Free Porn
Čtvrtek, 20 června, 2024
Home TECHNOLOGIE Velký bratr se chvástá, že bude brzy vědět, co si myslíte

Velký bratr se chvástá, že bude brzy vědět, co si myslíte

Velký bratr se zatím jen dívá. Až si na něj zcela zvykneme, přestane se “jen dívat” a začne otevřeně odhalovat a zavádět svou distopickou totalitní představu společnosti. A vy v ní s největší pravděpodobností nejste – to berte jako kompliment. Je naprosto nezbytné vést ve společnosti debatu o tom, co vše necháme mocenskou strukturu bezostyšně implementovat pod záminkou “bezpečnosti.” V Německu také nepřišli před pětašedesáti lety o své svobody přes noc, ale plíživě, potichu a systematicky. Totalitní režimy se dostávají k moci skrz apatii svých občanů, kteří nevidí historické paralely a postupně se smiřují s dalším a dalším omezováním osobních svobod. Když si pak někteří uvědomí svou chybu a rozhodnou se nakreslit tlustou čáru do písku, bývá už pozdě. Infrastruktura všudypřítomné kontroly je již vybudována, široká veřejnost je navyklá na neexistenci práva a soukromí a kdokoliv s uniformou či plastovým odznakem je považován za nadčlověka, kterého se zákon netýká. Nedovolme, aby se totéž stalo i u nás. Tím nemyslím jen Českou Republiku, ale celý transatlantický systém. Amerika i Evropská Unie se s ledovým klidem, organizovaně a vědecky přetváří na společnost, kterou si nedokázal představit ani Eric Blair (George Orwell) ve svém díle 1984. Každý totalitní režim nejvíce ze všeho touží po uvěznění myslí svých obětí. Žádné obří armády pak nejsou zapotřebí. Perfektní otrok je ten, který věří tomu, že je svobodný. Pro ty, kteří nahlédnou za závěsy, je pak připraven ten klasický “fyzický” aparát totalitního režimu. S dnešními technologiemi a technologiemi, které budou dostupné za nějakých 10-20 let, už nejspíš nebudete před Velkým Bratrem v bezpečí ani uvnitř svojí vlastní mysli. Pokud spadneme do takové pasti, bude téměř nemožné se z ní vymanit – jakkoliv těžké je to už dnes. Následující článek pochází ze serveru Washington’s Blog a moje komentáře jsou psány modrou barvou.

Možná se k Vám doneslo, že policie ve Spojených státech nasazuje skenery – nejen na letištích – ale také ve vlacích, autobusech, přepravních lodích, na sportovních událostech a dokonce i na ulicích. (nebo zde)

TSA – Transport Security Administration je agentura provozovaná Ministerstvem vnitřní bezpečnosti Spojených státůtedy tím samým ministerstvem, které označuje ‘milovníky svobody’ za teroristy. Byla vytvořena krátce po 11. září a jejím oficiálním účelem je hlavně monitorovat bezpečnost leteckého provozu. Ve skutečnosti se ale má TSA postupně rozšířit do všech ostatních forem přepravy (vlaky, dálnice), což už ostatně dělá. S postupem času se pak má rošířit na ulice, do obchodních domů a dokonce i na školní plesy. Nebude existovat způsob, jak se novému Gestapu vyhnout. Na obrázku jsou její mikrovlnné ‘porno’ skenery a molestace celého těla včetně genitálií – to vše jen pro Vaší bezpečnost – nikoliv jako vězeňský trénink, který Vás má naučit podrobit se naprosto čemukoliv – pokud to má uniformu a plastový odznak. To co dnes dělá TSA na věřejnosti by si Stazi (německá tajná policie) nikdy nedovolila – alespoň ne na veřejnosti. Tady je jen namátkou pár zločinů, které naneštěstí charakterizují celou TSA. Celý seznam je doslova příliš dlouhý, než abych ho zde publikoval, ale můžete se na něj podívat zde.

To samozřejmě neznamená, že všichni agenti TSA jsou pedofilové, drogově závislí, mocí posedlí, zloději nebo sexuální násilníci – nicméně není pochyb o tom, že právě takové typy jsou tam přitahovány. Jedná se o psychologickou profilaci celé organizace, která probíhá s tichým souhlasem vedení. V seznamu jsem vybíral jen z těch vyloženě kriminálních incidentů, nicméně je tu pak ještě celá řada “přestupků,” které jsou snad ještě horší a někdy tak “nelidsky odporné,” že tu o nich ani nechci psát. To vše se pak děje ve jménu Vaší “bezpečnosti,” přestože celý systém bezpečnostní kontroly TSA je jeden velký špatný vtip a není problém jím pronést menší pistoli nebo dokonce malou nálož. Říkám si, jestli to tak není naschvál. Třeba doufají v nějaký skutečný teroristický útok, který by alespoň na oko ospravedlnil jejich existenci. Tím, že na to upozorňuji, neříkám nic nového, je to otevřené tajemství. Zdokumentováno to je zde. A namísto toho, aby se ideálně celá TSA rozpustila, nebo se alespoň nedostatky systému odstranily, jsou napadáni ti, kteří na fatální idiocii celého skenovacího procesu upozorňují.

