Free Porn
Pátek, 14 června, 2024
Home Nezařazené Strana svobodných občanů kandiduje v Hradci Králové do komunálních voleb

Strana svobodných občanů kandiduje v Hradci Králové do komunálních voleb

Ústřední volební témata: Zrušení smlouvy s Atolem | Zprůhlednění veškerých činností města | Konec podpory výstavby solárních elektráren | Snížení daní a poplatků | Vyrovnání rozpočtu města

aktuálně:

Rozhovor s Vítem Jedličkou kandidátem na primátora pro Hradecký deník

1.  Co je prvním úkolem primátora. Tedy co byste udělal jako první v této pozici?

Jako první úkol primátora vidím potřebu přispět k vyřešení neúnosné situace ve věci Atol (ISP). Je nutné prozkoumat smlouvu s Atolem a podmínky vzniku této smlouvy. Pokud to bude možné, maximálně se zasadím o zneplatnění této smlouvy. V této věci se velmi intenzivně angažují advokáti Moník a Podroužek, kteří žalovali Atol o neplatnost smlouvy, a s jejichž názory se ztotožňuji. Pokud se podaří smlouvu zneplatnit, je potřeba vyhlásit novou, transparentní soutěž a nabídky podrobit veřejné diskusi před výběrem vítěze. Je naprosto neúnosné, aby město stanovilo podmínky zájemci na 30 let dopředu. Dále považuji za výsměch spravedlnosti plánovanou pokutu 1,5 milionu korun od Úřadu pro hospodářskou soutěž. Ta pokuta postihuje rozpočet města, tudíž občany Hradce a nikoliv skutečné viníky. Nicméně předpokládám, že úsilí o zneplatnění smlouvy s Atolem nemusí přinést kýžené výsledky. V takovém případě je potřeba jednat o lepších podmínkách a bránit dalšímu rušení bezplatných parkovacích míst jako se to chystalo u zimního stadionu.

2. Čeho byste chtěl jako primátor dosáhnout?

Mojí prioritou z pozice primátora je vyrovnané hospodaření Hradce Králové. Schodek v rozpočtu z minulých let, který byl vytvořen na projektech jako například koupaliště, začíná být hrozivým. Nechci, aby město dopadlo stejně, jako celostátní rozpočet a velmi si nepřeji, aby se postupovalo stejně jako na národní úrovni, tedy tak, že pod hlavičkou „reformní a pravicové“ vlády se zvýší státní dluh o půl biliónu korun a jenom za úroky se bude ročně platit stejně jako za celý rezort školství.

3. V jakém okamžiku byste prohlásil z pozice primátora, že jste spokojený?

V případě vyrovnaného rozpočtu města,  vyřešené situace s Atolem, zprůhlednění veškerého počínání rady města a magistrátu. Situace, kdy jsou sice rozhodnutí o investicích na internetu zveřejňována, ale není možné zjistit jména konkrétních subjektů je dále neúnosná. Rád bych viděl toto město bez obklíčení neekonomickými a neekologickými solárními elektrárnami, které vyrostly na základě dotací soukromým subjektům z peněženek všech občanů. Chtěl bych město prosperující, které nehází občanům klacky pod nohy a pyšní se nejnižšími poplatky a daněmi v ČR.

Vít Jedlička

Životopis: narozen 6.9.1983 v Hradci Králové, studoval na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové, maturoval na Townshend International Highschool a poté vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze (bakalářský obor mezinárodní obchod)

Dosavadní kariéra: Do roku 2009 působil jako obchodní ředitel v malé východočeské firmě exportující elektroniku. Mezi roky 2006 až 2009 působil jako jednatel královéhradeckého občanského sdružení Hkfree – internetové komunitní sítě.

Od roku 2010 působí jako předseda občanského sdružení Reformy.cz prosazující myšlenky osobní, ekonomické a politické svobody. Stejnojmenný navštěvovaný internetový portál www.reformy.cz se detailně zabývá problematikou podvodu s globálním oteplováním a Novým světovým řádem. Od září působí nově také jako zpravodaj amerického rozhlasového programu “Globální zpravodaj o svobodě” pro oblast EU. Předseda Strany svobodných občanů v Královéhradeckém kraji.

 • Koníčky a zájmy: běh, plavání, potápění, windsurfing, inline brusle
 • Motto: „Stát je velká fikce, pomocí níž se každý snaží žít na úkor všech ostatních“ – Frédéric Bastiat
 • kontakt: jedlicka(zavinač)svobodni.cz

kandidátní listina:

