Free Porn
Pondělí, 24 června, 2024
Home NWO Globální oteplování Ta ‚Klimatická změna‘ od BBC byla, co se týče faktů, tou největší...

Ta ‚Klimatická změna‘ od BBC byla, co se týče faktů, tou největší lží, jaké se kdy dopustili

Ta čím dál více nekoukatelná a otrocky podlézavá BBC se minulou noc propadla do nových hlubin. V hlavním čase vypustila ukázkový kousek ekologistické propagandy tak drze nestoudné a podlé, že by mohlo jít zrovna tak o politické vysílání pro to hnutí Rebelie proti vyhynutí (co teď v Británii blokuje dopravu a sabotuje, jako že „protesty“, běžný život v zemi).

Už sám název programu byl vylhaný.

Klimatická změna: Fakta byla mišmašem alarmistických klišé, přehánění a vybájených nepravd, které už byly nesčetněkrát vyvráceny.

Byl to klam, co povídali o přírodních požárech; vylhané bylo to, co namlouvali o vlnách veder; vráželi nám klíny do hlavy, když bájili o bouřích a povodních; kecali o tání na pólech; zvraceli nesmysly o hladinách moří; chrlili bludy o korálových útesech; nalhávali nám pitomosti o vlnách sucha.

Ale i tak to mohlo spoustu diváků strhnout, protože ten program byl podbízen s pohnutým srdcem v kombinaci se zjevně prezentovanou poručnickou autoritou představovanou samotným doyenem televize o zvířátkách, tj. ‚expertem‘ sirem Davidem Attenboroughem. Všechno to doprovázely dost dramatické záběry doplňované muzikou, co pohne srdcem, aby se garantovalo, že ty informace obejdou mozek a zamíří přímo na emoce tak, jak to účinná propaganda dělává.

„Pokud jste viděli něco jako Triumf vůle, tak si určitě zamilujete tu Naši planetu,“ jak jsem nedávno psal o novém seriálu Attenborougha, který používá ty samé techniky: úchvatné fotky přírody; manipulativní muziku; emotivně pohnuté kázání chrlící všechny druhy vědecky pochybných tvrzení, jen aby to diváka vyděsilo do stavu patřičné klimatické hrůzy. Ovšem ta Klimatická změna: Fakta byla tak bezskrupulózní a tak podle klamavá, že překonala i to.

To, co jsem shledal jako zvláště nechutné, bylo využívání emotivně manipulativních triků k oklamání diváka, aby jim spolkl ty jejich divné argumenty.

Např. ve věci vln horka nám ukazovali srdcervoucí záběry tisíců tzv. létajících lišek (tj. obrovitých plodožravých netopýrů) v Austrálii, kteří během zvláště horké vlny loňského listopadu v Queenslandu padali mrtví ze stromů.

„Do toho se ozýval ohlušující řev plačících miminek,“ jakožto zvukový doprovod k záběrům citově rozhozeného australského ochránce přírody, nad hromadami mrtvých netopýrů s osiřelým netopýřím děťátkem kojeným mlékem z lahve.

„Tohle je ta klimatická změna v akci,“ mrmlal nejmenovaný Australan.

„Potřebujeme, aby přišlo probuzení!“ povídal další.

Neobezřetný divák by tím snadno mohl být sveden k nesmyslným závěrům.

Zaprvé, byli ti netopýři opravu zabiti „klimatickou změnou“? (Což nebyli. Byla to jen extrémní vlna veder, tj. občasná událost, která bezpochyby pozabíjela už tisíce létajících lišek při mnoha příležitostech předtím – jenže bez přítomnosti kamer a reportérů o takových incidentech.)