Pravděpodobně také víte, že NSA (National Security Agency – česky Národní bezpečnostní agentura) buduje v Utahu komplex za 2 miliardy dolarů, který bude využívat nejvýkonnější superpočítač na světě k monitorování prakticky všech telefonních rozhovorů, e-mailů, nákupů, pronájmů a používání internetu jako takového. Systém bude schopný prolamovat šifrování a bude si ukládat data o každém z nás – navždy.

Pokud v komplexu nebudou kvantové počítače (které by ještě neměly existovat) tak bude moci prolamovat jen některá slabší šifrování. Z toho vyplývá, že se do budoucna počítá se zákonným omezením síly šifrování, stejně jako to je v Číně, kde je na (některá) šifrování nutné speciální povolení. Navíc bychom si neměli dělat iluze o tom, že toto je první takový komplex. Jediný důvod, proč je takový projekt relativně exponovaný v médiích je ten, že má být. Je to snaha o normalizaci něčeho, co fungovalo již dlouhou dobu mimo zákon. Nyní ale přišel čas na to, aby se všichni dozvěděli, že jsou veškeré jejich elektronické činnosti monitorovány. Pochopitelně je vše automatizováno, jinak by něco takového nebylo realizovatelné. Každý máme někde svou automaticky generovanou a aktualizovanou složku – pro případ, že by byla potřeba – nebo i pro triviálnější záležitosti, jako je obchod s osobními informacemi. Cílem toho všeho je jediné – předvídatelnost. Všechna tato data se nasypou do (za peníze daňových poplatníků vyvinutých) simulačních programů, které pak dokáží s překvapivě vysokou mírou pravděpodobnosti například předvídat budoucí chování té či oné skupiny obyvatel. Pokud jste někdo četli Isaaca Asimova, pak Vás možná napadá pojem “psychohistorie” – nějak tak si to nejspíš lze představit, ale pochopitelně s mnohem menší mírou přesnosti a dalekosáhlosti v časovém horizontu. Google, který není ničím jiným než veřejnou frontou NSA, sám otevřeně přiznává, že skrz onu křišťálovou kouli, kterou většina z Vás každý den používá, dokáže předvídat budoucnost.

Stejně tak o odposlech Vaší komunikace usiluje i CIA.

Možná jste zaslechli, že droni budou brzy běžným nástrojem pro monitorování občanů Spojených států.
Například ABC News napsaly:

Droni mouhou být vybaveni kamerami umožňujícími rozpoznávání obličejů a čtení státních poznávacích značek. Stejně tak mouhou být vybaveny termálními kamerami či jinými senzory a systémy umožňujícími hackovat (nedostatečně zabezpečené) wi-fi sítě.

To ještě nic není – pracuje se na další generaci dronů s jaderným pohonem – takový dron bude moct zůstat ve vzduchu klidně celé měsíce a bude mít neomezený dolet. Pokud budou vybaveni energetickými zbraněmi, budou mít i neomezenou munici. Prozatím se na nich pracuje potichu a naoko se prohlašuje, že v blízkém ani středním horizontu nebudou použity. Pochopitelně se jedná spíše o politické tlaky než o to, že by technologie nebyla použitelná už nyní – přeci jen proti pršícím jaderným reaktorům z oblohy ještě je nějaký odpor, v této oblasti to bude chtít ještě zapracovat na PR.

A droni také mohou být vyzbrojeni.

Už jsou, prozatím jen s “méně smrtelnými” zbraněmi, jak se jim správně má říkat. (Tasery a podobně)

***

Bez zákonů zajišťujících nenarušitelnost soukromí a transparentní využívání dronů mají tyto mocné špionážní nástroje … velký potenciál pro zneužití.

Armáda Spojených států přitom už drony k monitorování Američanů využívá. Přesvědčte se zde nebo zde.

Associated Press poznamenává, že americká veřejnost je vůči dronům obezřetná:

Obavy veřejnosti ohledně dronů začaly převážně mimo hlavní politický proud, ale jsou tu známky toho, že se přesouvají do mainstreamu.

