Už něco více než poslední tři desetiletí nám propagandisté alarmismu klimatické změny bulíkují, že ten stopový plyn CO2, je ovládacím knoflíkem globálního oteplování, který by lidstvo mohlo použít pro zkrocení světového klimatu, což by nám umožnilo zpomalit to jako „škodlivé“ podsouvané oteplování.
Ale po více než 30 letech empirických dokladů pro takové povídačky pořád chybí důkaz o funkčnosti takové představy.
Na přiloženém grafu trendů teplot dolní atmosféry spolu s neustálým růstem atmosférického CO2, naprosto vyvrací ideologický koncept, že tempo oteplování (zrychlování/zpomalování) lze řídit magickým knoflíkem CO2, jak káží byrokraté.
Jak je do očí bijící, rychlosti změn teplot atmosféry se neustále mění, kdy pořád dochází ke zrychlování, aby následně přišlo naopak nějaké tempo ochlazování, a pak zase přijde zase oteplování, aniž by se to nějak vázalo s koncentrací CO2.
Bez jakékoliv vazby na koncentrace CO2?
Ty žluté obdélníky na spodku grafu ukazují vztah mezi koncentrací atmosférického CO2 a různých barev čar, které ukazují trendy změn teploty během tohoto století. Tyto korelace, pokud je přesně metodicky otestujete, se sotva vyšplhají nad nulu, kdy některé ty korelace jsou dokonce negativní.
Hypotéza, že CO2 má v současnosti silný vliv na oteplování světa, z podstaty nemá jakýkoliv faktický podklad.
Je úplně jasné, že jestli jde o snížení emisí lidmi, nebo o nasazení emisí odstraňování CO2 z atmosféry, tak to stejně nic nezmění na planetárním jevu, kterým jsou neustálé změny temp oteplování a ochlazování.
Prostě lze říci, že neexistuje ‚řídící knoflík‘, který by lidstvo mohlo použít ke zpomalení nebo zrychlení globálního oteplování.
Jakmile si veřejnost uvědomí, že ten podfuk kázání o konci světa kvůli CO2 vydávaný establishmentem za vědu nenabízí jakékoliv řešení, tak se konečně přesměrujeme na strategie adaptace na prostředí, když opíšeme v minulosti použité strategie, jak si naši předci vždy s teplejším světem poradili (spolu s využitím ohromných přínosů, jaké by globální oteplení ve skutečnosti přineslo).
Poznámka: K získání průměrů měsíčních globálních teplot ze satelitních datových sad UAH a RSS byl použit Excel, také byl použit k výpočtu trendů za století v čarách trendů tohoto grafu, Excel byl použit i k zakreslení koncentrací CO2 z této datové sady, Excel byl použit ke zhotovení grafu všech dat a k výpočtu klouzavých průměrů v průběhu století.
Popis grafu:
Čáry nepopisují teploty, nýbrž rychlosti změn teploty (trendy) vždy za stanovené vzorkovací období.
Načervenalá – trend za 12 měsíců.
Modrá – trend za 36 měsíců.
Nazelenalá – trend za 60 měsíců.
Zelená – trend za 120 měsíců.
Rudá – trend za 180 měsíců.
Hnědá – trend za 240 měsíců.
Tečkovaná – koncentrace CO2.