem Ťjahnibokem. O oživení ukrajinského fašismu se říká, že od „Oranžové revoluce“ v roce 2004 nabývá na hybnosti.

Takže teď je ve hře příliš mnoho faktorů a spousta z nich podporuje manipulaci mocenskou elitou, zrovna tak, jako se to dělo ve 20. století. Putin chce další centralizaci; údajně po celé Evropě raší pravicová hnutí a velmoci si vybírají zařazení na vojenskou stranu.

Ale těžko něco z toho je tím, čím se zdá. Je to všechno pro show … hru … scénku. Lidské bytosti jsou licoměrní živočichové; vysoce postavení politici jsou určitě ještě slizounštější lháři – a tudíž lži a úspěch jdou ruku v ruce.

Angela Merkel je možná z Vladimira Putina rozčilená upřímně. Je-li tomu ale tak, je to jen proto, že Merkelová má mimořádnou schopnost lhát sama sobě o svých vlastních aktivitách a německé pozici a chování v EU i na světovém jevišti.

Překvapilo by nás, kdyby se současná Ukrajinská „krize“ eskalovala do vážné mnohonárodní války se střelbou (se zapojením NATO), natožpak do světové války. Mocenská elita chce eskalovat ekonomické a vojenské napětí, nemyslíme si ale, že všeobecná jaderná válka je čímsi, na co by snad nahlíželi jako na užitečné, přinejmenším ne v tomto okamžiku.

Ne, vidíme, že to, co se teď děje, je posilování různých dominantních sociálních témat, která globalisté chtějí posílit. Válka je jen dalším z nástrojů k tomuto účelu.

Závěr

Sledujte ekonomické a geopolitické memy, které jsou důležité. Dívejte se, jak bude těmito „krizemi“ dále posilován internacionalismus. Nespouštějte oči z toho, co to pro NĚ znamená.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček, zdroj: thedailybell.com

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
27
0
Would love your thoughts, please comment.x