Pondělí, 20 května, 2024
Home Nezařazené V Evropském parlamentu Svobodní vyjednají výjimky pro ČR!

V Evropském parlamentu Svobodní vyjednají výjimky pro ČR!

Už v roce 2002 jsem vydal knihu Úskalí evropské integrace, kde jsem popsal možné potíže eurozóny. Bohužel došlo na má slova. Žijeme dnes v Evropě, kde už zdaleka nejde jen o volný obchod, svobodné cestování a dobrovolnou spolupráci. Evropská unie dusí členské státy přebujelou byrokracií a nutí všem jednotnou měnu bez ohledu na hospodářskou úroveň země. Státy EU krachují jeden za druhým – nechtějme dopadnout jako oni!

Můžeme mít Evropu založenou na volném obchodu a cestování bez hraničních kontrol a současně bez byrokracie – směrnic a nařízení. Evropská unie má alternativu! Je jí organizace EFTA. Sdružení, které nenabízí nic jiného než spolupráci bez bariér.

Mnozí z nás si před vstupem do EU mysleli, že se členstvím vrátíme z postkomunismu do svobodné Evropy a staneme se konečně zemí Západu. Do EU jsme vstoupili, ale očekávanou svobodu a prosperitu nám to nepřineslo. Ba naopak. Evropské směrnice svázaly naše rozhodování a zdražily zboží a služby. Evropské dotace zničily férovou soutěž a zvýhodnily jedny podnikatele před druhými. Tahle nespravedlnost poničila naši morálku a zvýšila korupci. A to jsme chtěli jen větší svobodu.

Proto jsme v roce 2009 založili Stranu svobodných občanů a napsal jsem knihu Jak vystoupit z EU.

Podoba Evropská unie se od našeho vstupu razantně změnila. Proto by občané naší země měli mít znovu možnost v referendu o našem členství nebo nečlenství rozhodnout. Do té doby chceme aspoň výjimky pro Českou republiku, tak jak to mají jiné země okolo nás.

Chceme výjimku ze zavedení eura, tak jako to má Velká Británie a Dánsko. Chceme výjimku z listiny základních práv EU, jako to má Polsko – nejvyšším zákonem má být naše ústava. Chceme výjimku z unijní výše daní, jako to má Rakousko a Lucembursko!

Proto Svobodní kandidují do Evropského parlamentu. Proto jsem se já rozhodl kandidovat v primárních volbách strany, ve kterých členové a příznivci demokraticky vyberou své kandidáty.

Svobodní nejsou v Evropě jedinou stranou hájící svobodné principy. Ve Velké Británii sílí strana UKIP vedená Nigelem Faragem. Dvakrát mi bylo ctí vystoupit s projevem na jejich sněmu s naší vizí svobodné Evropy.

Mou velkou zálibou je poznávání různých koutů světa a především Evropy. V mnoha evropských zemích mám přátele s různými postoji. Je skvělé pozorovat kulturní rozmanitost, ale nenechme si ji už Bruselem ničit! Vždyť ta jedinečnost každé země Evropu obohacuje. Vezměme rozum do hrsti a zůstaňme výjimeční!

Petr Mach je předseda Strany svobodných občanů vyšlo na blog.idnes.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
7
0
Would love your thoughts, please comment.x