Čtvrtek, 25 dubna, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS V Macronově Francii mají tři útoky na kostely denně

V Macronově Francii mají tři útoky na kostely denně

Francouzské kostely se v čím dál vyšší míře stávají předmětem útoků, kdy v posledních třech letech jsou v průměru skoro tři kostely denně předmětem vandalismu.

Zpráva od Zpravodajské kriminální ústředny (SCRC) četníků uvádí, že mezi lety 2016 až 2018 došlo k tisícům případů vandalismu proti kostelům, což vyvrcholilo v roce 2017 1 045 případy, hlásí Le Figaro.

Podle francouzského ministerstva vnitra, vezmeme-li v úvahu i hřbitovy a další taková místa, byl v roce 2018 nárůst vandalismu na 1 063 případů.

Letos zažila Francie během jediného týdne vandalské útoky na dvanáct kostelů včetně pokusu útočníků zapálit kostel Saint-Supice v Paříži.

K ještě hyenističtějšímu útoku došlo v Nimes, kde vandalové zabarvili tváře na stěnách chrámu Notre-Dame des Enfants a vyloupili cennosti z oltáře.

V březnu došlo k vandalství vůči více než 800 let staré bazilice Saint-Denis, v nyní silně migranty obývaném předměstí Paříže, kdy zde těžce poničili varhany a porozbíjeli okna ze skládaných sklíček.

Také krádeže z náboženských objektů od roku 2016 neustále narůstají, kdy vzrostly ze 121 na 129 v roce 2018. Podle četníků jsou krádeže převážně příležitostné, ale v některých vzácných případech je páchají i organizované zločinné skupiny.

Dodávají, že kostely jsou často snadným cílem zločinců kvůli skutečnosti, že zůstávají otevřené pro veřejnost. „Ti zloději nejsou proti-křesťansky motivovaní, ale ve skutečnosti mají finanční zájem,“ tvrdí a dodávají, že takový kalich lze prodat za 200 až 2 000 euro.

Loni v září francouzské úřady uvěznily pár rumunských migrantů, kteří jsou podezřelí, že jsou za četnými krádežemi v kostelech, jak v Paříži, tak v předměstích tohoto města. Tento pár údajně ukradl majetek v hodnotě až 70 000 euro.

Někteří už proti nárůstu těchto proti-křesťanských činů ve Francii aktivně promlouvají, jako kardinál Robert Sarah, který o nich řekl: „Ty jsou smutným odrazem nemocné civilizace, která se nechá strhnout do sítí zla. Biskupové, kněží a věřící si musí zachovat svoji sílu a odvahu.“

SEBASTIEN BOZON/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

30 Mar 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/03/30/macrons-france-average-of-three-church-attacks-per-day/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x