Pátek, 27 ledna, 2023
Home POLITIKA Evropská Unie Tisíce Španělů povstávají proti své globalistické vládě

Tisíce Španělů povstávají proti své globalistické vládě

Tisíce španělských občanů povstávají na protest proti španělské vládě, stejně jako lidé po celé Evropě, kteří se už v celých milionech stavějí proti vládnoucí elitě globalistů. (Videa)

V pátek se v Barceloně střetli občané s policií při protestech proti rozhodnutí španělské vlády svolat zasedání vlády do tohoto hlavního města Katalánie zrovna na první výročí předčasných voleb poté, co se loni zdejší regionální vláda pokusila vyhlásit nezávislost.

Theguardian.com hlásí:

V pátek ráno byly některé části města zablokované, přičemž i jinde v Katalánii členové Komisí přímých akcí na obranu republiky zablokovali přes 20 silnic s cílem zablokovat do Barcelony veškerý přístup.

Tucty protestujících se usadily na rychlostní silnici AP 7, která vede ke středomořskému pobřeží, ti měli, když je policejní těžkooděnci pro boj s davem odvlékali ze silnice, ruce zdvižené k nebi. Někteří z nich měli hi-vis vesty, čímž asi chtěli poukazovat jak na spřízněnost s aktivisty Žlutých vest ve Francii, tak se hlásit i k barvě spojované s hnutím za katalánskou nezávislost – tedy ke žluté.

Řada silnic byla zablokovaná pneumatikami.

V pátek večer se desetitisíce lidí zapojily do mírumilovných demonstrací v centru Barcelony se sloganem „Svrhněme režim.“

Tisíce policistů už předtím nasadili do služby v kordonech kolem oblasti Llotja de Mar, tj. kolem budovy staré burzy, kde měli ministři schůzi.

Sánchez uvedl, že kabinet se sešel právě v Barceloně, aby předvedl, že slouží všem španělským občanům: „Pracujeme na takových politikách a na takovém dialogu, který zodpoví otázky o potřebách celé španělské společnosti,“ tweetnul ve španělštině i v katalánštině.

Po páteční schůzi kabinetu oznámila španělská vláda, že městské letiště El Prat se přejmenuje na Josep Tarradellas podle politika, který vedl katalánskou exilovou vládu během Francovy diktatury.

V dalším symbolickém gestu rovněž odsoudila vojenský soud, který v roce 1940 nařídil popravu katalánského prezidenta Lluise Companyse, a řekl, že sedm vědců, kteří byli Frankisty perzekuovaní, dostane své pocty zpět.

Rozhodnutí přejmenovat letiště nebylo katalánskou vládou přijato moc dobře, neboť ta tvrdila, že tento krok s ní nebyl vůbec konzultován.

„Je jasné, jaký přístup španělská vláda vůči Katalánii prosazuje,“ napsal ve tweetu bývalý katalánský prezident Carles Puigdemont.

„Co se týče názvu nejdůležitější a strategické infrastruktury, to s námi ani nekonzultovali a nedovolili nám rozhodovat ani předkládat jakékoliv návrhy… Pohlíží na nás v podstatě jako na vlastnictví.“

Ač katalánští vůdci za nezávislost vydávali opakované výzvy k lidem, aby postupovali v souladu s tradicí mírumilovných protestů, tak k propuknutí násilností došlo. Bylo zraněno celkem 51 lidí, 30 z nich byli policisté.

Zatčeno bylo jedenáct lidí, včetně protestujícího, kterého zadrželi na Via Laietana, který podle policie u sebe měl hořlaviny.

V městské oblasti Drassane u starého přístavu udeřila policie proti protestujícím obušky, když ti začali házet na policejní kordony svodidla.

Jednoho člověka zatkli, když v Drassanes začali na policisty házet velkými kameny a dalšími předměty. U La Ltotja rovněž policisty pocákali barvou a lahvemi.

Videozáznam ukazuje jak žurnalistu, který si dovolil o pátečních událostech referovat, skolili ranou na zem.

Vlivné lidové hnutí za nezávislost, Katalánské národní shromáždění (ANC) vyzvalo na pátek 6 h večer k rozsáhlým protestům.

V pátek se také s prezidentem ANC sešla Priscillia Ludosky, mluvčí francouzského hnutí Žlutých vest.

Ludosky reportérům řekla, že se přijela do Barcelony podívat, co mají tato dvě hnutí společného, k čemuž dodala, že i lid ve Francii bojuje za dosažení „větší demokracie“ a za větší suverenitu.

„Jsem tu, abych pochopila, co se děje v naší sousední zemi, a abych zjistila, co máme společného a jaké jsou ty hnusné věci, které mají společné všechny takové vlády,“ řekla.

K těmto protestům došlo pár hodin poté, co se španělský ministerský předseda Pedro Sánchez sešel s katalánským prezidentem Quim Torrou a dohodli se na vedení rozhovorů, aby našli řešení toho vzájemného patu kolem nezávislosti.

Sánchez se s Torrou shodli, že existuje konflikt ohledně budoucnosti Katalánie, k čemuž dodali: „I přes značené neshody ohledně jejich původu, patří k prostředkům jejich řešení a k jejich povaze, na čemž se shodneme, oddanost efektivnímu dialogu, který přinese takové politické návrhy, kterým se v katalánské společnosti dostane široké podpory.“

Zdroj: https://newspunch.com/thousands-spanish-rise-up-globalist-government/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Farma-giganti mají v EU neúměrný vliv na veřejné zdravotnictví

Farma-giganti obchodující v Evropské unii mají „neúměrný“ vliv na záležitosti veřejného zdravotnictví tohoto bloku, tvrdí studie. Zpráva sestavená francouzskou neziskovkou...

Šéf CIA dal Zelenskému na tajné schůzce osobní zpravodajskou instruktáž

Washington Post ve čtvrtek večer odhalil explozivní zprávu, že ředitel CIA William Burns minulý týden provedl tajnou cestu do ukrajinské metropole, aby...

Psychopaté II

Přemysl Janýr, Vídeň, Jakoby celý svět v posledních desetiletích nabyl výrazně psychopatických rysů. Jakoby nezadržitelně směřoval ke konečnému stavu,...

Most Popular

Šest metrik z block-chainů ukazuje, že Bitcoin nabízí generační příležitost k nákupům

Šest vyzkoušených a otestovaných metrik z block-chainů ukazuje opakující se vzory naposledy viděné na dně posledních tří medvědích (klesajících) trhů…

Farma-giganti mají v EU neúměrný vliv na veřejné zdravotnictví

Farma-giganti obchodující v Evropské unii mají „neúměrný“ vliv na záležitosti veřejného zdravotnictví tohoto bloku, tvrdí studie. Zpráva sestavená francouzskou neziskovkou...

Jak investiční fond Blackrock spustil globální energetickou krizi

Přidání se k agendě OSN Trvalé udržitelnosti 2030 znamená kolosální pod-investování sektorů ropy a plynu o biliony dolarů. Většina...

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x