Pondělí, 22 dubna, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Srbská armáda vyslána k hranici na ochranu před migranty (VIDEO)

Srbská armáda vyslána k hranici na ochranu před migranty (VIDEO)

Bělehrad, Srbsko (AP) – Srbsko vyslalo svoji armádu do města u hranic s Chorvatskem, kde váznou stovky migrantů v naději, že se jim povede dostat se do Evropské unie.

Ministerstvo obrany v sobotu prohlásilo, že president Aleksandr Vucic nařídil nasazení vojsk k „zabezpečení“ tří táborů migrantů u západního města Sid, které ubytovávají asi 1 500 lidí převážně ze Sýrie, Afghánistánu a Pákistánu.

Vucic řekl, že toto nasazení nařídil na ochranu místního obyvatelstva před údajným obtěžováním a loupežemi páchanými migranty.

Promluvil na televizi Prva ke zrušení stavu nouze z tohoto měsíce kvůli boji s šířením koronaviru, po kterém prý migranti začali slídit kolem svých táborů, kdy páchali „drobnou zločinnosti a ilegálně vstupovali do domů.“

„Kvůli tomu se lidé necítí v bezpečí,“ řekl Vucic.

Vůči migrantům se začala mezi obyvatelstvem šířit čím dál větší zášť a docházelo k častým protestům vyjadřujícím nespokojenost organizovaným před tábory krajně pravicovými skupinami.

V Srbsku vázne odhadem 4 000 migrantů nacházejících na hlavních tranzitních trasách přes Balkán, kudy prchají lidé před válkou a chudobou.

Řecko, země, která se potýká s těžkostmi při zvládání velkého počtu migrantů překračujících její hranice, v sobotu přijalo kroky k znovusjednocení sirotků s jejich rodinami.

Dvacet tři nezletilých, převážně z Afghánistánu, v sobotu odletělo z Atén do Švýcarska, kde budou konečně zase spojeni se svými rodinami, uvedly řecké úřady.

Náměstek ministra pro migraci a azyly Giorgos Koumoutsakos řekl, že Řecko brzy opustí 508 žadatelů o azyl.

By Arthur Lyons 19 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/serbian-army-deployed-near-border-to-protect-against-migrants/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x