Pondělí, 30 ledna, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Turecký prezident Erdogan varoval před další vlnou uprchlíků do Evropy v roce...

Turecký prezident Erdogan varoval před další vlnou uprchlíků do Evropy v roce 2020

Turecký prezident Recept Tayyip Erdogan Evropu varoval, že ji asi čeká další ohromná vlna uprchlíků ze Sýrie, jelikož síly syrské vlády prezidenta Bashara al-Assada dobývají svoji provincii Idlib.

Prezident Erdogan varoval, že Turecko samo nezvládne novou vlnu žadatelů o azyl a uprchlíků ze Sýrie, když říkal: „Pokud se násilí vůči lidu Idlibu nezastaví, tak tyto počty ještě vzrostou,“ k čemuž dodal, „v takovém případě nebude Turecko samo moci nést břímě migrantů,“ hlásí Deutsche Welle.

„Negativní dopady tohoto tlaku, jakému budeme vystaveni, pocítí všechny evropské národy, zvláště pak Řecko,“ řekl Erdogan.

Podle turecké skupiny Nadace humanitární pomoci zatím vedl postup do Idlibu k útěku dalších 120 000 lidí prchajících z této oblasti a směřujících k turecké hranici. Což je číslo značně vyšší než těch 50 000, které Erdogan odhadoval jen před pár dny.

„Teď na naši půdu z Idlibu vstupuje 50 000 příchozích. Už hostíme 4 miliony lidí a dalších 50 000 přichází. Toto číslo se ale asi ještě zvětší,“ řekl Erdogan 19. prosince.

Toto varování je od tohoto turecké islámského vůdce jen poslední, když ten pronáší takové hrozby vůči Evropské unii a Řecku od podepsání migrační paktu v roce 2016 mezi EU a Tureckem opakovaně.

Erdogan hrozil např. v říjnu Evropě miliony syrských žadatelů o azyl, když tento politický blok vystupoval proti turecké vojenské operaci v Severní Sýrii.

„No tak, EU, probuď se. Říkám to znova: jestli chcete naší operaci nadávat, že je to invaze, tak nám tím dáváte jednoduchý úkol, otevřít vrata a poslat k vám 3,6 milionu migrantů,“ řekl tehdy Erdogan.

Jen o měsíc později v listopadu turecký vůdce svoji hrozbu zopakoval prohlášením, že když mezinárodní komunita Turecko finančně nepodpoří, tak to bude nuceno „otevřít brány“ a migrantům umožnit, aby se do Řecka plavili.

„Když uvidíme, že to nefunguje, potom, jak už jsem předtím říkal, nebudeme mít jinou možnost než otevřít vrata. Jestli ty brány otevřeme, tak je pak už jasné, kam půjdou,“ řekl.

CHRIS TOMLINSON

24 Dec 2019

Zdroj:  https://www.breitbart.com/europe/2019/12/24/turkish-president-erdogan-warns-of-fresh-wave-of-refugees-to-europe-in-2020/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

‚Nejsme ve válce s nikým,‘ odmítá Maďarsko německé tvrzení, že Evropa je ve válce s Ruskem

Péter Szijjártó reaguje na nedávné prohlášení německé ministryně zahraničí, v němž tvrdila, že Evropa je ve válce s Ruskem. Náhledový obrázek:...

Čína vede s USA válku státních dluhů

Hegemonie US dolaru je už dávno standardem globálního finančního a ekonomického systému. Ale vývoj v posledních letech a měsících (týdnech a událostech) poukazuje,...

Šest metrik z block-chainů ukazuje, že Bitcoin nabízí generační příležitost k nákupům

Šest vyzkoušených a otestovaných metrik z block-chainů ukazuje opakující se vzory naposledy viděné na dně posledních tří medvědích (klesajících) trhů…

Farma-giganti mají v EU neúměrný vliv na veřejné zdravotnictví

Farma-giganti obchodující v Evropské unii mají „neúměrný“ vliv na záležitosti veřejného zdravotnictví tohoto bloku, tvrdí studie. Zpráva sestavená francouzskou neziskovkou...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x