Free Porn
Pátek, 19 července, 2024
Home NWO Globální oteplování Švýcarsko odmítlo klimatickou změnu, přičemž to odmítání vedla mládež

Švýcarsko odmítlo klimatickou změnu, přičemž to odmítání vedla mládež

Referendum o klimatické změně ve Švýcarsku skončilo zkázou klimatické změny, což vedli 18-34 letí voliči…

Švýcarsko klimatickou změnu zavrhlo

Eurointelligence hlásí, Švýcarsko odmítlo klimatickou změnu

Poté, co Švýcarsko zanechalo svého vyjednávání s EU, teď země ještě v referendu odmítla zákon o ochraně klimatu. Konkrétně v oddělených hlasováních zamítla všechny tři části tohoto zákona: o CO2, o pesticidech a o pitné vodě.

Souhlasíme se švýcarským žurnalistou Mathieu von Rohrem, že tento krach nejenže je důležitý sám o sobě, ale je i symptomatický pro potíže, s nimiž se potýká Zelená politika obecně.  Jedna věc je, že lidé předstírají, že podporují stranu Zelených zvláště, když je módní to dělat. Jiná věc ale je položit skutečné oběti, jak se to od Švýcarů žádalo.

Co je ale obzvláště zajímavé, je to, že v referendu přišel ten nejsilnější odpor od mladých lidí. 60-70% 18-34 letých hlasovalo v těchto třech kategoriích Ne.

Každá země je jiná, ale velkou a ještě nezodpovězenou otázkou je, zda lidé jinde by souhlasili, že pro zelené dobro položí osobní oběti. Švýcarské referendum nám říká, že bychom to neměli brát jako hotovou věc. Dalším velkým testem budou německé volby.

Ohromný šok

Referendum zkrachovalo 51-49. A dočkalo se to drtivého odmítnutí u zoomerů a mileniánů (tj. mládeže).

BBC tento Ohromný šok komentuje.

Referendum ukázalo, že voliči těsně odmítli vládní plány na poplatky za automobilové palivo a daň na letenky.

Opatření byla navržena, aby Švýcarsku pomohla splnit cíle podle Pařížské dohody o klimatické změně.

Odpůrci rovněž poukazovali, že Švýcarsko odpovídá jen za 0,1% globálních emisí a vyjádřili pochybnosti, že by takové politiky nějak životnímu prostředí pomohly.

Hlasování ve švýcarském systému vlády přímé demokracie vedlo k 51% proti a k 49% pro.

Odhlasování ne ohledně omezení emisí je ohromný šok. Švýcarská vláda ten zákon formulovala pečlivě. Jejich plán byl snížit skleníkové plyny na polovinu oproti jejich úrovni z roku 1990 do roku 2030 kombinací více obnovitelností s většími daněmi na fosilní paliva.

I návrh na zákaz umělých pesticidů a dalších kvůli zlepšení pitné vody dáváním dotací jen zemědělcům, kteří skoncují s chemikáliemi, byl též přehlasován 61%.

Švýcarský systém přímé demokracie znamená, že všechna důležitá rozhodnutí v této alpské zemi se přijímají u volebních uren.

Kampanisté prostě musí shromáždit 100 000 podpisů, aby se uspořádalo celonárodní hlasování.

Odkud to CO2 pochází?

Žádného pokroku s CO2 nebude dosaženo, dokud se ho nezúčastní Čína.

I kdyby USA omezily své emise na nulu (za předpokladu, že vše ostatní by zůstalo stejné), tak by to nic moc nenadělalo.

Samozřejmě ale, že by všechno nezůstalo stejné. Kdyby USA snížily emise na nulu, zhroutila by se světová ekonomika spolu s produkcí potravin se zjevnými dalšími následky.

Vlny veder

Mezitím v USA došlo k vlnám veder doprovázeným značnými bouřemi, jako tomu bývalo někdy před 10 či 20 lety.

