Free Porn
Pátek, 12 července, 2024
Home Nezařazené US-NATO válka proti Sýrii: Budou námořnictva západu konfrontovat Rusy u syrského pobřeží?

US-NATO válka proti Sýrii: Budou námořnictva západu konfrontovat Rusy u syrského pobřeží?

„Když jsem se v listopadu 2001 vrátil do Pentagonu, měl jeden z vyšších štábních důstojníků čas na pokec. Ano, pořád jedeme v kurzu, abychom vyrazili proti Iráku, řekl. Je toho ale více: Tohle se diskutovalo jako součást plánu na pětiletou kampaň, řekl, a bude to celkem sedm zemí, začne se s Irákem, pak to bude Sýrie, Libanon, Libye, Irán, Somálsko a Súdán.“

Bývalý velitel NATO generál Westley Clark


Odkaz: Video s celým projevem W. Clarka s českým přepisem

„Dovolte mi, abych řekla těm vojákům a veřejným činitelům, kteří pořád ještě podporují syrský režim – Syrský lid si ta rozhodnutí, která v nadcházejících dnech učiníte, bude pamatovat …“

Ministryně zahraničí Spojených států Hillary Clintonová, Konference Přátel Sýrie 7. července 2012 v Paříži

Ač se konfrontace mezi Ruskem a Západem donedávna omezovala na zdvořilé prostředí mezinárodní diplomacie v rámci komorních jednání Rady bezpečnosti OSN, tak teď se ve Východním Středomoří rozvíjí nejistá a hrozivá situace.

Síly aliance včetně zpravodajských operativců a speciálních sil následně po vzniku patové situace v OSN posilují svou přítomnost na syrské půdě. Mezi tím současně se zablokováním Rady bezpečnosti OSN vyslala Moskva do Středozemního moře flotilu deseti ruských válečných lodí a doprovodných lodí vedenou protiponorkovým torpédoborcem Admirál Čabarenko. Ruská flotila je v současnosti umístěna u jihosyrského pobřeží.

Odkaz: Předchozí článek k vyslání této flotily

Hillary a Lavrov
„Zdvořilá diplomacie“ (bez úsměvů). Ministryně zahraničí Hillary Clinton nalevo a ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se 29. června 2012 střetli v Sant Petěrburku

Loni v srpnu ruský místopředseda vlády Dimitrij Rogozin varoval, že „NATO plánuje proti Sýrii vojenskou kampaň, aby pomohlo svrhnout režim presidenta Bašára al-Assáda, s dalekosáhlými cíli přípravy předmostí pro útok na Irán, …“ Co se týče současného vyslání námořnictva, šéf ruského námořnictva viceadmirál Viktor Čirkov sice potvrdil, že ruská flotila veze námořní pěchotu, ale ty válečné lodě „se nezapojí do úkolů v Sýrii.“ „Tyto lodě tam provedou ‚plánované vojenské manévry‘,“ řekl pak ruskými ministr obrany.

Odkaz: Zvláštní zpráva o velkých společných manévrech vydaná Iránem sice okamžitě dementovaná Ruskem i Sýrii, zato potvrzená Izraelem, a s dost otevřeným způsobem výkladu

Aliance US-NATO reagovala na ruskou námořní iniciativu vysláním ještě mnohem více námořnictva, takto hrozivá Západní „Armáda“ sestává z britských, francouzských a amerických válečných lodí určených k vyslání do Východního Středomoří koncem léta, což povede k potenciální „konfrontaci ve stylu Studené války“ mezi ruskými a Západními námořními silami.

Mezi tím US-NATO vojenští plánovači oznámili, že se uvažuje o různých „vojenských možnostech“ a „scénářích intervence“ následujících po rusko-čínském vetu v Radě bezpečnosti OSN.

Plánované vyslání námořnictva je koordinováno s pozemními operacemi aliance na podporu US-NATO sponzorované „Svobodné syrské armády“ (FSA). Vzhledem k tomu US-NATO urychlily rekrutování cizích bojovníků cvičených v Turecku, Iráku, Saúdské Arábii a v Kataru.

