Pátek, 2 června, 2023
Home TECHNOLOGIE Tisíce francouzských občanů povstalo proti mainstreamovým médiím

Tisíce francouzských občanů povstalo proti mainstreamovým médiím

Tisíce francouzských občanů se vyhrnuly do ulic na protest proti mediálním kanálům, které standardně ‚chrlí propagandu a dezinformace‘.

S tím, jak to anti-globalistické hnutí pokračuje a šíří se už dále Evropou, tak se lidé ve Francii teď obrací proti nepoctivým, zaujatým a elitářským mediálním kanálům, které si celá desetiletí drží monopol na toky informací.

Breitbart.com hlásí:

Stejně jako v předchozích týdnech neslo mnoho protestujících placky se zkratkou ‚R.I.C.‘ – „Občanská iniciativa za referendum“ požadující lidové referendum, které by se automaticky spustilo, jakmile by jakékoliv referendum požadující změnu ve vládní politice dostalo 700 000 podpisů.

Kdyby se to uzákonilo, tak by zavedení referend iniciovaných samotnou veřejností místo, aby se dávalo jako dárek od politiků, nejspíš způsobilo ohromnou reorientaci politické moci ve Francii, vymykající se z rukou politické elitě a dokonce i tradičním politickým stranám, což je jasná touha hnutí Žlutých vest, které představuje silnou reakci na globalistickou vládu Emmanuela Macrona.

Švýcarsko už má systém referend iniciovaných občany a podobný systém má i Itálie. Francouzský ministr Édouard Philippe minulý týden řekl, že vláda uvažuje, že by v budoucnu o takovém referendu zahájila debatu.

Počet demonstrantů v ulicích byl sice menší než v předchozích týdnech, ale v Paříži se na Silvestra počítá s většími demonstracemi.

Trasa sobotního pochodu protestujících jich stovky přivedla k branám francouzských mainstreamových televizních stanic, které Žluté vesty obviňují, že se spřáhly s prezidentem Macronem proti Francouzskému lidu.

Demonstranti vykřikovali: „Žurnalisti jsou kolaboranti!“ a házeli kameny, hlásí Associated Press. Policie protestující vytlačila z turisty oblíbeného Champs Elysee, kde v posledních týdnech docházelo ke srážkám.

Ty protesty původně začaly v listopadu proti zeleným politikám prezidenta Emmanuela Macrona, který ve Francii zahájil dušení automobilismu prostřednictví cenové nedostupnosti paliv.

Po týdnech intenzivních a občas násilných protestů, během nichž Macron trval na tom, že ze svého kurzu neuhne, prezident nakonec couvnul a vzestup daní zrušil spolu se zvednutím minimální mzdy a nezdaněných svátků.

December 30, 2018 Sean Adl-Tabatabai

Zdroj: https://newspunch.com/thousands-french-citizens-protest-mainstream-media/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

Tvořivá společnost a 12000letý cyklus zkázy

Tento článek je navazujícím druhým dílem po následujícím předchozím článku na toto téma: http://reformy.cz/je-tvoriva-spolecnost-kult-zkazy/ Stručné...

Razie na temný web: Europol zatkl skoro 300 podezřelých a zabral 51 milionů € špinavých peněz

Této společné operace se účastnilo devět zemí včetně Německa, Velké Británie a Spojených států. Globální razie na ilegálních obchody...

Most Popular

Proč chce Euro-parlament Maďarsku zabránit v předsednictví Rady EU

Evropský parlament se ve svém hlasování podvolil tlaku z Washingtonu, píše sloupkař Magyar Nemzet László Szentesi Zöld. Náhledový obrázek: Euro-parlament...

Polsko má v Evropě nejvyšší růst HDP, předehnalo i Čínu

Zatímco Německo je v recesi, tak Polsko je v růstu HDP daleko před zbytkem Evropy. Data OECD za první čtvrtletí 2023...

‚To migranti budou brzy těmi mocnými,‘ tvrdí významný německý deník vysvětlující, že Němci budou brzy menšinou, budí tím však pobouření

Die Zeit odkaz na tento článek na sociálních médiích smazal, kdy spousta uživatelů vyjádřila nad oněmi tvrzeními poboření, ač mnoho dalších tuto...

Tři nové dohody Číny, Ruska, Íránu a Iráku potvrzují nový řád ropných trhů

Moskva 18. května jen s Íránem podepsala 10 nových smluv o spolupráci v ropném sektoru. Čína počkala jen,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x