Free Porn
Pondělí, 24 června, 2024
Home EKONOMIKA Ve skutečnosti jsme konfrontováni s úpadkem Západní civilizace samotné, říká expert Doug...

Ve skutečnosti jsme konfrontováni s úpadkem Západní civilizace samotné, říká expert Doug Casey

Tato epizoda podcastu Smithe Sense je téměř stručnou historií 20. století.

https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/6t2TL8BcmLLxJks8C6sh5u

Matt Smith zpovídá Doug Caseye a těm dvěma se daří vyšťourat určité prvky toho, co nás dovedlo k situaci, kam jsme se dnes dostali, jak Doug říká, do „morálně zkorumpované společnosti.“

Doug Casey, ač je pro mnohé neznámý, je spisovatel a myslitel náležející k anarcho-kapitalistům ovlivněným Ayn Rand.

Matt Smith je generální výkonný ředitel (CEO) Royalty Exchage, tj. společnosti, která poskytuje investice do hudby a dalšího intelektuálního vlastnictví, např. prodejem poplatkových katalogů Eminemovy muziky.

Co se týče ekonomické propasti, na jejímž okraji se Amerika potácí, Doug Casey říká, že přístup Ameriky spočívá v tom, že:

Fed vytiskne nové peníze a zase bude všechno dobré. To je součást morální korupce společnosti, v níž nikdo nemusí přejmout odpovědnosti za nic, od malých věcí po velké věci, protože ‚Velký bílý otec‘ rohu hojnosti ve Washingtonu všechno políbí a změní se to k lepšímu.

To, co vidíme, není jen monetární a ekonomická katastrofa. Je to ve skutečnosti i morální katastrofa.

Matt Smith odpovídá:

Je to jako, když kultura bezpečnost především, pronikla do všeho. Zamořila všechno od cyklistických přileb po vykupování aerolinií z dluhů, aby nezbankrotovaly, až po všechno ostatní, co si lze představit. Je to jako, když na drobné krátkodobé zranění pohlížíte jako na nejzazší zlo, kterému se musí zabránit za každou cenu.

Doug mluví o tom, že kdy poprvé uslyšel termín „politicky korektní,“ tak to bylo toho dne v pořadu Saturday Night Live. Což byl samozřejmě žert o tom, že si musíte dávat bacha, co říkáte ze strachu před politickými následky. Poukazuje, že se to neliší od „politicky nepřípustného“, jak to říkali Sověti.

Doug si myslí:

Ve skutečnosti zažíváme úpadek samotné Západní civilizace. Je to daleko závažnější než Velká deprese a my jsme určitě do toho vstoupili. Spadla Babylónská věž… Uvidíte, že svět se v několik následujících letech změní na dost odlišný. A to, i když nebudeme mít něco jako III. světovou válku. Ale i ta je dost možná.

Matt souhlasil, když to komentoval:

Jednou z věcí, která mi došla v raných fázích téhle situace, bylo, že ten virus by asi mohl zamořit celý svět. Teď to vidíme přicházet. Uvidíte, že to přinese dopady… a ve skutečnosti vůbec nezáleží na tom, jak je ten virus sám závažný… uvidíte ty účinky, jaké to bude mít, když vyvolá vlny při průchodu různými zeměmi, kterými prochází.

Počínaje Čínou, co lidi zamkla v jejich bytech, přes Itálii, co se úplně zavřela do karantény a měla přetížené nemocnice. Bylo vidět, jak to přichází. A vzpomínám si, že uprostřed toho všeho, než se to sem opravdu ve velkém měřítku dostalo, tak Kim Jung Un vystřelil pár raket.

A pomyslel jsem si, jé, vidíme, jak by to mohlo explodovat, jak by šlo zkoušet odvrátit pozornost svých vlastních lidí, nebo víte, že se můžeme dočkat všeho možného, je to jako sud s prachem, teď za svými vlastními vnitřními politickými záměry bude každý zkoušet, co si zamane, což by mohlo i bouchnout a vést k většímu konfliktu.

Matt mluví o tom problému, že je sice zapotřebí reformy, ale smutná realita je ta, že až příliš často je špatný systém nahrazen něčím ještě horším:

Došlo k naprosté ztrátě důvěry v instituce, protože jsou viditelně nekompetentní a už jim nikdo nevěří, a tak by je to mohlo spláchnout. A myslím si, že při tom spláchnutí se objeví příležitosti, protože je stejně zapotřebí, aby k jejich spláchnutí došlo, že? Protože jsou tak zkorumpované a zkažené.

Ale také to děsí, co by se mohlo vyloupnout, když se to nahradí.

Rovněž mluvili o zlatě, bitcoinech, dobrovolnictví, vládách jednotlivých států povstávajících proti Federálním orgánům a dobrému zvyku neposlouchat špatné zákony.

Je to opravdu přínosný rozhovor a doporučuji vám, abyste si to celé poslechli.

Já měl to potěšení, že jsem se při pár příležitostech měl možnost od Matta Smithe učit na podnikatelské škole, jejíž je spoluzakladatelem.

Je jedním z mála lidí, jehož názorů a náhledů si na světě nejvíce vážím. Ne jen kvůli jeho podnikatelskému úspěchu, nýbrž i kvůli jeho filosofii života.

Jeho podcast je třeba si poslechnout, protože to za to stojí.

By Joe Jarvis – June 02, 2020

Zdroj: https://www.thedailybell.com/all-articles/news-analysis/doug-casey-were-actually-confronting-the-degradation-of-western-civilization-itself/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

BIS nasadí k monitorování globálních bankovních transakcí AI, prý kvůli „praní peněz“

Spolu s tím, jak MMF momentálně rozbíhá zavádění svého nového systému globální CBDC (digitální měny centrální banky) zvané UMU (též známé jako Unicoin),...

Polsko má v Evropě nejvyšší růst HDP, předehnalo i Čínu

Zatímco Německo je v recesi, tak Polsko je v růstu HDP daleko před zbytkem Evropy. Data OECD za první čtvrtletí 2023...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x