(Ruské válečné lodi vyslané k Sýrii vplouvají do Středomoří – timesofmalta.com, 24. července 2012)

Franko-britské válečné hry: „Diplomacie válečných lodí“

Francie a Británie se zapojí koncem tohoto léta do válečných her s kódovým názvem Cvičení puma (Cougar) 12 (2012). Tyto hry budou probíhat ve Východním Středomoří jako součást franko-britské „Skupiny sil včasné odpovědi“, k nimž bude patřit britský HMS Bulwark a bojová skupina francouzské letadlové lodi Charles De Gaulle. Toto námořní cvičení se soustředí na obojživelné operace, k nimž bude patřit (plánovaná simulace) vysazení vojsk na pobřeží na „nepřátelském území“.

Britská HMS Bulwark
Britská HMS Bulwark
Francouzská letadlová loď Charles De Gaulle
Francouzská letadlová loď Charles De Gaulle

Kouřová clona: Navržená evakuace Západních občanů „Za využití humanitární námořní flotily WMD“

Jen zřídka se v médiích mainstremu zmiňuje, že válečné lodi v námořním cvičení Puma (Cougar) 12 se zúčastní plánované evakuace „Britských občanů ze Středního východu, pokud se v Sýrii probíhající konflikt dále rozšíří mimo hranice do sousedního Libanonu a Jordánska.“

Británie pravděpodobně vyšle vrtulníkovou loď HMS Illustrioous spolu s obojživelnou lodí HMS Bulwark a také pokročilý torpédoborec, aby těmto úkolovým silám poskytl obranu. Na palubě bude několik set komandos z Králové námořní pěchoty (Royal Marine) stejně jako odpovídající útočné helikoptéry AH-64 (ty samé, jaké byly loni použity v Libyi). Očekává se, že se k nim připojí flotila francouzských lodí včetně letadlové lodi Charlese De Gaulle nesoucí bitevní letouny Rafale.

Od těchto sil se očekává, že budou stát u pobřeží, aby mohly eskortovat speciálně vyslaná civilní plavidla za účelem posbírání příslušníků cizích národů prchajících ze
Sýrie a sousedních zemí. (ibtimes.com, červenec 2012).

Zdroje na britském ministerstvu obrany, ač potvrzují „humanitární mandát“ Královského námořnictva při plánované evakuačním programu, kategoricky zamítly „jakýkoliv záměr zaujmout bojovou roli britských sil vůči Sýrii“.

Evakuační plán za využití nejpokročilejšího vojenského vybavení včetně HMS Bulwark a letadlové lodi Charles de Gaulle je zjevnou kouřovou clonou. Tou ne moc skrytou agendou je vojenská hrozba a přímé zastrašování suverénního národa žijícího v historické kolébce civilizace v Mezopotámii:

„Sám Charles De Gaulle je letadlovou lodí s jaderným pohonem a celou skvadronou tryskových bitevníků daleko pokročilejších než cokoliv, co mají Syřané – co podněcuje spekulace, že tyto síly by se mohly zapojit do operací NATO proti syrským silám loajálním k Bašáru al-Assádovi…

HMS Illustrious, která momentálně sedí na Temži ve středu Londýna, bude pravděpodobně do tohoto regionu vyslána teprve, až skončí Olympiáda.“(Ibid)

Odkaz: Současné počínání britských ozbrojených sil v olympijském Londýně lze mj. charakterizovat i jako ohromné cvičení kombinovaných námořních, vzdušných a pozemních sil k boji o město

K tomuhle působivému vyslání franko-britských námořních sil by rovněž mohla patřit letadlová loď USS John C. Stennis, která bude znovu vyslána na Střední východ:

16. července 2012 Pentagon rovněž potvrdil, že na Střední východ bude zase vyslán USS John C. Stennis, super-letadlová loď schopná nést 90 letounů… Stennis by měl do oblasti dorazit spolu s pokročilým raketovým křižníkem … I od letadlové lodi USS Eisenhower se už očekává, že bude na Středním východě do té doby, než se ty dvě letadlové lodi, které jsou v současnosti v oblasti, uvolní a budou vyslány zpět do US.

Uprostřed bezprecedentní situace jak v Sýrii, tak v Iránu zůstanou US síly v napětí a zatížené břemenem povinnosti tvrdé vojenské odpovědi, bude-li jí za jakýchkoliv okolností zapotřebí. (Ibis, zvýraznění doplněno)

Letadlová loď USS Stennis
Letadlová loď USS Stennis

Úderná skupina letadlové lodi USS Stennis bude vyslána zpět na Střední východ „do dosud neurčeného data koncem léta“, aby byla přidělena k podřízenosti vůči Velitelství Centrální oblasti:

