Pátek, 24 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Výnos Evropského soudu by mohl otevřít dveře zákonu šaría v EU

Výnos Evropského soudu by mohl otevřít dveře zákonu šaría v EU

28 Dec 2018

Francouzský právní expert Gregor Puppinck řekl, že nedávný výnos Evropského soudního dvora pro lidská práva (ECHR) v řeckém případě by mohl otevřít dveře přijímání určitých aspektů islámského práva šaría v Evropě.

Puppinck, který slouží jako ředitel Evropského centra pro zákon a spravedlnost (ECLJ) a je členem Panelu expertů o svobodě svědomí a vyznání při Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE), řekl, že výnos ECHR v řeckém případě z tohoto měsíce je v rozporu s předchozím soudním nálezem z roku 2003, který shledal zákona šaría jako neslučitelný s „fundamentálními principy demokracie,“ uvádí Le Figaro.

Tento nový výnos přišel v případě, v němž byla muslimská žena v řeckém regionu Trákie zabavena svého dědictví nemovitosti po zesnulém manželovi v důsledku uplatnění zákona šaría, jehož uplatňování je v tomto regionu povoleno už od dvacátých let, i přesto, že on ji ve své poslední vůli jmenoval svou dědičkou.

Řecké soudy rozhodly, že ta závěť bude neplatná a určily, že dědické řízení se povede podle zákona šaría, což ECHR sice vedlo k rozhodnutí proti uplatnění šaríi v tomto případě, nikoliv však proti používání zákona šaría jako takového.

ECHR naopak vyslovil podmínky k uplatňování zákona šaría v Evropě, když prohlásil, že země by mohly dovolovat paralelní právní systém, kdy by šaría mohla u muslimů být možnou volbou, nikoliv však povinnou, a když by to nebylo v rozporu s „důležitými veřejnými zájmy.“

Puppinck tento výnos odsoudil, když o něm říká, že by mohl otevřít dveře politickým stranám prosazujícím šaríu, jako je Islámská strana v Belgii, aby ty prosazovaly zákon šaría postupy bojujícími za jejich přesvědčení, že jeho prosazováním hájí lidská práva.

„V zákoně je to stejné jako na akciovém trhu, hodnota hodnoty je těkavá. Avšak v porovnání s tím si hodnoty šaría užívají ohromnou stabilitu,“ řekl.

Přestože soudy šaría existují jen v málo zemích Evropy, byla letos francouzská vláda obviněna, že principů šaría používá k určování sociálních příspěvků na bydle pro muslimy. I švédský soud byl obviněn z použití šaríi jako vodítka k rozhodnutí v případě, kdy dva určení soudci shledali muže jako nevinného z násilí proti své choti, protože ta pocházela ze špatné rodiny, zatímco on pocházel z rodiny dobré. Přidělení soudci rovněž zpochybnili věrohodnost této ženy dotazem, proč se obrátila přímo na policii, místo aby se věc snažila řešit s místní muslimskou komunitou.

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2018/12/28/legal-expert-european-court-ruling-open-door-sharia-europe/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Maďarsko se uznává jako útočiště konzervativismu, musí ale dále odrážet vlny liberální ideologie

Politolog Sergio Velasco v eseji pro The European Conservative mluvil s prominentními americkými a evropskými konzervativci o tom, proč se rozhodli přesídlit do Maďarska.

Strana holandských traktorových protestujících to natřela Zelené agendě vlády a EU

Vzrůstající populistická pro-zemědělská strana Selské občanské hnutí (BBB) přes noc otřásla v Nizozemsku základy politiky, jelikož si uprostřed rostoucí zatrpklosti proti globalistické vládě...

Most Popular

Cenzurní režim EU se globalizuje

Autoritářský Zákon o digitálních službách znamená smrt svobody slova na internetu. Málo lidí ví, že 16. listopad 2022 byl...

Zatčení Trumpa by bylo politikařením, aby ho nešlo volit, řekl mexický prezident

Bývalý prezident USA našel spojence v Andrési Manuelu López Obradorovi, který v úterý reportérům řekl, že by to mělo být na lidech, kdo v příštích...

Proč hypersonické zbraně mění vše

Pokud jde o všechny vojenské záležitosti, řídím se podle hrstky analytiků, mezi nimiž se jako můj asi favorit vynořil chorvatský (penzionovaný) admirál...

Čína s Ruskem zahajují nahrazení dolaru

Rusko podporuje čínský plán na využívání yuanu v mezinárodním obchodu, což by mohlo znamenat ohrožení postavení dolaru jako dominantní světové rezervní měny.

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x