Pátek, 2 června, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS V teroristickém vyšetřování stětí francouzského učitele sedm lidí vydali soudu

V teroristickém vyšetřování stětí francouzského učitele sedm lidí vydali soudu

Ve středu bylo před soudce předvedeno sedm lidí včetně dvou nezletilých v rámci probíhajícího justičního vyšetřování hrůzné vraždy francouzského učitele Samuela Patyho minulý týden, řekl Reuters činitel úřadu proti-teroristické prokuratury.

Patymu 18letý čečenský azylant zastřelený policií v pátek 16. října před jeho pracovištěm brutálně uřízl hlavu, což francouzská vláda potvrdila jako teroristický incident asi inspirovaný fatwou vydanou francouzským klerikem.

Francouzské úřady přes víkend zatkly 11 lidí včetně čtyř příbuzných útočníka, migranta z Čečeny, 18letého Abdoullakha Abouyezidovitche Anzorova.

Útočník k odříznutí učitelovy hlavy použil velikánský nůž, neboť učitel se stal předmětem štvanice po stížnostech žáků, že ukazoval karikatury proroka Mohammada od Charlie Hebdo, což je podle islámského náboženství hříšný čin.

Už jsme uváděli, že úřady zkoumají, jakou roli sehrála při tomto útoku sociální média, protože video vybízející rodiče k akci zhotovené jedním z rodičů se stalo v muslimské komunitě virální. Jeden z Patyho žáků je podezřelý, že ho na Facebooku odhalil a naléhal na muslimské rodiče, aby zařídili jeho vyhození.

Mluvčí dolní sněmovny parlamentu řekl televizi BFM TV, že rodiče by se měli „držet dál od školy a nechat učitele být. Učitelům je nutno dát plnou autoritu.“

Prokurátoři tvrdí, že útočník oslovil pár Patyho studentů před školou a žádal je, aby mu toho učitele ukázali, až opustí školu na cestě domů. Ti žáci byli mezi těmi vydanými soudu.

Francouzský prezident Emmanuel Macron řekl, že vede válku se „separatismem,“ čímž mluvil o islamistickém extremismu v zemi. Řekl, že mešita v severovýchodním předměstí Paříže bude ve středu v noci za šest měsíců zavřená. Tato mešita zvaná Velká mešita Paninu je obviněna z vystavení toho videa na sociální média.

Vyšetřovatelé se pokouší zjistit, jak útočník žijící v městě Evreux v Normandii asi hodinu a půl západně od Paříže zařídil střetnutí s učitelem a nakolik bylo to stětí hlavy předem zorganizované.

A nám pořád není jasné, proč facebookové algoritmy nebo zaměstnanci dovolili, aby videa hanící Patyho mohla na jejich platformě cirkulovat?

by Tyler Durden

Wed, 10/21/2020 – 10:20

Konec formuláře

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/seven-people-handed-over-judge-terror-probe-beheaded-french-teacher

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Nemáme ‚jinou volbu‘ než volit ‚krajní pravici‘, hlásí francouzská televize o rostoucím anti-imigračním sentimentu v Německu

„Krajní pravici jsme tu měli před 70 lety. Nikdo to nechce, ale současná politika nám nedává jinou volbu.“ Od...

Rozzuřená EU bude blokovat fondy pro regiony bojující s ideologií LGBT, říká europoslanec

Progresivní europolanec tvrdí, že EU bude blokovat fondy pro místní správy, které se pokusí vzdorovat ideologii LGBT. Europoslanec za...

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Most Popular

Tři nové dohody Číny, Ruska, Íránu a Iráku potvrzují nový řád ropných trhů

Moskva 18. května jen s Íránem podepsala 10 nových smluv o spolupráci v ropném sektoru. Čína počkala jen,...

Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají

Podle nového průzkumu má AfD stále prostor k růstu. Strana Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech stále roste výše, když už...

Slovenští úředníci prosí Brusel, aby intervenoval do nadcházejících voleb a bránil zvolení Fica

Podle vůdce strany Směr Roberta Fica suita úředníků a nezizkovkářů vyzvala činitele EU a NATO, aby v září pomohli zabránit vítězství jeho strany.

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x