Neděle, 4 prosince, 2022
Home Nezařazené Vůdce Al-Káidy se domluvil s USA a Saúdy na vyslání 5 000 bojovníků...

Vůdce Al-Káidy se domluvil s USA a Saúdy na vyslání 5 000 bojovníků do Sýrie

Reportáže ze Středního východu hlásí, že militant, který v Afghánistánu bojoval bok po boku spolu s Usámou bin Ládinem, a který je nyní vůdcem skupiny spojené s Al-Káidou v Jižním Jemenu, potvrdil dohodu se Spojenými státy a Saúdskou Arábií o vyslání 5 000 bojovníků Al-Káidy do Sýrie.

Tarik al-Fadhli, džihádistický vůdce povstání z Jižního Jemenu a muž osobně vycvičený Bin Ládinem, úspěšně vyjednal s činiteli USA a Saúdů vyslání 5 000 džihádistických bojovníků přes Turecko, aby pomohli syrským rebelům s jejich pokusem svrhnout prezidenta Bašára Al-Assáda, hlásí AlAlam. Tuto zprávu rovněž ohlásil AdenAlghad.net.

V novinové interview al-Fadhli odhalil, že se dohodl na převozu 5 000 militantů z jihojemenských měst Zanzibar a Jaar do Sýrie, aby bojovali ve válce vedené proti syrskému režimu ozbrojenými skupinami včetně těch spojených s Al-Káidou.

Tito militanti, kteří se sami označují za přívržence šaríy se přidají k dalším skupinám bojovníků Al-Káidy, kteří zaplavili Sýrii z Libye, Iráku a Turecka za pomoci mocností NATO a států Zálivu. Zpráva ze 30. července v londýnském Guardian přiznává, že bojovníci Al-Káidy syrským rebelům velí a učí je vyrábět bomby.

Rada pro mezinárodní vztahy (Council on Foreign Relations, CFR), nejvlivnější (nejen) americký politický think-tank a úzký spojenec ministerstva zahraničí USA nedávno pochválil přítomnost bojovníků Al-Káidy v Sýrii, přičemž RAND Corporation ohlásila, že tato teroristická skupina zodpovídá za sebevražedné útoky a automobilové bomby, které už způsobily více než 200 mrtvých a 1 000 zraněných.

Prezident Barack Obama nedávno podepsal tajný rozkaz potvrzující, že použije peněz daňových poplatníků k podpoře syrských rebelů nesmrtící pomocí. New York Times však přiznávají, že CIA pomáhá propašovat rebelům přes turecké hranice i těžkou výzbroj zaplacenou Saúdskou Arábií a Katarem.

Šejk Fadhli projevil svou ochotu začít s novou aliancí se Saúdskou Arábií, která mu pomohla s výcvikem během jeho mudžahidínských let, a oznámil regionální dohodu o přesunu bojovníků Al-Káidy z jemenského území do Turecka a na syrskou frontu, což vysvětluje i náhlé stažení ozbrojenců z Abyanu.

Jemenské úřady byly schopny obnovit pořádek v Zanzibaru a Jaaru letos v červenci až po bitvách, kdy zabili četné bojovníky Al-Káidy.

AlAlam popisuje al-Fadhliho jako jednoho ze starších kmene Abyan a bývalého vůdce Al-Káidy. Podle New York Times Jemen al-Fadhliho odsoudil jako jednoho z nejnebezpečnějších teroristů v zemi.

Jak ale zdůraznili pozorovatelé, mnozí podezírají jemenskou vládu z toho, že kultivuje džihádistické aktivity tím, že toleruje přítomnost Al-Káidy uvnitř svých hranic.

Jeremy Scahil počátkem letošního roku v Nation’s uvedl, že Od války mudžáhidínů proti Sovětům v Afghánistánu v 80. letech a jejím pokračování po 11.9 byl Saleh proslulý pěstováním hrozby Al-Káidy a dalších militantů, aby mohl ospravedlnit a rozšířit financování boje proti terorismu, stejně jako vyzbrojování od Spojených států a Saúdské Arábie, čímž zvyšuje svou moc uvnitř země a neutralizuje oponenty.

