Free Porn
Neděle, 21 července, 2024
Home Nezařazené Ústava 2.0 pro Evropu?

Ústava 2.0 pro Evropu?

Na neformálním setkání ministrů zahraničí EU, které se konalo v Kodani – metropoli Dánska, nynějšího předsedy EU – ministr zahraničí SRN Guido Westerwelle prohlásil, že i když po urovnání problému řeckého dluhu je ještě brzy se uvolňovat, objeviliy se přece jen vážné důvody k optimismu.

A proto podle slov Westerwelle nastal čas vrátit se k projednání aktuálních politických problémů Evropy. A jmenoval mezi nimi kupodivu otázku Ústavy EU.

„Evropa přece existuje nejen pro boj proti krizím“, prohlásil na setkání v Kodani. A navrhl zahájit novou diskusi o Ústavě.

Na otázku, co právě by chtěl vidět Guido Westerwelle v „Ústavě 2.0“, ministr neodpověděl. Leckteré myšlenky ale sdělil. Jde za prvé o všelidové zvolení prezidenta EU. Kromě toho navrhl Westerwelle projednat návrh budoucí Ústavy v celonárdních referendech, co je demokratičtější. AY konečně hodlá už březnu uspořádat setkání ministrů, kteří jeho návrh schválili. Takových je podle německého listu Frankfurter Allgemeine Zeitung celkem devět. Jsou mezi nimi mj. ministři zahraničí Francie, Itálie, Portugalska, Polska a Dánska.

Někteří z nich pravdaže schvalují myšlenku Westerwelle s výhradami. Třeba podle slov jeho italského kolegy Giulia Terzi di Sant’Agata je tento návrh „předčasný“, i když je možno „pomýšlet na novou Evropu“.

Rozhodně proti myšlence německého ministra se vyslovil ministr zahraniučí Švédska Carl Bildt. Otázka Ústavy teď není aktuální, prohlásil, protože Lisabonská smlouva se ještě zdaleka nevyčerpala. Za nevčasnou pokládá novou diskusi také řada expertů. Například expert ruského Ústavu Evropy Vladislav Bělov.

V daném okamžiku to je otázka, která není na pořadu dne z hlediska prvořadých problémů. Proto nemohu ani předpokládat, čím byl vyvolán tento návrh pana Westerwelle.

Sarkasticky přijal myšlenku německého ministra politolog Daniel Florian z Německé společnosti politické expertízy (Degepol). Pan Westerwelle by si měl vzpomenout na pohádku velkého Dána Hanse Christiana Andersena „Císařovy nové šaty“. „Evropský prezident“ bez evropské veřejnosti se může změnit v „nahého císaře“.

zdroj

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Globální průšvih se rozbíhá v České republice, Česko zveřejnilo data vyzrazující smrtonosnost COVID vakcín

Během časů pandemických lockdownů a krátce poté se ozývaly četné hlasy, že se naprosto přehlíží rizika a škody přinesené drakonickými proti-epidemickými opatřeními oproti jejich...

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
14
0
Would love your thoughts, please comment.x