Free Porn
Neděle, 21 července, 2024
Home Nezařazené Vůdce Al-Káidy se domluvil s USA a Saúdy na vyslání 5 000 bojovníků...

Vůdce Al-Káidy se domluvil s USA a Saúdy na vyslání 5 000 bojovníků do Sýrie

Reportáže ze Středního východu hlásí, že militant, který v Afghánistánu bojoval bok po boku spolu s Usámou bin Ládinem, a který je nyní vůdcem skupiny spojené s Al-Káidou v Jižním Jemenu, potvrdil dohodu se Spojenými státy a Saúdskou Arábií o vyslání 5 000 bojovníků Al-Káidy do Sýrie.

Tarik al-Fadhli, džihádistický vůdce povstání z Jižního Jemenu a muž osobně vycvičený Bin Ládinem, úspěšně vyjednal s činiteli USA a Saúdů vyslání 5 000 džihádistických bojovníků přes Turecko, aby pomohli syrským rebelům s jejich pokusem svrhnout prezidenta Bašára Al-Assáda, hlásí AlAlam. Tuto zprávu rovněž ohlásil AdenAlghad.net.

V novinové interview al-Fadhli odhalil, že se dohodl na převozu 5 000 militantů z jihojemenských měst Zanzibar a Jaar do Sýrie, aby bojovali ve válce vedené proti syrskému režimu ozbrojenými skupinami včetně těch spojených s Al-Káidou.

Tito militanti, kteří se sami označují za přívržence šaríy se přidají k dalším skupinám bojovníků Al-Káidy, kteří zaplavili Sýrii z Libye, Iráku a Turecka za pomoci mocností NATO a států Zálivu. Zpráva ze 30. července v londýnském Guardian přiznává, že bojovníci Al-Káidy syrským rebelům velí a učí je vyrábět bomby.

Rada pro mezinárodní vztahy (Council on Foreign Relations, CFR), nejvlivnější (nejen) americký politický think-tank a úzký spojenec ministerstva zahraničí USA nedávno pochválil přítomnost bojovníků Al-Káidy v Sýrii, přičemž RAND Corporation ohlásila, že tato teroristická skupina zodpovídá za sebevražedné útoky a automobilové bomby, které už způsobily více než 200 mrtvých a 1 000 zraněných.

Prezident Barack Obama nedávno podepsal tajný rozkaz potvrzující, že použije peněz daňových poplatníků k podpoře syrských rebelů nesmrtící pomocí. New York Times však přiznávají, že CIA pomáhá propašovat rebelům přes turecké hranice i těžkou výzbroj zaplacenou Saúdskou Arábií a Katarem.

Šejk Fadhli projevil svou ochotu začít s novou aliancí se Saúdskou Arábií, která mu pomohla s výcvikem během jeho mudžahidínských let, a oznámil regionální dohodu o přesunu bojovníků Al-Káidy z jemenského území do Turecka a na syrskou frontu, což vysvětluje i náhlé stažení ozbrojenců z Abyanu.

Jemenské úřady byly schopny obnovit pořádek v Zanzibaru a Jaaru letos v červenci až po bitvách, kdy zabili četné bojovníky Al-Káidy.

AlAlam popisuje al-Fadhliho jako jednoho ze starších kmene Abyan a bývalého vůdce Al-Káidy. Podle New York Times Jemen al-Fadhliho odsoudil jako jednoho z nejnebezpečnějších teroristů v zemi.

Jak ale zdůraznili pozorovatelé, mnozí podezírají jemenskou vládu z toho, že kultivuje džihádistické aktivity tím, že toleruje přítomnost Al-Káidy uvnitř svých hranic.

Jeremy Scahil počátkem letošního roku v Nation’s uvedl, že Od války mudžáhidínů proti Sovětům v Afghánistánu v 80. letech a jejím pokračování po 11.9 byl Saleh proslulý pěstováním hrozby Al-Káidy a dalších militantů, aby mohl ospravedlnit a rozšířit financování boje proti terorismu, stejně jako vyzbrojování od Spojených států a Saúdské Arábie, čímž zvyšuje svou moc uvnitř země a neutralizuje oponenty.

Al-Fadhli se pokusil distancovat od tvrzení, že skupina, kterou vede, je přičleněná k Al-Káidě tím, že kolem svého tábora rozvěsil vlajky USA, přičemž hrála národní hymna. Ovšem al-Fadhli bojoval s Mudžahidíny spolu s Usámou bin Ládinem v Afghánistánu proti Sovětům. Přinejmenším po celá desetiletí tak býval užitečným nástrojem pro dosažení geopolitických cílů USA.

Vůdce Al-Káidy na Arabském poloostrově Nasir Abdul Kareem al-Wahayshi (čili Abú Basir) vydal audionahrávku, kde vyjadřuje vehementní podporu povstání v Jižním Jemenu vedenému al-Fadhlim. I syrský džihádistický stratég Abu Mus’ab al-Suri ve své knize odhalil, že al-Fadhli byl vyvolen a vycvičen Bin Ládinem k provozování džihádu v Jemenu.

Dohoda o vyslání militantů z Jemenu do Sýrie k podpoření agendy hegemonie Západu a svržení prezidenta Bašára Al-Assáda opět ilustruje, jak je Al-Káida geopolitickým pěšákem, pravidelně využívaným vojensko-průmyslovým komplexem k dosažení změn režimů na Středním východě a v Severní Africe.

Dokument: Al-Káida neexistuje – vznik, financování, propojení na tajné služby

[iframe width=”600″ height=”330″ src=”http://dotsub.com/media/bde311fa-8399-45ec-9b37-97fc76013422/embed/cze” frameborder=”0″]

Další články, které by Vás mohly zajímat:


New York Times vymazali svojí vlastní zmínku o tom, že CIA vyzbrojuje Svobodnou syrskou armádu

 


BBC cenzuruje svoje vlastní video: Syrští rebelové používají zajatce jako sebevražedné atentátníky

 


Nový mediální spin: Napadneme Sýrii, abychom mohli bojovat s Al-Káidou (kterou tam zuřivě dovážíme)

 


Spojené státy se snaží zahájit plnohodnotnou proxy válku v Sýrii

 


US-NATO válka proti Sýrii: Budou námořnictva západu konfrontovat Rusy u syrského pobřeží?

 


Válečná propaganda z Blízkého východu – velký obrázek

 


Syrští rebelové rabují křesťanské kostely

 


Sýrie nad svým územím sestřelila tureckou stíhačku F-4

 

Článek Paula Josepha Watsona pochází ze zpravodajského serveru PrisonPlanet.com

Překlad provedl Miroslav Pavlíček

Poprvé se objevilo na ac24.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Globální průšvih se rozbíhá v České republice, Česko zveřejnilo data vyzrazující smrtonosnost COVID vakcín

Během časů pandemických lockdownů a krátce poté se ozývaly četné hlasy, že se naprosto přehlíží rizika a škody přinesené drakonickými proti-epidemickými opatřeními oproti jejich...

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
907
0
Would love your thoughts, please comment.x