Free Porn
Pátek, 19 července, 2024
Home NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY Trudeauova politika, kamioňáci jsou teroristé, nouzovým stavem potlačí práva všech skupin

Trudeauova politika, kamioňáci jsou teroristé, nouzovým stavem potlačí práva všech skupin

Kanadský ministerský předseda Justin Trudeau poprvé v historii vyhlásil nouzový stav, aby potlačil to, co prohlašuje za útok na samotnou demokracii v Kanadě. Ač kanadští obhájci občanských práv tento krok odsoudili jako hrozbu pro základní práva svobody slova a sdružování v zemi, tak americká média a komentátoři z právního hlediska většinou Trudeaua v použití tak extrémních opatření podporují. Dokonce to vyvolalo tsunami pobouření, když jsem prohlásil, že Kanada by dnes takových pravomocí mohla využít k znemožnění příspěvků pro hnutí občanských práv a k zatčení Martina Luthera Kinga, kdyby to bylo v jeho době. Částečně to bylo kvůli překroucení mého komentáře na MLK, že každý bude zatčen za odpor k tomu, aby mohl být podle takového zákona zatčen. Byly tu ale i námitky, že to nejde srovnávat kamioňáky s Hnutím občanských práv. A zase, je to nesmyslné poukazování: je přeci jedno, jestli souhlasíte s tou věcí, o kterou jde, nebo ne. Problém je, že kanadská vláda by mohla vyhlásit takový nouzový stav k razii na jakoukoliv skupinu, která se pustí do občanské neposlušnosti blokádami nebo okupačními protesty. K tomu by v Kanadě mohlo dojít i na Den Dr. Kinga, pokud by pochodující chtěli ty historické pochody zopakovat. I ti by mohli být podle Trudeauova zákona o občanské neposlušnosti bez smysluplných zákonných omezení jednostranně prohlášeni za hrozbu kanadské „suverenitě, bezpečnosti a území celistvosti“

Trudeau by s takovými nouzovými pravomocemi teď mohl zakázat cestování, veřejné shromažďování, vést hromadná zatýkání kamioňáků a zablokovat pro ně dary. Rovněž k tomu patří zmrazování bankovních účtů a vystupňování policejního dohledu a donucování.

Kanadská Asociace občanských práv namítala:

„Federální vláda nesplnila práh nezbytnosti k vyhlášení Nouzového stavu podle zákona. Tento zákon pro to nastavuje jasné a vysoké standardy, a to z dobrých důvodů: Zákon totiž vládě umožňuje obcházet řádně demokratické procedury. A tyto standardy splněny nebyly. Zákon o nouzovém stavu lze vyhlásit jen, když situace ‚závažně ohrožuje schopnost kanadské vlády zachovat suverenitu, bezpečnosti a územní celistvost Kanady, a když takovou situaci ‚nelze účinně řešit podle všech ostatních kanadských zákonů‘.“

Média ale takové hlasy vylučují a kamioňáky démonizují jako rasisty či vzbouřence.

Pro zastánce občanských práv je ale méně důležité, co lidé říkají, než jejich právo to říkat. K tomu patří i lidé, kteří se vyjadřují prostřednictvím své finanční podpory nebo darů. V této razii ale byly miliony takových příspěvků zablokovány organizací GoFundMe nebo kanadskou vládou.

Část lidí to může svádět k tomu, abyste důsledky tak extrémních opatření ignorovali, když se soustředíte na svůj nesouhlas s danou skupinou. Abyste pochopili rozsah takového zákona, můžete se prostě podívat, jak by se podle stejných opatření mohlo zacházet s vysoce uznávanými hnutími. Vždyť např. i pochody Lidských práv zahrnují občanskou neposlušnost s uzavíráním mostů a okupacemi prostor. Jak jsem uváděl v pondělí:

„Teď, když si to všechno dáte dohromady, tak zničili možnost tisícům, možná i milionům lidí vyjadřovat se prostřednictvím občanské neposlušnosti. A podle definice ministerského předsedy Trudeaua by mohl zrušit i Hnutí lidských práv. Mohl by zatknout Martina Luthera Kinga. Mohl by zatknout jakýkoliv počet osobností, které teď oslavujeme jako vizionáře.“

