Sobota, 18 května, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Výnos Evropského soudu by mohl otevřít dveře zákonu šaría v EU

Výnos Evropského soudu by mohl otevřít dveře zákonu šaría v EU

28 Dec 2018

Francouzský právní expert Gregor Puppinck řekl, že nedávný výnos Evropského soudního dvora pro lidská práva (ECHR) v řeckém případě by mohl otevřít dveře přijímání určitých aspektů islámského práva šaría v Evropě.

Puppinck, který slouží jako ředitel Evropského centra pro zákon a spravedlnost (ECLJ) a je členem Panelu expertů o svobodě svědomí a vyznání při Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE), řekl, že výnos ECHR v řeckém případě z tohoto měsíce je v rozporu s předchozím soudním nálezem z roku 2003, který shledal zákona šaría jako neslučitelný s „fundamentálními principy demokracie,“ uvádí Le Figaro.

Tento nový výnos přišel v případě, v němž byla muslimská žena v řeckém regionu Trákie zabavena svého dědictví nemovitosti po zesnulém manželovi v důsledku uplatnění zákona šaría, jehož uplatňování je v tomto regionu povoleno už od dvacátých let, i přesto, že on ji ve své poslední vůli jmenoval svou dědičkou.

Řecké soudy rozhodly, že ta závěť bude neplatná a určily, že dědické řízení se povede podle zákona šaría, což ECHR sice vedlo k rozhodnutí proti uplatnění šaríi v tomto případě, nikoliv však proti používání zákona šaría jako takového.

ECHR naopak vyslovil podmínky k uplatňování zákona šaría v Evropě, když prohlásil, že země by mohly dovolovat paralelní právní systém, kdy by šaría mohla u muslimů být možnou volbou, nikoliv však povinnou, a když by to nebylo v rozporu s „důležitými veřejnými zájmy.“

Puppinck tento výnos odsoudil, když o něm říká, že by mohl otevřít dveře politickým stranám prosazujícím šaríu, jako je Islámská strana v Belgii, aby ty prosazovaly zákon šaría postupy bojujícími za jejich přesvědčení, že jeho prosazováním hájí lidská práva.

„V zákoně je to stejné jako na akciovém trhu, hodnota hodnoty je těkavá. Avšak v porovnání s tím si hodnoty šaría užívají ohromnou stabilitu,“ řekl.

Přestože soudy šaría existují jen v málo zemích Evropy, byla letos francouzská vláda obviněna, že principů šaría používá k určování sociálních příspěvků na bydle pro muslimy. I švédský soud byl obviněn z použití šaríi jako vodítka k rozhodnutí v případě, kdy dva určení soudci shledali muže jako nevinného z násilí proti své choti, protože ta pocházela ze špatné rodiny, zatímco on pocházel z rodiny dobré. Přidělení soudci rovněž zpochybnili věrohodnost této ženy dotazem, proč se obrátila přímo na policii, místo aby se věc snažila řešit s místní muslimskou komunitou.

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2018/12/28/legal-expert-european-court-ruling-open-door-sharia-europe/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x