V časopisu Laissez faire střídá v šéfredaktorské/editorské roli Radima Smetku Martin Pánek. “Petr Mach s Radimem Smetkou mi nabídli vedení časopisu Laissez Faire. Je to skvělý časopis plný inspirativních myšlenek s tradicí od roku 1998, takže nabídka pro mě byla velkou ctí. Nejsem si ovšem zcela jist, jak mi moje šéfredaktorování půjde, takže jsem pozici přijal zatím do konce roku 2012,” napsal Martin Pánek na svém blogu.
Aktivní člen Svobodných a zakladatel významného euroskeptického videoblogu EuroSeptik se zároveň obrátil na liberálně smýšlející jedince s žádostí o spolupráci. ”Pokud máte někdo náměty na změny, nebo se vám naopak něco velmi líbí a chcete to rozhodně zachovat (nebo posílit), tak dejte vědět na mail (mmister@gmail.com). Pokud někdo chcete přispívat svými texty o ekonomii, politice, filosofii, mezinárodních vztazích atp. v libovolném žurnalistickém útvaru, přihlašte se jakbysmet,” vyzývá Pánek.
Libertariánských časopisů je u nás více
Časopis Laissez Faire vznikl již v roce 1998. Od této chvíle se na jeho stránkách můžeme setkávat s články tematicky zaměřenými na svobodu jednotlivce a filosofii Laissez Faire. Webzin humanaction.cz z Laissez Faire, respektive z webu nechtenasbyt.cz hojně čerpá. Opakovaně jsme na našich stránkách odkazovali například na skvělou rubriku Úřady na zrušení. Máte-li zájem o předplatné časopisu (roční stojí pouze 100 Kč), můžete si ho objednat zde.
Připomínáme, že Laissez Faire není jediným libertariánsky orientovaným časopisem vycházejícím v Česku. Liberální institut vydává dvouměsíčník Terra Libera, Mises Institut nově připravuje Tu ne cede malis a CEP (na můj vkus již málo libertariánský , ale v lecčem svobodě nakloněný) pravidelně vydává newsletter CEPIN. I těmto časopisům stojí za to věnovat pozornost.
Originální článek naleznete zde:
Vedení časopisu Laissez Faire přebírá Martin Pánek