Free Porn
Úterý, 28 května, 2024
Home Nezařazené Vědec vystupuje z Akademie na protest proti korupci v klimatologii!

Vědec vystupuje z Akademie na protest proti korupci v klimatologii!

Jeden z předních amerických vědců Hal Lewis, vystupuje z “Americké fyzikální společnosti” (APS) na protest proti vědecké korupci. Někteří to přirovnávají k počátku reformace, kdy Jan Luther přibil svoje teze na dveře kostela ve Wittenburgu.

Harold Lewis emeritní profesor fyziky, University of California, Santa Barbara, bývalý předseda; bývalý člen Vědecké rady obrany, předseda Technologického panelu, předseda DSB studie o Nukleární země, bývalý člen Poradní komise o vlastní bezpečnosti reaktorů; bývalý člen Presidenstké dozorčí komise nad nukleární bezpečností, předseda Studie APS o bezpečnosti nukleárních reaktorů předseda Slupiny pro přehled vyhodnocování rizik; spoluzakladatel a bývalý předseda JASON; bývalý člen Vědeckého poradního výboru USAF; za WW II sloužil v US Navy;

(Přeložil M.Pavlíček)

Posláno: v pátek 8. října 2010 v 17:19 h Hal Lewis

Odesilatel: Hal Lewis, University of California , Santa Barbara
Adresát: Curtis G. Callan, Jr., Princeton University , President of the American Physical Society

6. října 2010

Milý Curte:

Když jsem do American Physical Society poprvé před sedmašedesáti lety vstoupil, byla mnohem menší, mnohem zdvořilejší a ještě nezkorumpovaná toky peněz (hrozbou, před níž už před půl stoletím varoval Dwight Eisenhower).

Vybrat si fyziku jako povolán tehdy znamenalo zvolit si život v chudobě a odříkání – to změnila až 2.světová válka Jen málo fyziků motivoval výhled na světový úspěch. Ještě nedávno před pětatřiceti lety, když  jsem předsedal první studii APS o sporném sociálně-vědeckém problému, Studii o bezpečnosti reaktorů, ačkoliv venku bylo hodně agitátorů, na nás jako fyziky neexistoval ani náznak nadirigovaného tlaku. Tehdy jsme byli schopni vytvořit, jak věřím, že to bylo a je, poctivé vyhodnocení situace v tehdejší době. Byli jsme dále zmocněni přítomností revizní komise ve složení Pief Panosfsky, Vicki Weisskopf a Hans Bethe, všechno mimo jakýchkoliv pochybností do výšin čnící fyzikové. Byl jsem hrdý na to, co jsme v tehdejší  nabité atmosféře udělali. Nakonec revizní komise ve své zprávě presidentovi APS poznamenala, že jsme svou práci konali úplně nezávisle a předpovídali, že zpráva bude z obou stran napadena. Jaké větší ocenění tehdy mohlo přijít?

Jak je to dnes jiné. Po zemi již nekráčejí tehdejší titáni vědy a toky peněz se pro většinu fyzikálního výzkumu staly důvodem jeho existence, pro mnoho dalších životní nutností a poskytují základnu pro nesčetné množství kvalifikovaných pracovních míst. Z důvodů, které za chvíli objasním, se má dlouholetá hrdost na členství v APS, změnila na hanbu a jsem nucen bez jakéhokoliv nátlaku nabídnout Společnosti svou rezignaci.

Jde samozřejmě o podfuk s globálním oteplováním a s doslova biliony dolarů, které to ženou tak, že zkorumpovaly mnohé vědce a ženou před sebou APS jako růžovou vlnu. Je to největší a nejúspěšnější pseudovědecký podfuk, jaký jsem během svého dlouhého života jako fyzik viděl. Kdokoliv, kdo o tom má tu nejmenší pochybnost, by se měl přinutit přečíst si dokumenty z ClimateGate, kde je to obnaženo. (Montfordova kniha tato fakta uspořádala velice dobře.) Nevěřím, že kterýkoliv skutečný fyzik, natož pak vědec, tohle může číst bez zhnusení. Téměř bych řekl, že otázka, zda jste tím zhnusen, je ukazatel, zda jste vědec.

Tak co APS jako organizace udělala tváří v tvář této výzvě? Přijala tuto korupci jako normu a postupuje podle ní. Například:

1. Asi před rokem několik z nás poslalo o tomto předmětu části členstva e-mail. APS tuto záležitost ignorovala, ale tehdejší president okamžitě spustil nepřátelské vyšetřování, komu jsme ten e-mail adresovali. Ve svých lepší dnech APS povzbuzovávala diskuse o  důležitých problémech a ve skutečnosti to její Ústava uvádí jako její principiální existenční důvod. Ale už to tak není. Všechno, co se v tomto roce udělalo, bylo určeno k umlčení této debaty.

2. Hrozivě tendenční prohlášení APS ke Klimatické změně zjevně napsala ve spěchu skupinka lidí během oběda a určitě nereprezentuje talent členů APS, které tak dlouho znám. Takže několik z nás napsalo petici Výboru, aby to znovu uvážil. Jedním ze zjevných příznaků (ne)výstižnosti v Prohlášení bylo toxické slovo nezvratné, což se ve fyzice týká jen mála věcí, a určitě ne téhle.V odpovědi na to APS jmenovala tajnou komisi, která nikdy nekontaktovala, nikdy se obtěžovala mluvit s kterýmkoliv skeptikem, jen zcela potvrdila toto Prohlášení. (Připustili, že tón byl trochu silný, ale kupodivu to toxické slovo nezvratné popisující důkazy ponechali, což je stanovisko, které se o vůbec nic neopírá.) Nakonec výbor slovo od slova ponechal původní prohlášení, ale schválil mnohem delší „vysvětlující“ omáčku, která připouštěla, existují nejistoty, ale zametá je pod koberec, aby poskytla krytí schválení originálu. Originální Prohlášení, které pořád platí jako stanovisko APS obsahuje též to, co považuji za pompézní a připitomělou radu všem vládám světa, jako by APS byla ředitelem vesmíru. Tím není a jsem zahanben, že jako to tak vypadá, naši vůdci si to myslí. Tohle není legrace ani hra, tohle jsou vážné záležitosti ovlivňující velkou část naší národní podstaty a reputace Asociace jako vědecké společnosti je teď v sázce.

