Generální tajemník OSN Antonio Gurerres ve čtvrtek prohlásil, že svět po koronaviru bude muset už konečně přistoupit k mnoha změnám a mezi nimi „rozběhnout klimatické aktivity směřující k uhlíkové neutralitě do roku 2050 a k ochraně biodiverzity.“
Šéf ONS rovněž řekl, že dochází k diskriminaci při poskytování veřejných služeb ke zvládnutí čínského koronaviru a že existují i „strukturální nerovnosti, které brání přístupu k nim.“
Guterres řekl, že pandemie má „na určité komunity nad-proporcionální dopady, když takové zranitelné komunity postihuje i vzestup nenávistné mluvy a jsou ohroženy i tvrdými bezpečnostními reakcemi, což podvrací zdravotní pomoc.“
Varoval, že s tím „rostoucím etno-nacionalismem, populismem, autoritářstvím a s odporem k lidským právům v určitých zemích, může tato krize poskytnout záminku, aby se přistoupilo k represivním opatřením za účelem, který nemá ve skutečnosti s pandemií nic společného.“
Pro budoucnost vidí Guterres svět potýkající se s mnoha problémy, kdy k prvořadým bude patřit posílení „práv“ a klimatické aktivity.
Jeho téma, že je nutno ukončit časy nerovnosti, je pokračováním toho, s čím tento portugalský úředník už v roce 2020 přišel vícekrát:
„K tomu zotavení musí rovněž patřit respekt k právům budoucích generací tím, že se posílí klimatická aktivita směřující k uhlíkové neutralitě do roku 2050 a ochrana biodiverzity,“ vysvětloval.
Tento generální tajemník řekl, že ve čtvrtek vydává zprávu o tom, jak musí být reakce na virus a zotavení z pandemie řízeno lidskými právy. Ovšem ani on ani ta zpráva nejmenuje žádné země nebo strany, které by měly spáchat porušení lidských práv.
Místo toho Guterres vytyčil různá nouzová opatření – včetně nouzových stavů – která musí být „legální, přiměřená, nezbytná a nediskriminující s konkrétním zaměřením a trváním a s co nejméně obtěžujícím přístupem k ochraně veřejného zdraví, jak je jen možné.“
„Nouzová opatření mohou být sice potřebná, ale široké výkonné pravomoci, rychle udělené s minimálním dohledem s sebou nesou rizika,“ varuje zpráva.
„Tvrdé bezpečnostní reakce podvrací účinek zdravotních reakcí a mohou ty existující hrozby míru a bezpečnosti ještě zhoršit nebo i vytvořit nové.“
To není poprvé, kdy Guterres vyzýval ke globálním akcím, jak už Breitbart News referoval.
Minulý měsíc požadoval, aby svět skončil se všemi válkami a místo toho se zapojil do boje proti „společnému nepříteli“ tj. čínskému koronaviru.
Rovněž vyzval, aby jako první krok k boji s globální zdravotní krizí bohaté země přes tento globalistický orgán převedly 2 miliardy $ k těm chudým.
K této zprávě přispěla AP
BRENDAN SMIALOWSKI/AFP via Getty
23 Apr 2020