V úterý jsem na to poukázal a uvedl, že dnešní Kanada by snadno mohla tohoto zákona použít proti pochodům Dr. Kinga. Tvrdil jsem, že „si myslím, že použití Nového zákona bylo příliš přehnané. To je čin občanské neposlušnosti. To je standardní taktika skupin vracejících se k postupům hnutí občanských práv a i předchozí blokování mostů a ulic, aby vyvolávali to, o čem se mluvilo jako ‚o dobročinných potížích‘. S tímto zdůvodněním by Hnutí občanských práv mohla rozbít. Martina Luthera Kinga by mohli klidně uvěznit.“

Je to jasně o kanadské vládě a o jejím současném zneužívání těchto nouzových pravomocí, ne o zatýkání ve Spojených státech v minulosti.

Jak je z celého interview zřejmé, mluvil jsem o tom, jak by kanadská vláda kvůli podobným činům neposlušnosti mohla těchto pravomocí zneužít proti spoustě různých skupin. Neříkal jsem, že Dr. King nebyl nikdy zatčen.  Samozřejmě, že byl. Jasně jsem o těchto zatčeních diskutoval v nedávných článcích.

Pro kritiky našeho děsivého politického prostředí je jedno, že jsem o zatčení MLK opakovaně mluvil, aby zamaskovali fakt, že jasně mluvím o dnešní kanadské vládě, která právě taková zatčení dělá. Problém je, že to není jen o kamioňácích, na které lze s takovými nouzovými pravomocemi v Kanadě zaútočit. Ty formulace dalekosáhlých pravomocí, aby mohly Trudeauovi umožnit dočasné zrušení hnutí občanských práv a skoncování s vůdcem jako Dr. King stejně snadno jako s konvojem. Tudíž se k tomu dokonce přidala Alexandra Ocasio-Cortez.

Druhá námitka je však zajímavější. Takoví lidé proklínají jakékoliv analogie těchto kamioňáků a jejich záležitosti s Dr. Kingem a s jeho bojem za občanská práva.

Turley tu podobně zaměňuje obhájce lidských práv jako Martin Luther King s takovou bandou grázlů, co zasrali mezinárodní hranice, protože jejich dezinformátoři je k tomu zmanipulovali a tvrdí těm rasistům, že s bělochy se zachází nejhůře. 5:17 PM · Feb 15, 2022.

Samozřejmě, že neříkám, že kamioňáci jsou jako MLK. Pochybuji, že by to řekli i kamioňáci. Spíše srovnávám formy občanské neposlušnosti. Ochrana forem protestů by neměla záviset na tom, zda s věcí, o kterou jde, souhlasíte nebo ne.

Takoví lidé dokonce namítají proti jakýmkoliv pohlížením na pochody občanských práv jako na srovnatelné s kamioňáky. Ale o tom to je. Ten zákon nic nerozlišuje. Mohl by dnes být použit proti Dr. Kingovi zrovna tak, jako se používá proti kamioňákům. A také Dr. King byl vládními úředníky v dobách potlačování a zatýkání obviňován, že je komunista a zrádce. Kanadský zákon by však federální vládě podle dnešního nouzového zákona na základě takových povídaček umožnil zmrazit financování a nařídit zatýkání za občanskou neposlušnost i osobností jako Dr. King.

Měli bychom být pobouřeni používáním takovýchto opatření, ať už jde o pochody lidských práv nebo o kanadské kamioňáky. Jak správně uvedla kanadská Asociace občanských práv, neexistuje žádný princip omezující Trudeauovi použití těchto pravomocí. Trudeau prostě vyhlásí, že konvoj „závažně ohrožuje schopnost kanadské vlády udržet suverenitu, bezpečnost a územní celistvost Kanady,“ bez jakýchkoliv hmotných dokladů takovýchto zjištění.

Tyto rozsáhlé nouzové pravomoci by šlo použít proti našim neoslavovanějším osobnostem a potlačit některé z našich nejuznávanějších záležitostí. Podle tohoto zákona by jedinou věcí zabraňující Trudeauovi, aby potlačil jakékoliv hnutí – včetně takových jako historické pochody Občanských práv to, jak se mu líbí, a ne jak se chová.

BY TYLER DURDEN

THURSDAY, FEB 17, 2022 – 05:11 PM

Authored by Jonathan Turley,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/trudeaus-trucker-terrorists-why-emergency-powers-endanger-rights-all-groups

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x