Al-Fadhli se pokusil distancovat od tvrzení, že skupina, kterou vede, je přičleněná k Al-Káidě tím, že kolem svého tábora rozvěsil vlajky USA, přičemž hrála národní hymna. Ovšem al-Fadhli bojoval s Mudžahidíny spolu s Usámou bin Ládinem v Afghánistánu proti Sovětům. Přinejmenším po celá desetiletí tak býval užitečným nástrojem pro dosažení geopolitických cílů USA.

Vůdce Al-Káidy na Arabském poloostrově Nasir Abdul Kareem al-Wahayshi (čili Abú Basir) vydal audionahrávku, kde vyjadřuje vehementní podporu povstání v Jižním Jemenu vedenému al-Fadhlim. I syrský džihádistický stratég Abu Mus’ab al-Suri ve své knize odhalil, že al-Fadhli byl vyvolen a vycvičen Bin Ládinem k provozování džihádu v Jemenu.

Dohoda o vyslání militantů z Jemenu do Sýrie k podpoření agendy hegemonie Západu a svržení prezidenta Bašára Al-Assáda opět ilustruje, jak je Al-Káida geopolitickým pěšákem, pravidelně využívaným vojensko-průmyslovým komplexem k dosažení změn režimů na Středním východě a v Severní Africe.

Dokument: Al-Káida neexistuje – vznik, financování, propojení na tajné služby

[iframe width=”600″ height=”330″ src=”http://dotsub.com/media/bde311fa-8399-45ec-9b37-97fc76013422/embed/cze” frameborder=”0″]

Další články, které by Vás mohly zajímat:


New York Times vymazali svojí vlastní zmínku o tom, že CIA vyzbrojuje Svobodnou syrskou armádu

 


BBC cenzuruje svoje vlastní video: Syrští rebelové používají zajatce jako sebevražedné atentátníky

 


Nový mediální spin: Napadneme Sýrii, abychom mohli bojovat s Al-Káidou (kterou tam zuřivě dovážíme)

 


Spojené státy se snaží zahájit plnohodnotnou proxy válku v Sýrii

 


US-NATO válka proti Sýrii: Budou námořnictva západu konfrontovat Rusy u syrského pobřeží?

 


Válečná propaganda z Blízkého východu – velký obrázek

 


Syrští rebelové rabují křesťanské kostely

 


Sýrie nad svým územím sestřelila tureckou stíhačku F-4

 

Článek Paula Josepha Watsona pochází ze zpravodajského serveru PrisonPlanet.com

Překlad provedl Miroslav Pavlíček

Poprvé se objevilo na ac24.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Šéfová EU srovnává ruskou invazi na Ukrajinu s britskou přítomností v Irsku

Ruská invaze na Ukrajinu je srovnatelná s britskou historickou vládou nad Irskem, poukázala v pátek šéfová Evropské komise. Šéfová nevolené Komise...

Zjevuje se Matka všech ekonomických krizí

Po letech ultra-ztrátových fiskálních, monetárních a úvěrových politik a po nástupu ohromných šoků chybějících dodávek teď tlaky stagflace drtivě tlačí lavinu hor...

Putin říká Scholzovi, že další údery na ukrajinskou energetiku jsou nevyhnutelné, když tam Západ lifruje zbraně

Spolu s tím, jak se Ukrajina opevňuje na další vystupňované nálety Rusů na její energetické infrastruktury, potvrdil v pátek prezident Vladimir Putin, že jejich...

Touha EU stát se ‚společenstvím dluhů‘, aby platila Ukrajině, Evropu zruinuje, varuje Orbán

Viktor Orbán Evropu varoval před tím, aby pomocí Ukrajině ve vedení války sama sebe nedohnala k bankrotu. Náhledový obrázek: Maďarský...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
907
0
Would love your thoughts, please comment.x