Úterý, 23 dubna, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Ve Švédsku má jen každý šestnáctý migrant práci, která není dotovaná daňovými...

Ve Švédsku má jen každý šestnáctý migrant práci, která není dotovaná daňovými poplatníky

Švédská zaměstnanecká služba zveřejnila, že loni se jen 6,1 procentu nově příchozích migrantům podařilo najít práci na plný úvazek, která není dotována.

Tato čísla dále ilustrují selhání příchodu nových migrantů do Švédska, které je jedním z nejštědřejších sociálních států na světě, při hledání skutečné práce, přičemž velká většina zůstává úplně nezaměstnaná. Tyto čísla se týkají těch migrantů, kteří byli v programu zřízeném zaměstnaneckou službou po dobu nejméně 90 dnů a jsou nižší než v roce 2018, kdy bylo 6,6 procenta migrantů v práci, kterou nedotuje vláda, hlásí švédský vysílač SVT.

Míra zaměstnanosti migrantů na umělých pracovních místech dotovaných vládou byla v roce 2019 24,5 procenta. K takovým pracovním místům patří start-upové podniky stejně jako tzv. „dodatečné služby,“ které obecně zahrnují místa ve veřejné sféře nebo v neziskových organizacích.

Staffan Johansson, šéf jednotky zaměstnanecké služby, řekl, že pokles zaměstnanosti migrantů v jakékoliv práci po 90 dnech, jen 31 procent, by bylo možno vysvětlit „útlumem ekonomiky“ a řekl, že i práce v těch dodatečných službách už také uvízla.

„Práce v dodatečných službách se ukázala být pro tuto cílovou skupinu velice efektivní, což je navedlo k tomu, že když byli v dodatečných službách, tak se pak dostali i do skutečné práce,“ řekl.

Míra nezaměstnanosti migrantů zůstává neustále daleko vyšší než je tomu u domorodých Švédů, kdy mnohé zprávy ukazují, že u migrantů je mnohonásobně vyšší než u domorodců.

Podle statistik švédská integrační databáze pro zdravotní pojištění a studie trhu práce (LISA) asi 90 procent migrantů, kteří dorazili na vrcholu migrační krize v roce 2015 a získali trvalý pobyt, je nezaměstnaných.

Počet nezaměstnaných migrantů se v blízké budoucnosti nejspíš dramaticky nezvýší, i když obecná nezaměstnanost ve Švédsku roste už řadu měsíců. Čísla Eurostatu o zaměstnanosti z října kladou tuto zemi na 24. místo mezi 27 členskými státy EU.

Situace ani letos nevykazuje žádné známky zlepšování, kdy švédská banka Handelsbanken uvedla, že tato země vykazuje jen velmi slabý růst a očekávání výše nezaměstnanosti zůstane vysoké.

David Ramos/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

4 Feb 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/02/04/sweden-only-6-1-per-cent-new-migrants-non-subsidised-jobs-2019/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x