Zadruhé se tím svět dělí na dva druhy lidí: ty, co milují planetu a ta roztomilá netopýří miminka, a ti samozřejmě následně musí uvěřit v naléhavou nutnost boje s klimatickou změnou; a ty zatracené, kterým chybí srdce. (Což je další naprosto falešná premisa. Je dost možné, aby člověku záleželo na divoké přírodě, aniž by musel baštit klamná tvrzení zelené ideologie tažené aktivismem proti růstu produktivity a za ekologii k vyhynutí člověka.)

Paul Homewood prošel různá tvrzení z tohoto braku a našel spoustu zavádějícího klamu a nepřesností.

Mezi jinými:

  • Attenborough předváděl jakýsi graf povrchových teplot, které dramaticky rostou, ale a) vůbec nezmínil, že podle nejpřesnějších satelitních dat o teplotách se ukazuje, že od roku 1998, už k žádnému oteplování nedochází; b) vůbec nevysvětlil, proč ve 20. století teploty prudce rostly už dávno předtím, kdy emise CO2 začaly významně růst; c) vůbec se nezmínil, že od 19. století se Země vrací k normálu po Malé době ledové – tedy asi po nejstudenějším období od konce Doby ledové.
  • Ten čert extrémních veder malovaný na zdi. Různí ti ‚experti‘ komentující vlny veder nás ujišťují, že ty vlny se zintenzivňují. Ale třeba loňská vlna veder v Británii – citovaná jako důkaz – nebyla vůbec teplejší než léto 1976; a ani ta nedávná vedla z Queeslandu s 42°C teplotami – také citovaná – se ani nepřiblížila vedrům z roku 1972, kdy teploty dosahovaly 49,5°C. Ve skutečnosti, jak uvádí Homewood, existují dobré doklady o tom, že vlny veder v poslední době už nejsou tak obvyklé, jako bývaly.
  • Jako expertní svědek byl citován také Michael Mann (proslulý podvodník s klimatickými daty z aféry Climategate): „Budete mít více lijáků, více superbouří, více povodní. Zažíváme dopady klimatické změny právě teď v reálném čase.“ Homewood: To byla asi ta nejpodvodnější část tohoto programu. Dokonce ani alarmistický panel IPCC není schopen najít žádný dlouhodobý trend v aktivitě tropických cyklónů nebo povodní. A dokonce i těžká tornáda v USA už nejsou tak četná.
  • Attenborough: „Stoupající moře už vyhání statisíce lidí ze zvláště zranitelných pobřežních oblastí.“ Homewood: Čirá nadsázka. Existuje snad jakýkoliv důkaz na podporu takového tvrzení? Hladiny moří stoupají stabilním tempem od poloviny 19. století.
  • O polárních ledových příkrovech se tvrdilo, že ztráty ledu v Antarktidě a v Grónsku jsou „horší, než se čekalo“. Homewood: Ve skutečnosti podle NASA v Antarktidě v reálu ledu přibývá. To je symptomatické pro celý ten program, Attenborough takovouto nepohodlnou pravdu vůbec nezmiňoval. A co se týče Grónska, mi není jasné, proč bychom očekávání nějakých „expertů“ měli brát vážně jako cokoliv relevantního. Jedno však víme, a to, že teploty v Grónsku, nejsou vyšší, než bývaly ve 30. letech.
  • Attenborough: „V posledních třech letech neustálé opakované vystavení horku způsobili, že došlo k blednutí třetiny světových korálů s následnými úhyny.“ Homewood: Pro to neexistují jakékoliv důkazy a neviděl jsem žádné doklady k takovým povídačkám o Velkém bariérovém útesu. A jedno víme, že to hynutí korálů Velkého bariérového útesu se drasticky přehánělo. Ve skutečnosti, jak celou dobu tvrdí vědci jako Peter Ridd a místní experti od tohoto útesu, koráli se vždy po všech blednutích rychle zotaví, i když jsou třeba tak hrozná jako to v 18. století.

