Středa, 22 května, 2024
Home Nezařazené Svět podle Hegera aneb diktatura

Svět podle Hegera aneb diktatura

Už dlouho jsem nečetl tak hrůzostrašný článek. Leoš Heger chce kontrolovat každičký krůček v našem životě. Pojďme si ho rozebrat větu po větě.

Ministerstvo zdravotnictví dál bojuje za zákaz kouření v restauracích.
Zbytečné dokola opakovat, že ministrovi ani parlamentu není nic do toho, jestli sám ve svém vlastním podniku povolím kouření nebo ne. Na internetu je k tomu asi milión textů, ten nejlepší je potom zde ».

Nechápu, proč bychom my ostatní měli trpět kvůli tomu, že nějaký pražský intelektuál se rozhodl, že jakékoliv kouření škodí zdraví — což je očividný nesmysl.

(Upozorňuji, že jsem v životě nevykouřil ani jedinou cigaretu, ale pokud jdu do hospody, jsem vděčný provozovateli, že se mnou chce obchodovat. Nikdy by mě nenapadlo rozkazovat mu, jak má svou hospodu řídit. To mi připadá jako vrchol drzosti. Pokud se mi nelíbí, jak svou hospodu vede, jdu jinam.)

Zákaz by se vedle běžných cigaret vztahoval i na elektronické cigarety a vodní dýmky s tabákovou náplní.
Elektronické cigarety neškodí vůbec nikomu a ničemu pro pasivní kouření a pro aktivní je v malých dávkách efekt zcela zanedbatelný. Ani pseudoargumenty proti kouření v restauracích tady neuspějí. Je to čistokrevná totalitní buzerace, kterou se ani ministr nesnaží nijak zakrýt.

Vodní dýmky taktéž vůbec nikomu neškodí (mluvím stále o třetích osobách, poškozovat sebe samého je základní lidské právo) a bez nich zřejmě zkrachují všechny čajovny. Nebo se budou muset přeměnit na jiné podniky — kavárny nebo restaurace.

Jestli tohle není sprostý protiústavní útok na svobodu podnikání a svobodu smlouvy, pak už nevím, co je.

Za prodej cigaret ale také alkoholu dětem bude pokuta dva miliony korun, za prodej mládeži milion. K tomu navíc: Do budoucna je bude možné postihovat už jenom za to, že v restauraci se podnapilí mladiství vůbec vyskytují.
To dopadne samozřejmě jako v USA. Tedy tak, že lidi pod 18 let nikde nepustí do hospody, takže a) pokvete trh s falešnými občankami, b) mládežníci budou pořádat chlastací párty doma — popř. s levnou vodkou v parku — a drogy pojedou jak nikdy. Nebylo by náhodou lepší snížit věkovou hranici na 15 nebo 16 let (jako je v Německu) a nebránit se přirozenosti. Kdo z p. t. čtenářů si nedal v tomhle věku po tanečních pivo? Proč kriminalizovat běžnou praxi? Ale toto řešení je samozřejmě příliš rozumné, takže ministerstvo radši vyrobí mnohem větší problémy.

Nemluvě o tom, jakou motivaci má tahle likvidiační pokuta pro ostatní hospody, aby svoje konkurenty buď vydírali nebo rovnou zruinovali tím, že tam pošlou opilé mladistvé.

V restauracích bude v nabídce vždy alespoň jeden nealkoholický nápoj stejného objemu jako nejlevnější alkoholický nápoj.
V Německu tomu říkají Apfelsaft-Paragraph. Opět se ptám, co je ministrovi do toho, za kolik se prodává minerálka, džus nebo pivo. Kdyby bylo pro restaurace výhodnější prodávat džus levněji, dělaly by to dávno. Ano, restaurace mají nižší marži na pivo než na Coca-Colu, ale to má svůjprostinký důvod. Tak prostiný, že ho politik nemůže pochopit.

Novinkou v ochraně dětí a mládeže před tabákem je zákaz vstupu lidí mladších 18 let do stavebně oddělených veřejných prostor, třeba zábavních podniků či letištních hal, kde bude nadále kouření povoleno.
Cože?!!!!

Velkoplošné prodejny musejí mít pro nabídku alkoholu a kuřiva oddělené regály, nadále tedy budou cigarety například u pokladen.
Tatáž otázka. Co je vám do toho?

Zákon také zakazuje prodej tabáku i alkoholu v automatech, kde by se k nim dostaly děti.
Nikdy jsem si nekoupil cigaretu v automatu. Ani nevím o tom, že existují automaty na alkohol, ale opět je to zcela svévolné omezení svobody podnikání. Na kouření dětí to nebude mít vůbec žádný vliv, protože kdo bude chtít, cigarety si opatří jinak. Úřednická zvůle.

Zakázán má být zásilkový prodej alkoholu a kuřiva po internetu. Prodejce bude muset zajistit, že zboží předá pouze člověku staršímu 18 let.
Už vůbec nechápu, proč by si někdo něco takového kupoval po internetu, pokud nejde o nějakou specialitu jako třeba Žufánek. Ale tak jako u kouření v restauracích: Jsem liberál a vadí mi, když je omezován člověk dobré vůle. Nejsem Žid, ale vadí mi holocaust. Nejsem kuřák, ale vadí mi tenhle antikuřácký džihád. Opět samozřejmě zkrachuje řada podniků.

Alkohol by se nesměl prodávat na tržištích s výjimkou příležitostných trhů, výročních oslav a kulturních akcí.
A jako proč ne?

Doposud vždy zpřísnění tabákové legislativy zabránila tabáková lobby, která k tomu využila nesouhlasu majitelů restaurací. Ti se obávají, že jim klesnou tržby. Praxe z ciziny, ale i řady českých restaurací ukázala, že po zákazu kouření tržby naopak stouply.
Je dobře, že k tomu pan novinář (vrb) zaujal tak jednoznačné ideologické stanovisko. Jsou to všechno sluníčková opatření a jenom zlí lobbisté zabránili tomu, aby byla přijata.

Leda houby, reportére. Takhle vypadá diktatura!

Martin Pánek je členem Svobodných, vyšlo na mmister.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
42
0
Would love your thoughts, please comment.x