 1. Bc. Vít Jedlička, 26, předseda Reformy.cz
 2. Ing. Petr Netík, 53, projektant
 3. Ing. Bohuslav Kyral, 42, podnikatel
 4. Soňa Zimmerová, 36, podnikatelka
 5. Petr Kalhous, 49, podnikatel
 6. Mgr. Hynek Dostál, Ph.D. 37, vysokoškolský pedagog
 7. Jan Honysch, 31, podnikatel IT
 8. Ing. Štěpán Vyčichlo, 29, projektant
 9. Ing. Svatopluk Tomšů, 37, vedoucí IT oddělení
 10. Ing. Martin Sedláček, 29, ředitel firmy
 11. Bc. Petr Hladík, realitní makléř
 12. Bc. Aleš Rubáš, 25, student
 13. Jaromír Bezvoda, 58, rentiér
 14. MSc, Jakub Rubáš, 27, importní logistik
 15. František Záň, 43, jednatel firmy
 16. Alois Langer, 42, podnikatel
 17. Ing. Pavel Škvrna, 39, projektant
 18. Petr Švorc, 44, montér
 19. Jindřich Poláček, 21, student
 20. Miroslav Štolfa, 20, raper
 21. Michal Langr, 22, student
 22. Mgr. Ondřej Horský, 26, manager
 23. Miroslav Matyska, 48, mistr ČR a Evropy v modelaření
 24. Tomáš Kubec, 25, OSVČ
 25. Ondřej Steklík, 26, student
 26. František Dvořák, 32, správce informačních systémů


pro objektivní zpravodajství z města Hradce Králové doporučujeme Královéhradecké slovo:

Výňatek z programu Svobodných:

Svobodní v komunální politice vychází obecně z těchto principů:

1. Obce hospodaří zpravidla s vyrovnaným rozpočtem a dluhy tvoří jen v mimořádných situacích za souhlasu kvalifikované většiny zastupitelů. Svobodní toto pravidlo hospodaření obcí prosazují jako analogii návrhu ústavního zákona o vyrovnaném rozpočtu na úrovni státu.

2. Obce vynakládají prostředky na prvním místě na veřejné statky, tj. na obecní silnice, chodníky a zajištění pořádku a čistoty v obcích.

3. Obce zásadně nepodnikají. Obce svými aktivitami nesmí deformovat tržní prostředí.

4. Obce ukládají přebytky běžného hospodaření zásadně konzervativně, tj. do aktiv s minimálním rizikem.

5. V případě obecních zakázek se obce nesmějí odvolávat na obchodní tajemství a uzavřené smlouvy jsou veřejné.

6. Svobodní podporují změny daňových zákonů tak, aby maximum peněz zůstalo v kapsách lidí, aby se omezilo přerozdělování jak na úrovni státu, tak na úrovni obcí. Přerozdělování výnosu daní občanů České republiky na úrovni Evropské unie je třeba odstranit.

Infrastruktura města

 • Primární úlohou města je starost o fungující infrastrukturu
 • Naše priorita města bude další rozvoj cyklostezek a celkové zvýšení bezpečnosti cyklistů na hradeckých silnicích. Jako perspektivní se nám zdá do budoucna podpora vybudování systému stojanů na pronajímatelná kola, tak jak to známe z jiných evropských měst. Zasadíme se ale, aby tento systém fungoval na tržní bázi.

Lokální referenda

 • Budeme podporovat konání místních referend v důležitých záležitostech týkajících se občanů města.

Výdaje města na svou propagaci

 • Významně omezíme prostředky vydávané na sebepropagaci města především prostřednictví zpravodaje Radnice. Vydávání tohoto zpravodaje vyjde daňové poplatníky přes 2 milióny korun ročně.

Transparentnost radnice

 • Korupce vždy byla spojena s přerozdělováním státních peněz. Zasadíme se o naprostou otevřenost při zadávání veřejných zakázek. Současně budeme pracovat na zviditelnění veškerých vztahů města a soukromého sektoru. Je nepřijatelné, aby na stránkách magistrátu byly dostupné informace o rozhodovaní zastupitelstva bez toho, aby byly zveřejněny subjekty o kterých se rozhoduje.

Podpora sportu

 • Zasadíme se o privatizaci městých sportovních areálů. Tyto projekty by něměly v budoucnu být financovány z peněz daňových poplatníků.

Kulturní politika

 • Zasadíme se o to, aby magistrát města nestál v cestě pořádání významných kulturních akci. Tyto akce by se ale měly obejít bez grantů a subvencí města. Tyto aktivity by měly fungovat na tržních pricipech.
 • Budeme podporovat zachování kulturního dědictví a památek města. Nedopustíme ale, aby se památková péče nadřadila zdravému rozumu jako například nemožnost instalovat plastová okna na vnějším okraji památkové zóny města.

Sociální politika

 • Budeme podporovat tvorbu příležitostí pro výkon trestů formou obecně prospěšných prací.
 • Zasadíme se o ukončení projektu startovacích bytů. Tento projekt zbytečně deformuje tržní prostředí a znevýhodňuje jednu skupinu obyvatelstva na úkor druhé za peníze nás všech.
 • Jsme zásadně proti vytváření pracovních míst prostřednictvím financování soukromých firem z městských peněz (například v kauze Ronal mělo město za 50mil. zřídit 500 pracovních míst). Není úkolem města vytvářet pracovní místa, úkolem města je podporovat svobodný trh pracovních příležitostí tím, že se do něj nevměšuje.

Svobodní v Královéhradeckém kraji:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
27
0
Would love your thoughts, please comment.x