***

Lobista pro ACLU (American Civil Liberties Union, česky zhruba Americký svaz pro občanské svobody), Chris Calabrese, řekl, že když mluví s posluchači o otázkách soukromí, droni jsou něco, co “všechny vyvede z míry.”

Pokud chcete vidět neuvěřitelnou manévrovatelnost nové generace dronů, koukněte se na tato videa:

[ první, druhé, třetí, čtvrté, páté ]
A nezapomínejme, že droni můžou být malí jako golfové míčky, ptáci … nebo dokonce hmyz (také se podívejte sem).

A to ještě nic není.

Vláda pozná, co jste měli k snídani – nebo kolik máte v těle adrenalinu – ze vzdálenosti 50ti metrů.

Gizmodo píše:

Během příštího roku nebo dvou bude Ministerstvo pro vnitřní bezpečnosi Spojených států okamžitě vědět vše o vašem těle, oblečení a zavazadlech s využitím nového laserového molekulárního skeneru s dosahem až padesát metrů. Od zbytkových stop po drogách nebo střelném prachu na vašem oblečení k tomu, co jste měli k snídani, či vaší hladině adrenalinu v těle — agenti budou moci získat jakoukoliv informaci, kterou budou chtít, aniž by se Vás byť jen dotkli. A také bez toho, aby jste o tom měli ponětí.

Technologie je tak neuvěřitelně efektivní, že v listopadu roku 2011 byli její vynálezci najati společností In-Q-Tel pro spolupráci s Ministerstvem pro vnitřní bezpečnost Spojených států. In-Q-Tel je společnost založená v únoru 1999 skupinou soukromých občanů na vyžádání ředitele CIA a s podporou Kongresu Spojených států.” In-Q-Tel otevřeně tvrdí, že představuje most mezi CIA a novými technologickými společnostmi.

Jejich plánem je nainstalovat tento molekulární skener na letištích a hraničních přechodech napříč Spojenámi státy.

***

Zařízení je 10 000 000x rychlejší – a 1 000 000x citlivější – než jakýkoliv jiný v současnosti dostupný systém. To znamená, že může být systematicky použit na každého, kdo bude procházet letištní kontrolou, nejen na podezřelé nebo náhodně vybrané cestovatele.

***

Pikosekundový programovatelný laserový skener společnosti Genia Photonics je schopný odhalit i nepatrné zbytky jakékoliv látky na vašem těle, od smítek střelného prachu, Vaší hladiny adrenalinu nebo zrnka marihuany až po to, co jste měli k snídani.

In-Q-Tel mezitím prohlašuje, že “důležitou výhodou řešení Genia Photonics je ve srovnání se současnými produkty to, že celý synchronizovaný laserový systém je zhotoven v jediné, robustní jednotce, která je nezávislá na zarovnání (poloze umístění, naklonění, etc) a může být snadno přenášena mezi různými prostředími… Tento kompaktní a robustní laser má schopnost rapidně prozkoumat vlnové délky v jakémkoliv vzorci či pořadí.”

[ .pdf ]
Takže nejenže mohou skenovat všechny, budou schopni to dělat všude: v metru, u semaforů, na sportovních událostech… zkrátka všude.

***

Malé, nenápadné zařízení je připojené k počítači, na kterém běží program, který zobrazuje informace v reálném čase – od zbytků kokainu na dolarových bankovkách po zbytky střelného prachu na vašich botách. Zapomeňte na to, že by jste propašovali láhev vody skrz letištní kontrolu – budou vědět, co jste měli k snídani v okamžiku, kdy vstoupíte do haly.

Technologie ale není nová, jen milionkrát rychlejší a pohodlnější než kdy dřív.

***

Rusové také mají podobnou technologii: oznámili ji minulý duben, jejich “laserový senzor zachytí na vzdálenost padesát metrů i jednu molekulu z milionu.”

***

Zatím neproběhla žádná diskuze o osobních svobodách a otázkách soukromí, kterých se tato technologie týká. Které “molekulární tagy” budou vyhledávány? Kdo o tom bude rozhodovat? Jaké bude nastavení citlivosti? Pokud jste nevědomky někomu stoupli na nedopalek jointu a ponesete na sobě zrnko marihuany (nebo jakékoliv jiné drogy) jako jeden nešťastný cestující, který je momentálně ve vězení v Dubaji, budete pak zatčeni?