3. Mezi tím v novinách propukl skandál ClimateGate a machinace hlavních alarmistů byly světu odhaleny. Byl to podvod v rozsahu, jaký jsem ještě neviděl, a nedostává se mi slov k popisu je obrovitosti. A účinek na postoj APS: žádný. Vůbec žádný. Tohle není věda; pracují tu jiné síly.

4. Tak několik z nás zkusilo uvést vědu do akce (to je konec konců zamýšlený a historický účel APS) a posbíralo nezbytných více než 200 podpisů, aby byl vznesen návrh Výboru na Tématickou skupinu o klimatické vědě, s domněnkou, že to otevře diskusi o tomto vědeckém problému v duchu nejlepších tradic fyziků, která by tomu všemu mohla prospět, a být prospěšná i národu. Můžete si představit, že tyto podpisy nebylo snadné posbírat, jelikož nám odepřeli použití seznamu členů APS. My jsme všemi způsoby postupovali podle požadavků Ústavy APS a velice detailně jsme popsali, co máme na mysli – jednoduše, abychom tuto záležitost otevřeli.

5. K našemu překvapení byla Ústava  pošlapána, vy jste odmítli naši petici přijmout, a místo toho, jste použili vlastní moci nad seznamem adres, abyste mezi členy rozběhli dotazník o zájmu o TG, klima a životní prostředí. Vyzvídali jste na členech, zda by podepsali petici, která by byla formulována o TG ve vašem teprve později definovaném předmětu, ale neposkytli jste žádnou petici, ani jste nedostali spoustu kladných odpovědí. (Kdybyste se ptali na sex, dostali byste více projevů zájmu.) Ovšemže taková petice nebo její návrh nevznikla a nyní jste vyhodili její Environmentální část, takže celá záležitost je problematická. (Každý právník vám řekne, že k vágní petici nemůžete sbírat podpisy, a pak si ji doplnit, jak je libo.) Celý účel této hry byl vyhnout se ústavní odpovědnosti převzít naší petici Výborem.

6. Co se týče současnosti, vytvořili jste ještě další tajnou a nevolenou komisi, abyste zorganizovali své vlastní TG, jednoduše, abyste ignorovali naši zákonnou petici.

Vedení APS s tímto problémem od začátku hrálo tak, aby potlačilo seriózní konverzaci k podstatě tvrzení o klimatické změně. Divíte se, že jsem k této organizaci ztratil důvěru?

Cítím potřebu přidat ještě jednu poznámku jde o domněnku, ačkoliv je vždy riskantní diskutovat motivaci jiných lidí. Tyhle pletichy vedení APS jsou tak bizarní, že pro ně nemůže být jednoduché vysvětlení. Někdo by si mohl myslet, že dnešní fyzikové nejsou tak chytří, jak bývali, ale nemyslím si, že je tomu tak. Myslím si, že jde o  peníze, přesně to, před čím Eisenhower varoval před půl stoletím. Opravdu se jedná o biliony dolarů, ani nemluvě o slávě (a častých výletech na exotické ostrovy), které přichází s členstvím v tomto klubu. Tvoje vlastní Fyzikální oddělení (jehož jsi předsedou) by ročně přišlo o miliony, kdyby praskla bublina s globálním oteplováním. Když Penn State Mika Manna osvobodila od přečinů a University of East Anglia provedla to samé, tak nemusíš být meteorolog, abys věděl, odkud fouká vítr. Jelikož nejsem filosof, nebudu zkoumat, v jakém to bylo bodě, když uvědomění si vlastních zájmů přehodilo výhybky ke korupci, ale pečlivé čtení vydání ClimateGate objasňuje, že tohle není jen akademická otázka.

Nechci na to žádnou odpověď, jen prosím přijměte mou rezignaci. APS mě už nereprezentuje, ale doufám, že ještě zůstáváme přáteli.

Hal

==========================================================

Komentáře A. Wattse:

Je to důležitý moment v historii vědy. Popsal bych ho jako dopis s dopadem toho od Martina Luthera, který přišpedlil svých 95 tezí na vrata Wittenburgského kostela (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Ninety-Five_Theses ). Stojí to zato tento dopis zopakovat na každém blogu, kde se diskutuje věda.

Co by se mi však opravdu líbilo, kdybych viděl, jak jeho veřejná rezignace dostává stejný prostor v reportážích jako dnešní článek Michaela Manna v dnešním Washington Post (http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2010/10/07/AR2010100705484.html ).

Čtenáři, můžeme toho dosáhnout. Tady je WaPo místo, kde o to lze požádat. (http://www.washingtonpost.com/wp-srv/contactus/index.html) Rozšiřte tato slova na další blogy. Podívejme se, zda mají dostatečnou integritu, aby zajistili i protistanovisko. – Anthony

Reference:

http://wattsupwiththat.com/2009/12/07/dissenting-members-ask-aps-to-put-their-policy-statment-on-ice-due-to-climategate/)

vyšlo na klimaskeptik.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
3
0
Would love your thoughts, please comment.x