Neděle, 28 května, 2023
Home POLITIKA Evropská Unie Strategie britské vlády proti koronaviru: Nechme ho, ať nakazí celou populaci a...

Strategie britské vlády proti koronaviru: Nechme ho, ať nakazí celou populaci a ta získá všeobecnou imunitu

Britská vláda údajně koronaviru umožní, „aby nakazil celou populaci,“ aby tak „získala všeobecnou imunitu.“

Od  ITV, “British government wants UK to acquire coronavirus ‘herd immunity’, writes Robert Peston”:

Klíčovým výrazem, kterému potřebujeme porozumět, je „všeobecná imunita“, k čemuž dochází u skupin lidí nebo zvířat, když si vyvinou dostatek protilátek, aby byli k chorobě imunní.

Strategií britské vlády k minimalizaci dopadu Covid-19 je umožnit viru, aby se dostal k celé populaci tak, aby získala všeobecnou imunitu, ale o dost zpožděnou rychlostí tak, aby ti, kdo trpí nejakutnějšími symptomy, dostali lékařskou pomoc, kterou potřebují, a zdravotní služby tak nebudou přetížené a nezhroutí se pod čistým počtem případů, které je nutnou ošetřit souběžně.

Vládní experti – hlavní zdravotní ředitel a hlavní vědecký poradce – učinili dvě velká rozhodnutí.

Zaprvé Světová zdravotní organizace ve středu v podstatě uznala, že už nejde zabránit tomu, aby se virus rozšířil po celé Africe, Asii a v obou Amerikách, což v praxi znamená, že to bude pro Británii všudypřítomná hrozba, pokud nebude k dispozici masová vakcinace.

Zadruhé taková nucená opatření nasazená v Číně ve Wuhanu a v Hubei, prostě ten virus jen zamkla za zavřenými dveřmi u lidí doma.

Ale jakmile se ta omezení zruší a obnoví se svoboda pohybu, ukáže ten strašlivý virus svoji ohavnou tvář znovu.

To je další významný předpoklad, ač ho zatím žádný důkaz nepodpořil.

Prezident Xi, který v úterý přijel do Wuhanu, aby předvedl sílu, postupuje podle opačného předpokladu.

Jaké jsou důsledky pro Británii v důsledku těchto závěrů, které přijal ministerský předseda a ministr zdravotnictví?

Podrobnosti se dovíme ve čtvrtek odpoledne po Cobra poradě ministrů a expertů, kteří přijmou formální rozhodnutí, jak postupovat od fáze lokalizace viru, aby se nevyhnutelná epidemie zpomalovala.

Už však víme, že základem jejich plánů je zvýšit celkový podíl obyvatelstva, který budou schopni otestovat a také to, co nazývají „sociálním odstupem“.

V první instanci to znamená přimět každého, kdo vykazuje byť i slabé symptomy – jako suchý kašel – aby se sám izoloval doma.

Ale přinejmenším prozatím to neznamená zavírání škol nebo zakazování masových akcí jako jsou fotbalové zápasy.

S tím je ale ten problém, že existují doklady naznačující, že děti mohou virus šířit, aniž by se u nich projevovaly jakékoliv symptomy.

Existuje jen málo důvodů, proč by zavírání škol bylo považováno za rozumné, jenže je tu přinejmenším fakt, že děti samy jsou tímto virem nejméně ohrožené – ač mohou být docela dobře důležitým kanálem přenosu infekce na starší lidi, kteří už ohrožení jsou.

Avšak hlavním vládním argumentem proti zavírání škol je, že by to náhle mohutně snížilo dostupnost pracovní síly v nemocnicích a pečovatelských domech, protože spousta zdravotního personálu by byla nucena zůstat doma a děti hlídat.

A hlavním britským problémem, jak bylo ve středu potvrzeno, když se schválil rozpočet s dodatečným 5 miliardami liber pro zdravotnictví jako předplatné na nutná dodatečná lůžka a odpovídající zařízení, je, jak zajistit, že nemocnice budou mít zdroje k ošetření očekávaného nárůstu potřeby urgentní péče.

Ministři mají hrozný odpor k možnosti dát se do debaty s fotbalovými svazy o zákazech vstupu veřejnosti na stadiony.

Děsí se toho, že by to rozdmychalo alarmismus a nemyslí si, že by v tomto stadiu bylo nutno hrát zápasy za zavřenými dveřmi.

Je jen mírná šance, že by se v nejbližších měsících rozběhla strategie zadržování (tj. masky, léky a další léčba) a je tu trocha šance, že virus poškodí vyšší teploty a zvýšení absolutní vlhkosti.

Spousta expertů si myslí, že agresivní strategie masového testování, karantén, omezeného cestování a veřejných shromáždění ten virus okamžitě lokalizuje, což je nejlepší způsob, jako dát nemocnicím čas na přípravu a dodavatelským řetězcům čas na zotavení.

Nechcete opakování situace, jaká je teď v Itálii, ve které vláda původně tvrdila, že omezení cestování je „rasistické“ a že to je „jen taková chřipka.“

Mezitím ale v Británii povolují masová shromáždění jako festival Cheltenhamu, kterého se zúčastní v uzavřených halách 60 000 lidí.

Chris Menahan
Information Liberation
March 13, 2020

Zdroj: https://www.prisonplanet.com/report-british-govt-strategy-for-coronavirus-is-to-let-it-pass-through-the-entire-population-to-acquire-herd-immunity.html

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Bidenovi na Ukrajinu dochází peníze a to je dobře, říká Ron Paul

Až se nakonec tek kouř rozplyne, ukáže se jasně ukrajinský debakl prezidenta Bidena spolu s Afghánistánem a Irákem jako jedna z největších zahraničně politických...

Anti-imigrační strana AfD je teď v Německu 2. nejpopulárnější

Postoje AfD zaujímané proti imigraci a sankcím na Rusko se v Německu ukazují být populární. Náhledový obrázek: Předsedkyně parlamentní skupiny...

Maďarsko zuří kvůli uniklým ukrajinským plánům na vyhození ropovodu Družba do povětří

Energetická bezpečnost Maďarska by dostala těžkou ránu, pokud by Ukrajina realizovala plán na zničení klíčového ruského ropovodu. Náhledový obrázek:...

Most Popular

Bidenovi na Ukrajinu dochází peníze a to je dobře, říká Ron Paul

Až se nakonec tek kouř rozplyne, ukáže se jasně ukrajinský debakl prezidenta Bidena spolu s Afghánistánem a Irákem jako jedna z největších zahraničně politických...

Téměř dvě třetiny Američanů na média pohlíží jako na „skutečného nepřítele lidu,“ zjišťuje nový průzkum

Nový průzkum od Rasmussen zjistil, že téměř dvě třetiny Američanů si myslí, že média jsou „skutečným nepřítelem lidu“. Průzkum...

Německo se obrací proti novému Zelenému údělu EU, zdravý rozum je v popředí

Hbitě v patách rozumnému požadavku Francie, aby se přerušily nové Zelené předpisy, přichází silnější odpor z Německa…

Podívejte se, jak policie zadržuje muže pokoušejícího se vyklidit silnici od eko-extremistů

Londýnská Metropolitní policie se stala terčem tvrdé kritiky, jakmile se objevil záznam ukazující, jak se policisté v podstatě nudí po boku protestujících proti...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x