A vzhledem k tomu, že zařízení je extrémně přenosné, rozšíří se tato technologie i mimo letiště nebo hraniční přechody do policejních automobilů, které by pak mohli popojíždět po městě a hledat jednotlivce se zvýšenou hladinou adrenalinu, aby zabránili potencionálnímu propuknutí násilí? A bude vaše auto oskenováno na každé křižovatce pro zbytky podezřelých substancí? Byly by všechny tyto informace někde ukládány?

***

Podle náměsteka ministra pro vědu a technologie Ministerstva vnitřní bezpečnosti Spojených států bude tato skenovací technologie dostupná během jednoho nebo dvou let, což znamená, že by se mohla na letištích objevit již v roce 2013.

Jinak řečeno, zatímco budete na letišti přecházet od toalet k automatu s kávou, tyto přenosné, neuvěřitelně přesné molekulární skenery budou kaskádově přejíždět lasery přes vaše tělo a okamžitě hlásit a ukládat detailní rozbor vaší osoby spolu s výsledky hledaných “molekulárních tagů.”

(Výzkumníci z Cornelské univerzity pracují na způsobech, jak skenovat ještě levněji … což by mohlo učinit tyto skenery všudypřítomné.)


Bude Velký Bratr umět číst myšlenky? (ne, ale rád by Vás přesvědčil o opaku)

Mnoho mainstreamových plátků, jako například Newsweek, Telegraph nebo Daily Record, oznámilo, že experimenty ukazují na to, že zařízení, která mají umět číst myšlenky, se přesunula z kategorie sci-fi do kategorie technologických faktů.

Newsweek poukazuje na následující:

Žádný z fyzikálních zákonů nevylučuje vzdálenou detekci mozkové aktivity. Ve skutečnosti, říká profesor práv (???) Hank Greely ze Stanfordu, by infračervené zařízení, které je právě vyvíjeno, mohlo číst myšlenky jen s pomocí speciálního pásku kolem hlavy. Dokáže si například představit despotu skenujícího mozky občanů, zatímco se dívají na jeho fotografie, aby rozeznal, kdo je jeho oponentem.

***

Jako s každou technologií, některá využití přinesou čistá pozitiva (překlad myšlenek zcela ochrnutých k ovládání robotických paží). Jiná využití … no, jak Greely říká, “opravdu nevíme, kde to skončí.” O tom, že čtení myslí započalo, včak není pochyb.

Zařízení, která umí číst myšlenky na dálku, již byla patentována před 35ti lety a IBM předvídá, že mysl-čtoucí zařízení budou za pět let všudypřítomná.

Ano, do určité míry možná bude možné číst jednotlivé “obrazy” a “slova” ve vaší mysli, ale o žádné skutečné “čtení mysli” rozhodně nepůjde. Když vás posadí do křesla, jednoduše se budete soustředit na zvednutý prostředníček, a tím psychopatům zábava skončí. Minimálně v blízké budoucnosti ono “čtení mysli” bude vyžadovat nejen vaší spolupráci, ale také jistou dávku soustředění. Pokud nebudete chtít, nikdo se do Vaší mysli nedostane – ve vzdálenější budoucnosti to možná bude chtít jistou míru sebekontroly – ale ani pak nebude možné prostě číst něčí myšlenky. I kdyby jste měli ten nejdokonaleší sken mozku v reálném čase, stejně nebudete skutečně moci číst něčí mysl. Nebudete k tomu prostě mít kompatibilní zařízení – protože jediné kompatibilní zařízení je mysl právě skenovaného člověka. Mysl je nadřazena mozku a všem neuronům, ze kterých se skládá. Podobně jako není možné z nekonečného počtu bodů utvořit přímku, nebo z n-úhelníku kruh, není z biologicko-chemických reakcí možné vytvořit lidskou mysl. A i když budete moci přešíst různé zdeformované záblesky, a budete prohlašovat, že umíte číst myšlenky, nebude to pravda. Myšlenka neexistuje mimo kontext celé mysli, a tu, jak už jsem už výše popsal, nikdy “naskenovat” nebo “nasimulovat” nelze. Navíc, o to tu ani nejde, že ano? Podobně jako s “detektorem lži” a dalšími mystifikovanými hračkami jde o to, aby jste mohli tvrdit, že můžete poznat, kdy někdo lže, nebo že si někdo něco myslí. Čert vem, jestli to tak je nebo ne – červené světýlko se rozsvítilo – za mříže s ním! Je to jen další snaha připisovat si schopnosti, které ve skutečnosti nemají a nikdy mít nebudou. Je to kouzelnický trik, který je z 90% založen na tom, že věříte tomu, že je skutečný. To samé platí obecně pro jakoukoliv mocenskou strukturu – 90% její moci je jen ve vaší představivosti. Policisté, speciální jednotky, vojáci, tajné služby – všichni to jsou jen obyčejní lidé. Kdybychom se podle toho k sobě všichni chovali, a teprve za to stavěli svoje postavení, hodnost či “prestiž,” byl by to obrovský krok směrem k lepší budoucnosti.

