Pátek, 24 května, 2024
Home Nezařazené Ukrajinská svodka z Hromnic

Ukrajinská svodka z Hromnic

Kotel u Dělbaceva ještě není uzavřen:

Podle Cassada kotel ještě uzavřen není a já mu věřím. Bylo řečeno, že Novorossijci drží jedinou silnici z kotle pod palbou, ale že selektivně z propagandistických důvodů dovolují některým jednotkám, jako zdravotnímu a pomocného personálu, odejít, zatímco jiné, tj. bojové jednotky, ničí. Takže i když kotel ještě není uzavřen, tak jsou síly junty i tak de-facto obklíčeny. Viz mapa od Cassada:

Novorossijská protiletecká obrana:

Pamatujete na ty rakety Točka-U sestřelené u Saur Mogila? Tehdy lidé zvenku referovali, že to nebyli Novo-Rusové, nýbrž Rusové. Pak ale nějak dvě Točky juntě „vybuchly ve vzduchu.“ A tentokrát už Novorossijci přiznali, že to oni alespoň jednu Točku sestřelili. Viz fotku (také od Cassada):

Zadní část balistické rakety Točka-U

Zajímavou věcí je to, že Cassad zmínil ruský systém protivzdušné obrany krátkého dosahu Pancir, jako ten systém, který tu Točku asi sestřelil. A to je zajímavé z četných důvodů:

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

1)    Pancir je fungl nový ruský systém. POKUD to opravdu udělal Pancir, pak ten fakt, o kterém Novorossijci mluví, v podstatě znamená: „Putin nás vyzbrojuje a my to ani nezakrýváme.“ Že by vzkaz Kyjevu? Možná.

2)    Pancir není určením konstruován k sestřelování balistických raket. POKUD to Pancir opravdu udělal, tak to jen dokazuje, že jeho skutečné schopnosti jsou daleko větší, než jak se oficiálně inzeruje.

3)    Kdyby to Pancir NEBYL, tak bychom byli zase zpátky u vysvětlení z loňského léta, že Rusové „Novorusy“ zabezpečují svými S-300PM.

Osobně mám sklon věřit, že došlo spíše k tomuto. Pancir je velice pokročilý „kombinovaný“ obranný systém (kombinace raket a kanónů), ale je to systém pro bodovou ochranu, konstruovaný k sestřelování křižujících střel, letounů a přesných zbraní. Balistické střely se od toho liší svou rychlostí a letovou trajektorií. Ať je to cokoliv, tak fakt, že Novorossijci přiznali, že to „oni“ Točku sestřelili, je dobrou zprávou, jelikož ukazuje na míru sebedůvěry, která Kyjev děsí.

4. mobilizace Junty je už 4., která je totálním propadákem:

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Juchú, zrovna tak jako ty předchozí 3, je i tak 4. mobilizace je naprostý propadák. Podle ukrajinských novin až 80% odvedenců nechce jít do boje. Tím 80% číslem si jist nejsem, ale i tak se to jeví jako ohromný problém, který ani další vlny mobilizací (ta 5. už byla ohlášená) samozřejmě vůbec nevyřeší.

Novorossia (konečně) už oznamuje plnou mobilizaci:

Zacharčeno oznámil, že Novorossie vyhlašuje plnou mobilizaci. Na tom je hezoučké to, ta mobilizace bude dobrovolná, ale Zacharčenko očekává, že se objeví 100 000 mužů. U čehož můžeme juntě „poděkovat“ za její kampaň systematického teroru proti obcím a městům Novorossie, která zafungovala lépe než by mohlo kterékoliv náborové centrum. Pokud se Novorossijcům opravu podaří dosáhnout na takovéto počty, a já si myslím, že ano, tak bude příští léto junta opravdu v nebezpečí, že fakt ztratí celou historickou Novorossii a Krym se propojí s Ruskem po zemi.

Souhrn a závěr:

Pokaždé když junta obnovila proti Novorossii svou ofenzivu, tak jednali Novorossijci velice opatrně, pomalu a efektivně. Pravda, ty protiútoky byly omezené na operace taktického rozsahu. Avšak, to je správná reakce, jelikož operace proti-ofenzivy v plném rozsahu by byla velice nebezpečná, uvážíme-li, kolik má junta sil zakopaných a připravených v obranných pozicích, takže takovýto protiútok by nejspíš uvázl, pokud by nebyl dokonce poražen. Zacharčenko a jeho generální štáb jasně uchránil svůj nejcennější zdroj – své muže – a omezil se ve svých reakcích na uvolnění tlaku od Doněcka a Gorlovky.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Zachycuji však projevy toho, že nadchází daleko větší operace. Např. boje kolem Mariupolu byly rovněž dobrým způsobem jak ozkoušet obranu junty. Tohle v kombinaci s fámami, že Novorossijci mají jeden možná i dva SU-25 (a kolik jich asi budou mít letos v létě?), že jejich protivzdušná obrana sestřeluje balistické rakety, že ruský Vojentorg je už téměř oficiálně přiznávanou realitou, že Novorossijci budou vyjednávat pouze na základě existující kontaktní linie (místo té, co byla dohodnuta v Minsku), tak si to může představit.

Teď se podívejte na druhou stranu: 4. mobilizace krachla. „Zimní ofenziva“ junty byla naprostá katastrofa. Ekonomika se potácí jak nametená a ani kombinované (tak řečeno) „morální“ tlaky Sorose a Leviho nezabraly, aby se našly peníze na vykoupení junty. K tomu přidejte protesty a dokonce bouře v juntou kontrolovaném Banderstánu, EU, která praská ve všech svých švech (SYRIZA v Řecku, Podemos ve Španělsku, psychologické operace Charlie Hebdo ve Francii, zemětřesení Švýcarského franku, nasazení „kvantitativního ulehčování“ (tj. tisku peněz) ze strany ECB, a pak se zeptejte sami sebe, jak asi bude ten anti-ruský tábor vypadat řekněme tak za 4-6 měsíců?

Začínám mít pocit, že Rusové (ať Novo-Rusové nebo ti další) se rozhodli, že si vyřeší „novoruskou část“ toho „Ukrajinského problému“ letos v létě (ta ukrajinská část se s vyřešením nejspíš potáhne mnoho let).

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Dovedete si představit, jak bude Novorossijská armáda v síle 100 000 mužů po zuby ozbrojených poslední ruskou vojenskou technikou vypadat v červnu? Zvláště z hlediska bouřemi prolezlého, ekonomicky zdevastovaného Kyjeva?

Sním nebo začínáte mít také ten pocit?

Zdraví!
The Saker

O vnitřních problémech Kyjeva např. tento český článek:

V Kyjevě berou útokem Porošenkovu administrativu

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: vineyardsaker.blogspot.cz

Čtěte také:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
25
0
Would love your thoughts, please comment.x