Středa, 24 dubna, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Turecký prezident Erdogan varoval před další vlnou uprchlíků do Evropy v roce...

Turecký prezident Erdogan varoval před další vlnou uprchlíků do Evropy v roce 2020

Turecký prezident Recept Tayyip Erdogan Evropu varoval, že ji asi čeká další ohromná vlna uprchlíků ze Sýrie, jelikož síly syrské vlády prezidenta Bashara al-Assada dobývají svoji provincii Idlib.

Prezident Erdogan varoval, že Turecko samo nezvládne novou vlnu žadatelů o azyl a uprchlíků ze Sýrie, když říkal: „Pokud se násilí vůči lidu Idlibu nezastaví, tak tyto počty ještě vzrostou,“ k čemuž dodal, „v takovém případě nebude Turecko samo moci nést břímě migrantů,“ hlásí Deutsche Welle.

„Negativní dopady tohoto tlaku, jakému budeme vystaveni, pocítí všechny evropské národy, zvláště pak Řecko,“ řekl Erdogan.

Podle turecké skupiny Nadace humanitární pomoci zatím vedl postup do Idlibu k útěku dalších 120 000 lidí prchajících z této oblasti a směřujících k turecké hranici. Což je číslo značně vyšší než těch 50 000, které Erdogan odhadoval jen před pár dny.

„Teď na naši půdu z Idlibu vstupuje 50 000 příchozích. Už hostíme 4 miliony lidí a dalších 50 000 přichází. Toto číslo se ale asi ještě zvětší,“ řekl Erdogan 19. prosince.

Toto varování je od tohoto turecké islámského vůdce jen poslední, když ten pronáší takové hrozby vůči Evropské unii a Řecku od podepsání migrační paktu v roce 2016 mezi EU a Tureckem opakovaně.

Erdogan hrozil např. v říjnu Evropě miliony syrských žadatelů o azyl, když tento politický blok vystupoval proti turecké vojenské operaci v Severní Sýrii.

„No tak, EU, probuď se. Říkám to znova: jestli chcete naší operaci nadávat, že je to invaze, tak nám tím dáváte jednoduchý úkol, otevřít vrata a poslat k vám 3,6 milionu migrantů,“ řekl tehdy Erdogan.

Jen o měsíc později v listopadu turecký vůdce svoji hrozbu zopakoval prohlášením, že když mezinárodní komunita Turecko finančně nepodpoří, tak to bude nuceno „otevřít brány“ a migrantům umožnit, aby se do Řecka plavili.

„Když uvidíme, že to nefunguje, potom, jak už jsem předtím říkal, nebudeme mít jinou možnost než otevřít vrata. Jestli ty brány otevřeme, tak je pak už jasné, kam půjdou,“ řekl.

CHRIS TOMLINSON

24 Dec 2019

Zdroj:  https://www.breitbart.com/europe/2019/12/24/turkish-president-erdogan-warns-of-fresh-wave-of-refugees-to-europe-in-2020/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x