Již v prosinci Washington’s Blog upozornil na mnoho videí ukazujících mysl-čtoucí zařízení v akci:

Nyní existují prototypy zařízení, která mohou číst Vaší mysl pro celou řadu účelů. [Zahrnují řízení, počítače, hudbu, a další, s vyšším potenciálem pro zneužití:]
Je to dobře nebo špatně?

Technologie nás může učinit zdravějšími, prosperujícími a lépe propojenými (pokud si to budeme přát) … nebo může být použita k zavedení tyranie.

V době, kdy Vás zívání, husí kůže, kladný vztah k svobodě a dělání téměř čehokoliv, co běžní, normální lidé dělají, může označit jako potencionálního teroristu, musí být riziko zneužití technologií k represi bráno vážně.

Vskutu, americká vláda špehovala na mnoho – nebo většinu – Američanů již před lety. Masivní špehování začalo před 9/11..

A bylo třeba to nějak ospravedlnit a uzákonit..

Vládní monitorovací snahy se nebudou zaměřovat jen na potencionální teroristy – ani na kriminální aktivitu – ale na všechny telefonáty, e-maily, internetové dotazy nebo jiné komunikace v zemi.

Přesně jak bylo zamýšleno od okamžiku, kdy bylo učiněno rozhodnutí rozdrtit ekonomiku tranatlantického systému. Po zrušení Glass-Steagallu a následné deregulaci derivátů (odvozených cenný papírů) byl definitivně spuštěn proces naprostého ekonomického sebezničení. Systematická deindustrializace, převážení průmyslu do Číny (modelový stát NWO pro 21.století) a všechny ty další ekonomické sabotáže, do kterých v tomto článku nebudu zabíhat, také zvýšily tempo. V tu samou dobu začalo akcelerovat i budování infrastruktury policejního státu – pro okamžik nevyhnutelného ekonomického kolapsu, kdy rozsahy zločinů vládnoucí třídy vyplavou alespoň částečně na povrch.

Je jasné, že špehování není provozováno proto, abychom byli v bezpečí … ale k rozdrcení opozice … a k pomoci “Too Big To Fail” korporacím proti malým podnikům (nebo zde).

Jak nás všechny vlivný senátor Frank Church varoval v roce 1975:

“Schopnosti [Národní bezpečnostní agentury] by mohly být kdykoliv otočeny proti americkému lidu a žádný Američan by už neměl žádné soukromí, taková je schopnost monitorovat vše: telefoní rozhovory, telegramy, na tom už nezáleží. Nebylo by kam se skrýt. [Pokud by se diktátor někdy chopil moci, NSA] by mu umožnila uvrhnout zemi do totální tyranie a neexistoval by žádný způsob, jak se tomu bránit.”

Bývalý šéf výše popsaného špionážního programu NSA držel svůj palec a ukazováček těsně u sebe a řekl:

“Jsme takhle blízko k totalitnímu státu – stačí otočit klíčem.”

Na druhou stranu to, že nyní máme možnost létat se svými drony za $300 (a nezapomínejme, součástky pro tohoto drona stojí sotva přes $1,000) by mohlo znamenat, že technologie se stane dostupnou pro širokou populaci, která tak dostane další nástroj k dohlížení na vládu – podobně jako je internet dnes používán jakožto “médium” k vynucování (alespoň té minimální) zodpovědnosti u politiků.

Zda nás technologie uvězní nebo osvobodí se ještě ukáže. Výsledek závisí převážně na nás.

Ze všeho nejdůležitější je znát svá práva a neustoupit ani o krok. Když svá práva nevyužíváte, tak o ně přijdete.

Jiří Bok je člen klubu Reformy.cz

Korekturu provedl Jiří Novák

Jádro článku pochází ze serveru Washington’s Blog

Související články:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

Tvořivá společnost a 12000letý cyklus zkázy

Tento článek je navazujícím druhým dílem po následujícím předchozím článku na toto téma: http://reformy.cz/je-tvoriva-spolecnost-kult-zkazy/ Stručné...

Razie na temný web: Europol zatkl skoro 300 podezřelých a zabral 51 milionů € špinavých peněz

Této společné operace se účastnilo devět zemí včetně Německa, Velké Británie a Spojených států. Globální razie na ilegálních obchody...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x