Shrneme-li to, ve skutečnosti v debatě mezi vědci o záležitostech té ‚klimatické vědy‘ roste jedině skepse, přičemž tato exemplární ukázka fake news dokumentarismu se nám s nažila namluvit opak: že tíha důkazů nezpochybnitelně ukazuje na bezprostředně nadcházející katastrofu, které se lze vyhnout jedině, když přistoupíme ke globálně dirigované kolaboraci, a to hned.

„Může to znít děsivě, ale vědecké důkazy říkají, že když nepřistoupíme k v následujícím desetiletí k dramatickým akcím, tak nejspíš utrpíme nezvratné poškození živé přírody – a přijde kolaps našich společností,“ kázal Attenborough. (Kontrola faktů: neexistuje jediný kousíček vědeckých důkazů, které by dokládaly cokoliv takového. Ale proto se možná uchýlil k použití slova „nejspíš“.)

„To, co se děje teď, bude mít během několika let závažný dopad na několik tisíc dalších let,“ prohlásil jinde. (Kontrola faktů: ne, nebude mít; sotva i nepatrný. Tahle planeta je 4,5 miliardy let stará. Je velice dobře schopná se o sebe postarat, ať trpíme, jakým chceme směšným sebeklamem, ona si to udělá jinak.)

Tohle není věda. To je nejčistší forma politického aktivismu – a je naprosto nepatřičné, aby si BBC, teoreticky vázaná povinnostmi své zakládající charty o nestranném a přesném vysílání, dovolila propůjčit se k použití jako platforma k šíření nákazy takovouto panickou psychózou, dezinformacemi a propagandismem.

A to BBC údajně představuje celkový náhled celého obyvatelstva. (Kdyby to bylo jinak, tak proč bychom byli všichni nuceni ji financovat povinnými 154,50 ₤ poplatků na domácnost ročně?) Ovšem tady promlouvá za úzkou kliku převážně metropolitních levicově liberálních týpků, kteří podlézají zelenému náboženství, protože to je přeci tak snadný způsob, jak veřejně signalizovat svoji ušlechtilost. A ti mnozí z nás, dost možná většina populace, kteří jsme z dobrých důvodů k tomu kultu děsu globálního oteplování skeptičtí, jsou zde líčeni s naprostým opovržením, jako by na našich názorech vůbec nezáleželo.

Každý i s jen útržkovými znalostmi něčeho kolem debaty o klimatu ví, že takoví jako Michael Mann, James Hansen a Naomi Oreskes jsou klíčovými postavami klimaticko-průmyslového komplexu, za kterými se táhne dlouhá historie agresivního politického aktivismu za to ekologistické hnutí. A i tak si je BBC a Attenborough dovoluje prezentovat je, jako by šlo o nestranné, zcela věrohodné klimatické experty.

Tento program byl velká ostuda i podle standardů toho bahna, do jakého BBC upadla: urážka inteligence, zrada Reithových principů, na nichž byla BBC založena, a ukázka nestoudné propagandy těch na povrchu zelených uvnitř rudých melounů, kteří zkouší zničit naši civilizaci.

Co se týče sira Davida Attenborougha, nastal čas, aby tento šeptavě promlouvající objímač goril, plašící nás mroži vyznávající Malthusiánskou víru byl konečně uznán za toho, kým je, tj. sice za národní poklad, avšak dávno už přetvořený na národní ostudu, už od doby, kdy se zaprodal.

MANDEL NGAN/AFP/Getty

JAMES DELINGPOLE

18 Apr 2019

8:03

Český mainstreamový chvalozpěv na tento dokument BBC s videem tohoto pořadu: Čelíme největší hrozbě za tisíce let, tvrdí vědci. BBC odvysílala očekávaný dokument

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/04/18/more-outrageous-green-lies-from-attenborough-and-the-bbc/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

Masakr tanků Leopard 2 a BVP Bradley v Záporoží (video)

9. června zveřejnila ruská média video ukazující drsnou porážku, kterou o den dříve kyjevské síly utrpěly při pokusu o postup u vesnice...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x