Free Porn
Neděle, 23 června, 2024
Home Nezařazené Svět předělaný elitami

Svět předělaný elitami

Robert Kagan vydal ve Wall Street Journal článek nazvaný “Proč svět potřebuje Ameriku.” Kagan je vedoucím členem zahraničně politické sekce Bookingského institutu a tento článek je adaptací práce Svět zhotovený Amerikou vydané Alfredem A. Knopfem.

Tento článek je podle mě dobrým příkladem toho, jak Internet a to, co nazývám internetová reformace – mění kontext dominantních sociálních témat u elit. (Jako dominantní sociální témata Daily Bell nazývá pseudoproblémy, které elity manipulativně podsouvají společnosti k diskusi.) Záměrem těchto témat protěžovaných médii mainstreamu je odtrhnout střední třídu od bohatství a moci při současné podpoře globalistických institucí.

Kaganův článek neobsahuje nic nového; alternativní internetová média to už dávno na historických faktech vyvrátila, a ta fakta jsou dostupná každému, kdo se na ně chce podívat. Tohle je pro vypravěče elity velký problém.

Když jsou taková poselství snadno vyvrácena na nesčetných fórech, tak ztrácejí svou přesvědčivost. Rodiny z vrcholné elity – ty, co zjevně kontrolují biliony přes centrální bankovnictví – také zjevně a evidentně chtějí vytvořit světovou vládu. Potřebují tedy lidi, kteří této soustavě jejich povídaček věří.

Primárním memem elity v tomto kontextu bude to, že během minulého století svoboda triumfovala nad autoritářstvím a svobodný trh triumfoval nad socialismem. Kagan těchto historických příkladů používá k podpoře svých tvrzení.

Konec panování Říma zničil Západní civilizaci na staletí, tvrdí. Podobně i britská kontrola nad moři a rovnováha velmocí na Evropském kontinentě poskytovala relativní bezpečnost a prosperitu během 18. a 19. století. Zde je něco z toho článku:

Současný světový řád byl z velké části zformován americkou mocí a odráží americké zájmy a preference. Pokud se rovnováha moci posune ve směru k jiným národům, světový řád se pozmění, aby vyhovoval jejich zájmům a preferencím. Ani nemůžeme předpokládat, že by všechny ty velmoci v post-americkém světě mohly souhlasit s přínosy toho, že zachovají současný řád nebo že budou mít schopnost jej uchovat, i kdyby snad chtěly …

Ale mezinárodní řád se nevyvíjí; ten se uvaluje. Jde o dominanci jedné vize nad dalšími – v případě Ameriky o dominanci svobodného trhu a demokratických principů spolu s mezinárodním systémem, který to podporuje. Současný řád potrvá jen tak dlouho, jak dlouho si ti, kdo mu dávají přednost a těží z něj, udrží vůli a schopnost jej bránit.

V tom světě, který byl stvořen ve Druhé světová válce, nebylo nic nevyhnutelného. Žádné božské proroctví či historická nevyhnutelnost Hegelovské dialektiky požadující triumf demokracie a kapitalismu a neexistuje žádná záruka, že jejich úspěch přetrvá déle než ty mocné národy, co za něj bojovaly …

Mimochodem, Kagan je poradcem kampaně Mitta Romneyho a tento způsob náhledu (uvedený výše) je pravděpodobně tím dobrým důvodem, proč i Republikáni mají těžké chvilky, když se mají stát nadšenými přívrženci Romneyho.

Je to mišmaš polopravd a vytáček kolem historie, které by snad šlo srovnat s Romneyho  vyhýbavými proslovy – zvláště těmi, při nichž drtí Obamovu politiku zdravotního pojištění „Obamacare“, ač opomíjí, že jako guvernér Massachusetts ve skutečnosti realizoval něco podobného.

Nebudu tu rozvíjet celý Kaganův článek, zkusím vám ale poskytnout rychlé shrnutí „alternativní (přímé) historie“, abych ukázal, že Kaganovy myšlenky jsou v jistém smyslu jen pěkně k prodeji naaranžovaným balením něčeho na způsob módního náhledu na historii, který jen vzdáleně připomíná realitu, kterou blogosféra v posledním desetiletí odhalila.

Jednou z Kaganových základních nepřesností je argumentace, že Římské impérium vytvořilo mír a prosperitu po celém Západním světě. Jak už jsme v nesčetných článcích poukazovali, opora civilizovaných společností spočívá v konkurujících si střediscích moci.

Řecko ve Zlatém věku, Itálie během Renesance, USA během koloniálního období – každé z těchto období mírové kreativity se vyvinulo, když si různými městy ovládané oblasti konkurovaly a lidé se mohli přestěhovat do jiných oblastí mluvících stejným jazykem, když se místní vlády staly utlačitelskými.

Jde o zásadní nepochopení historie, když se tvrdí, že KONSOLIDACE těchto městských oblastí vytvořila životem pulsující a podnikavé společnosti. Byla to ta původní KONKURENCE, co vytvořilo základy prosperity a občanské společnosti.