„Ministerstvo obrany řeklo, že toto předčasné vyslání má původ v požadavku vznesenému generálem Námořní pěchoty Jamesem N. Mattisem, velitelem Centrální oblasti (což je oblast US vojenského velení, k níž patří i Střední východ), částečně na základě starostí, že by mohla vzniknout krátká chvíle, kdy v této oblasti bude umístěna pouze jediná letadlová loď.“ (Úderná skupina výslána pod Centrální velitelství předčasně – Centrální pruh – Pruhy, 16. července 2012)

Generál námořní pěchoty James Manttis, velitel US Centrálního velitelství „požádal o urychlení vyslání úderných skupin na základě „faktorů rozsahu“ a ministr obrany
Leon Panetta tomu vyhověl“
… (Ibid)

Mluvčí Pentagonu uvedl, že vyslání lodí úderné skupiny USS Stennis zapadá do „širšího rámce US bezpečnostních zájmů v tomto regionu“. „Pořád máme na mysli výzvy, které představuje Irán. Dovolte mi to objasnit: Tohle není rozhodnutí založené výlučně na výzvách představovaných Iránem, …“ Tohle není o jedné konkrétní zemi nebo jediné konkrétní hrozbě.“ Tedy vyzrazení, že i Sýrie byla součástí plánu na její vyslání. (Ibis, zdůraznění doplněno)

„Scénáře intervence“

Tohle masivní vyslání námořních sil je aktem vyvíjení nátlaku, který má na mysli terorizování lidu Sýrie. Tato hrozba vojenské intervence povede k destabilizaci Sýrie jako národnostního státu stejně jako ke konfrontaci se slábnoucí ruskou rolí při handlování o syrské krizi.

Diplomatická hra OSN je ve slepé uličce. Rada bezpečnosti OSN nefunguje. Přechází se k „Diplomacii válečných lodí“ jednadvacátého století.

Ačkoliv se o všeobecné spojenecké operaci zaměřené proti Sýrii „oficiálně“ neuvažuje, vojenští plánovači se v současnosti zapojují do příprav různých „scénářů intervence“:

‚Západní političtí vůdci možná nemají žádnou chuť na hlubší intervenci. Ale historie nám ukazuje, že ne vždy máme možnost si vybrat, ve které válce bojovat – občas si války vyberou nás.‘ ‚Vojenští plánovači odpovídají za přípravy na možné volby intervencí do Sýrie pro své politické pány v případě, že si je tento konflikt vybere. Tyto přípravy se dnes zpracovávají jak v několika hlavních městech Západu, tak i na půdě Sýrie a Turecka. Až do okamžiku, kdy Assád zkolabuje, tak nejspíš uvidíme neustálou intenzifikaci pod prahem našeho vnímání probíhajících rozhodnutí o finanční podpoře, vyzbrojování a poradenské podpoře pro rebely, o utajených operacích a možná i kybernetickém válčení ze strany Západu. Ovšem, dojde-li k nějakému kolapsu, bude se na možnosti vojenského zásahu nahlížet v jiném světle.‘ (Daily Mail, 24. července 2012, zdůraznění doplněno)

Závěrečné poznámky

Svět je na nebezpečné křižovatce.

Povaha tohoto vyslání námořnictva do Východního Středomoří, kdy se US-NATO válečné lodi budou tlačit na ty ruské, je v historii poslední doby bezprecedentní.

Historie nás poučuje o tom, že války jsou často rozpoutány neočekávaně jako důsledek „politických chyb“ a lidských chyb. Ty druhé jsou o to pravděpodobnější v rámci toho sporného a zkorumpovaného politického systému v US a v Západní Evropě.

Na vojenské plánování US-NATO dohlíží centralizovaná vojenská hierarchie. Velitelské a řídící operace jsou teoreticky „koordinované“, ale v praxi jsou často poznamenány lidskými chybami. Zpravodajské operace často fungují nezávisle a mimo rámec politické zodpovědnosti.

Vojenští plánovači jsou si naléhavě vědomi nebezpečí eskalace. Sýrie má významné kapacity protivzdušné obrany i pozemní síly. Sýrie budovala svůj systém protivzdušné obrany pomocí dodávek ruských protileteckých raket Pantsir S1.

Jakákoliv forma přímé vojenské intervence US-NATO proti Sýrii by destabilizovala celý region, což by potenciálně vedlo k eskalacím do širší geografické oblasti s rozšířením za hranice do Afghánistánu a Pákistánu hraničícího s Tádžikistánem a Čínou.