Výpadky proudu v Texasu

Před šesti dny naléhal operátor rozvodné sítě Texasu na ukládání elektřiny, jelikož mnoho generátorů elektřiny bylo neočekávaně vypadlých a teploty rostly.

Rada elektrické spolehlivosti Texasu v pondělním prohlášení uvedla, že značný počet neočekávaných výpadků elektráren v kombinaci s rekordním používáním elektřiny kvůli horkému počasí vedly k přetížení elektrické sítě. V pondělí bylo vypadlých zhruba 12 000 megawatt čili napájení pro 2,4 milionu domácnosti v horkých letních dnech.

Před texaskými výpadky se 66 miliard $ utratilo za obnovitelnosti

RealClear energy se ptá: Proč se před texaskými výpadky vyhodilo 66 miliard $ za obnovitelnosti?

Protože větrní baroni a solární baroni shrábli 22 miliard $ dotací.

Z každého dolaru utraceného v Texasu za větrný a solární sektor dostali zhruba 33 centů od daňových poplatníků. To je v každém případě nehorázná míra dotování. A Texasané se dovídají, že ty desítky miliard dolarů vyhozených za vítr a soláry žádnou spolehlivost elektřiny nepřináší.

Na grafu níže, který jsem ve středu stáhl z webové stránky ERCOT ukazuje černá čára poptávku po elektřině. Zelená čára dodávky od větru. V pondělí, kdy poptávka dosazovala 70 000 megawatt, spadnul vítr na asi 3 000 megawatt. V úterý poptávka po elektřině zase dosahuje 70 000 MW.

Jak jsem 26. dubna ukazoval v článku Real Clear Energy ropný a plynový sektor platí v Texasu ročně na daních 54 krát více než sektory větru a solárů. Podle Houston Chronicle zaplatil sektor ropy a plynu ve státě roku 2019 13,4 miliardy $ na daních a odvodech. Naproti tomu sektory větru a solárů zaplatily na daních místnímu státu ročně zhruba 250 milionů $.

Sečteno a podtrženo je to zjevné: Kdyby chtěl Texas zvýšit spolehlivost elektřiny a zároveň zkrátit emise skleníkových plynů, tak by musel stavět jaderné elektrárny, které se během únorových mrazů ukázaly být tím nejspolehlivějším způsobem výroby elektřiny. Za těch vyhozených 66 miliard $ si mohl stát zvýšit jadernou kapacitu o dalších 6 000 megawatt či více. K tomu však nedochází.

Přidáváním větrné kapacity k texaské síti k uspokojení poptávky během letních veder zrovna nepomůže.

Rozvodná síť ERCOT ukazuje, že ty desítky miliard daňových pobídek vedly k přidání dalších desítek tisíc megawattů kapacity pro texaskou síť, které jsou neschopné dodávat elektřinu právě v těch dobách, kdy jsou špičky elektrických odběrů. To je šílený výsledek.

Představa, že jsme mohli někdy před 10 či 20 lety udělat něco, co by ukojilo Zelené za přijatelnou cenu (nejspíš za jakoukoliv cenu) tak, že by to, co se děje dnes, se mohlo změnit k lepšímu krásným zeleným způsobem, je totální nesmysl.

A hlavním slonem v obýváku je pořád Čína.

Mezitím se čím dál více zavádí větrné a solární technologie a do deseti let se  prý normou stanou auta na baterky.

V tomto směru, pokud existuje problém, který lze vůbec řešit, tak to řešení najde svobodný trh, určitě ne vládní byrokraté.

Ti čerstvě odrostlí ve Švýcarsku učinili správné rozhodnutí.

BY TYLER DURDEN

MONDAY, JUN 21, 2021 – 03:30 AM

Authored by Mike Shedlock via MishTalk.com,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/swiss-reject-climate-change-zoomers-and-millennials-leading-way

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x