Na Římské impérium lze tudíž nahlížet jako na degradaci toho, co učinilo Řím velikým – tedy nesourodost městských oblastí rozmístěných na každém ze sedmi pahorků Říma. A opět to byla ta původní kulturní konkurence, co zjevně vybudovalo tu sociální strukturu, kterou pak impérium degradovalo.

Kagan věří, že Britské impérium podobně jako Americké impérium, je projevem kulturní velikosti a že to bylo zjevně břemenem bílého muže rozšířit tuto velikost po celém světě. On to ale obrátil. Nebyl to Leviatan, kdo zajistil občanskou prosperitu, ale byl to Leviatan, kdo na ni uvrhl zkázu.

Co se týče cihliček skládajících historii, které vedly k současnému míru – Pax Americana. Bych odporoval tím, že Kagan i tady dezinterpretuje historii. Co se týče toho, co mohu říci, je tu odhodlaná bankovní elita s těmi, kdo jí to umožňují v průmyslu, armádě i náboženství a s pomocníky, kteří mají také záměr na uvalení světové vlády.

Tato je hrstka nesmírně mocných lidí manipulovala historií už nejméně posledních 100 let a možná i déle, aby vytvořila globální vládu. Evidentně vyvářeli války a finanční krize, jen aby uvalili na svět řešení pocházející od globalistů.

Tohle samozřejmě není spekulace. Po První světové válce začal existovat Liga národů. A když neuspěla, tak výsledkem další světové války byly Spojené národy a různé ty globalistické podniky, kterými se to nyní hemží, včetně MMF, Světové banky atd.

Existuje spousta důkazů, že bankovní elita anglosféry financovala jak Hitlerovské Německo, tak že vytvořila i SSSR. Knihy a články, které tato historická fakta sledují, jsou všude na Netu dostupné.

V těchto dnech už nestačí tvrdit, jak to tvrdí Kagan, že Americký Leviatan je pouhou šťastnou náhodou historie a že americká vojenská síla – jako impéria – je nezbytná k udržení „moderní civilizace.“

Ve skutečnosti k moderní civilizaci patří miliardy zmučených lidí, co žijí za dvojdolar za den, i nesčetní diktátoři, které podporuje americká vojenská moc, jen proto, že jsou zjevně ochotni pomáhat, vztyčování Anglosféry nad světem i Novému světovému řádu.

Ta „civilizace“, o které Kagan píše způsobem pochybným jak z hlediska historie tak současnosti, nás v důsledku toho zahrnuje jak četnými válkami, jichž se USA účastní, tak ekonomických zhroucení dolaru, jako rezervní měny, a i čím dál širší ekonomickou depresí po celém světě.

Pravda – jak nám ji ukazuje alternativní historie z Internetu – je taková, že elity EXISTUJÍ, jedna z nich přímo kormidluje nejméně tři „země“ (Izrael, Británii a USA) a poněkud více nepřímo kontroluje i EU, Střední východ, Afriku atd. Ta využívá nesčetných ekonomických a sociopolitických zdrojů, aby vybudovala světovou vládu. To vysvětluje, proč se politiky tolika národních států tak významně uchylují od přání občanské složky populace.

Prozkoumejte Internet. Přečtěte si to. Už to není pro nikoho záhadou. Vládnoucí elita stanovila ekonomický, vojenský a politický systém, který deklarativně reprezentuje hlediska a aspirace „občanů“, ve skutečnosti však realizuje cíle organizující elity – k nimž zjevně patří světová vláda, včetně globální centrální banky a globální měny.

Proč by ale Kagan měl sepsat takovou knihu a proč by ji měl renomovaný vydavatel protlačovat? No, mýtus o vynoření amerického impéria je mocným memem. Potud, pokud lidé věří, že si vedou své vlastní společnosti – a že zmilitarizovaná impéria jsou pro občanskou společnost nezbytností – může elita pokračovat v režírování událostí zpoza scény.

Ale jakmile lidé přestanou věřit, že to MAJÍ pod kontrolou, a uvěří, že je to všechno jen propracovaná šaráda, pak se merkantilistická kontrola, kterou nyní anglosféra prosazuje, začne zvolna rozpadat. Ti u kormidla, budou muset ukázat pravou tvář své moci, což v moderním věku přeplněném strachem a vztekem není zrovna předpis na dlouhý život ve zdraví.

A tak se tento druh dominantních sociálních témat bude nadále propagovat. Nadále budeme informováni o tom, že národní státy vedou jejich občané, a že vojenská moc a impéria z ní vyrůstající, jsou nezbytností k ochraně „civilizace“.

Ale ten problém, se kterým se bude muset elita vypořádat, je, že tento fundamentální mem je čím dál méně přesvědčivý, jak se během času vynořují další a další informace. To možná vysvětluje, současné maniakálně zběsilé útoky na Internet.

Jak lidé v rostoucí míře objevují pravdu, ti nahoře jsou čím dál zoufalejší, jak ji zakrýt.

Anthony Wile je zakladatel švýcarského serveru thedailybell.com

Zdroj: thedailybell.com překlad ac24.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
5
0
Would love your thoughts, please comment.x