K vojenskému plánování patří spletité scénáře válečných her na obou stranách včetně vojenských možností zahrnujících pokročilé zbraňové systémy. Scénář Třetí světové války vojenští plánovači US-NATO-Izrael promýšlí už od prvních let po roce 2000.

Eskalace je integrální součástí vojenské agendy. Válečné přípravy k útoku na Sýrii a Irán byly „ve stavu pokročilého zvažování“ už několik let.

Máme co dělat se složitou politickou a strategickou tvorbou rozhodnutí, k níž patří vzájemná souhra mocných ekonomických zájmů a akcí skrytých zpravodajských operativců.

Role válečné propagandy se neomezuje jen na přetváření veřejného mínění, aby akceptovalo válečnou agendu, ale i do zřízení konsensu ve vyšších stupních procesu tvorby rozhodování. Vybrané formy válečné propagandy zacílené na „vrcholné činitele“ (TOPOFF) ve vládních agenturách, zpravodajství, ozbrojených silách, u vynucovatelů zákona atd. mají za účel tvorbu nerozborné jednoty názorů upřednostňujících Válku a Policejní stát.

Aby tento válečný projekt postupoval vpřed je kriticky důležité, aby jak politici tak vojenští plánovači byli vskutku oddáni vedení války „ve jménu spravedlnosti a demokracie“. Aby k tomu došlo, musí pevně věřit své vlastní propagandě, zvláště pak tomu, že tato válka je „nástrojem míru a demokracie“.

Nedělají si žádné starosti s ničivým dopadem pokročilých zbraňových systémů, které jsou běžně řazeny do kategorie „souběžných škod“, ani s tím, co obnáší a jak závažné by bylo preventivní válčení za využití jaderných zbraní.

O válkách spolehlivě vždy rozhodují civilní vůdci a zájmové skupiny a nikoliv ozbrojené síly. Válka slouží dominantním ekonomickým zájmům, které fungují zpoza scény, za zavřenými dveřmi v konferenčních sálech správních rad korporací, ve Washingtonských mozkových trustech atd.

Realita se tudíž obrací vzhůru nohama. Válka je mírem. Lež se stává Pravdou.

Válečná propaganda, jmenovitě mediální lži, vytváří ten nejmocnější nástroj válčení.

Bez mediálních dezinformací by se US-NATO válečná propaganda zhroutila jako domeček z karet. Legitimita válečných zločinců ve vysokých úřadech by byla podlomena.

Je proto kriticky důležité odzbrojit ne jen média mainstreamu, ale i část tzv. samozvaných „progresivně“ alternativních médií, která poskytují legitimitu mandátu NATO k „Odpovědnosti k ochraně“ (R2P), zvláště pak s ohledem na rozklad protiválečných hnutí.

Cesta do Teheránu vede přes Damašek. K US-NATO sponzorované válce proti Iránu bude jako první krok patřit destabilizace Sýrie jako národního státu. Vojenské plánování týkající se Sýrie je integrální součástí válečné agendy proti Iránu.

Válka proti Sýrii by se rozvinula do US-NATO vojenské kampaně zaměřené proti Iránu, v níž by bylo přímo zapojeno Turecko a Izrael.

Je kriticky důležité tohle rozšířit do světa a rozbít kanály mediální dezinformace.

Kritické a nezaujaté chápání toho, co se děje v Sýrii, je naléhavě důležité pro zvrácení té vlny vojenské eskalace směřující k širší regionální válce.

Naším cílem je konečné rozrušení válečných arzenálů US-NATO-Izraele a obnovení Světového míru.

Je kriticky důležité, aby lidé v Británii, Francii a US zabránili tomu, aby došlo k vyslání WMD námořnictva „koncem léta“ do Východního Středomoří.

Britský ministr obrany oznámil, že je třeba několika britských válečných lodí, aby „zajistily bezpečnost“ Olympijských her. HMS Bulwark je po dobu těchto her umístěna ve Weymouth Bay. HMS Illustrious v „současnosti sedí na Temži ve středním Londýně“. Vyslání britských válečných lodí včetně HMS Bulwark a HMS Illustrious na Střední východ se předjímá „po“ Olympijských hrách.

Tento článek rozšiřujte po světě. Přeposílejte tento článek. Umísťujte jej na Facebook.

Další články od Michela Chossudovského naleznete na Global Research

Zdroj: www.globalresearch.ca

Článek přeložil Miroslav Pavlíček

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
38
0
Would love your thoughts, please comment.x