Skupina mladíků zaútočila na dvě policejní auta Molotovými koktejly, z čehož policisté vyvázli s těžkými popáleninami
Po šesti dlouhých týdnech soudního řízení a neveřejných výslechů čtyři roky po incidentu byly teď 13 mladíkům obviněným z napadení pálením policistů Molotovými koktejly ve Viry-Châtillon (Essonne) provedeným roku 2016 teď konečně vydány rozsudky.
V sobotu večer pařížský soud Assize pro mladistvé odsoudil na odvolání 13 mladíků souzených během šestitýdenního řízení poté, co během bouří zápalnými bombami vypálili dvě policejní auta. Soud odsoudil pět mladíků k trestům od šesti do 18 let vězení a osm dalších osvobodil.
Podle zdrojů přítomných u výslechů při tomto řízení, začal soudce oslovením obviněných slovy: „Vím, že jste pro naši společnost přínosem.“
Skupina údajných útočníků.
fdesouche.com
Čtení rozsudku přerušil pěstní souboj mezi obviněnými, který si vyžádal zásah asi 30 policistů a četníků. Rvačky se pak rozšířily do soudní síně, kde byly přítomny rodiny obviněných. Pořádek byl obnoven po asi deseti minutách.
Po 14 hodinách porad bylo pět odsouzených shledáno vinnými z pokusu o vraždu veřejných činitelů. Ač těm obviněným hrozil doživotní rozsudek, tři z nich dostali 18 let vězení, jeden osm let vězení a poslední dva šest let. Ostatních osm obviněných bylo osvobozeno.
Soud tudíž nevyhověl požadavkům generálního prokurátora, který požadoval jedno osvobození a rozsudky 12 let až 25 let vězení pro 12 dalších obviněných nyní ve věku 21 až 26 let.
Útok zápalnými pumami roku 2016 po celé zemi dělal titulky a videa hořících policistů prchajících ze svých vozidel se vysílala v hlavních zprávách.
Při prvním procesu bylo osm obviněných odsouzeno k vězení od 10 do 20 let a pět dalších bylo osvobozeno. Prokuratura, která požadovala rozsudky 20 až 30 let vězení, se odvolala s tvrzením, že rozsudky „nevycházely“ ze „závažnosti spáchaných zločinů.“
Kromě při útoku zapálených policistů byli zraněni i další, když se je pokoušeli zachránit.
Násilné činy proti policii se v posledních 20 letech zdvojnásobily, uvádí vládní statistiky. Policisté byli neustále napadáni počínaje přestřelkami, přes nepokoje až po skupinová přepadení, což vedlo k výzvám policejních odborů vůči levicovému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, aby zavedl reformy boje s násilím proti policii.
Náhledový obrázek: Muž se během potyček snaží hasit hořící policejní auto během shromáždění policejních sil k odsouzení téměř každodenních násilných střetů při protestech proti reformě zákoníku práce, středa, 18. května 2016. (AP Photo/Francois Mori)
April 25, 2021
editor:REMIX NEWS
author:JOHN CODY