Pondělí, 28 listopadu, 2022
Home TECHNOLOGIE WIKILEAKS: Kamery po celé zemi jsou používány obří špionážní sítí

WIKILEAKS: Kamery po celé zemi jsou používány obří špionážní sítí

Tak tohle je velké: “Bývalí vysoce postavení agenti zpravodajských služeb vytvořili detailní pozorovací systém, který je přesnější než moderní technologie na rozpoznávání obličejů – a nainstalovali ho napříč Spojenými státy bez vědomí většiny Američanů” – alespoň podle e-mailů hacklých Anonymous.

Každých několik vteřin jsou data zaznamenána na pozorovacích bodech ve velkých městech a klíčových bodech napříč Spojenými státy, zašifrována a okamžitě doručena do opevněného centra s hlavní databází nacházející se na nespecifikovaném místě, kde jsou agregována s dalšími informačními zdroji. (pozn. reforem: Váš Facebook, Twitter, Google-mail a podobně ;)) Vše je součástí programu nazvaného TrapWire (v překladu “past z kabelů”) a je to intelektuální dítě společnosti Abraxas, nacházející se v severní Virgínii a zcela naplněné elitami z tajných služeb Ameriky.

Rozpis zaměstnanců Abraxasu připomíná “kdo je kdo” z Pentagonu, CIA a dalších vládních organizací, dle jejich profilů na LinkedIn. Jejich vazby na korporace jdou pravděpodobně mnohem hlouběji, než je zatím zdokumentováno. Detaily ohledně Abraxasu a ještě více ohledně TrapWire jsou však mizivé – a ne bezdůvodně. Jakžto program, který má “zabraňovat terorismu” a “monitorovat aktivitu” je pochopitelné, že Abraxas chce program co nejvíce udržet mimo zorné pole veřejnosti. Ale díky loňskému hacknutí e-mailů Stratforu (Strategic Forecasting) se to rychle mění.

Kamery

Takže ty zneklidňující “kulaté” zatemněné kamery instalované ve Vašem sousedním parku, městě či velkoměstě – tu nejsou jen pro pasivní nahrávání. Jsou zapojeny do TrapWire a potenciálně monitorují každého jednotlivého člověka skrz rozpoznávání obličejů.

V navazujících zprávách by jsme si mohli připomenout, že Obamova administrace bojuje tento týden u federálního soudu o svojí schopnost uvěznit americké občany pod NDAA na neomezeně dlouhou dobu bez obvinění a bez soudu, čistě na základě “podezření.”

Takže tu máme rozšířenou síť pozorovacích kamer napříč Amerikou, které nás sledují a hlásí “podezřelou aktivitu” zpět do centralizovaného střediska pro analýzu. To v kombinaci se schopností uvězňovat lidi s použitím armády na základě pouhého “podezření.” Nevidím tu žádnou možnost, že by se to mohlo nějak zvrtnout. V žádném případě – všichni přece víme, že vláda ani počítačové algoritmy nikdy nechybují.

Zdroj: BusinessInsider.com

Aktualizace [3:22]: Tady je logo TrapWire – jejich stránky jdou najít ve webovém archivu.

Dále by vás mohlo zajímat:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Vesmír pořád umírá a znovu se rodí, říká v kontroverzním tvrzení nositel Nobelovy ceny

Sir Roger Penrose tvrdí, že vesmír už prošel spoustou Velkých třesků a že další přijdou, kdy takové tvrzení komunita kosmologů obecně nepřijímá.

Nevšední architektonické skvosty Česka očima studentů. Unikátní kapesní průvodce mapuje krásné stavby

Parta středoškolských studentů fungující pod názvem Rare Places již více než dva roky buduje katalog nevšedních architektonických míst po Česku a Slovensku....

Zákaz účasti ‚neočkovanému‘ Novaku Djokovicovi na US Open je nehorázný trapas

Novak Djokovic, 21násobný šampion Grand Slam, byl oloupen o možnost pokračovat ve svém odkazu ve světovém tenisu jednoduše proto, že není očkovaný....

Most Popular

Ruská Wagnerova skupina poslala Europarlamentu zkrvavené porážecí kladivo

V reakci na hlasování v Europarlamentu z minulého týdne určující Rusko jako „státního sponzora terorismu“ poslal tomuto evropskému orgánu jeden s Kremlem spjatý činitel hrozivý vzkaz.

EU obviňuje Washington, že tyje z Ukrajinské války

„Devět měsíců po invazi na Ukrajinu začíná Vladimir Putin tříštit Západ,“ všímá si Politico v překvapujícím přiznání, které znamená ohromující obrat oproti předchozímu...

Nikdy to nebylo o Ukrajině

Mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price na svém tiskovém briefingu 21. března řekl shromážděným reportérům, že „Prezident Zelenskyj dal také velice jasně najevo,...

Akademická svoboda je mrtvá, říká proti-lockdownový profesor ze Stanfordu

Profesor ze Stanfordu, který zpochybňoval lockdownovou ortodoxii, varoval, že „akademická svoboda je mrtvá,“ a že všichni ti, kdo se postavili povídačce režimu,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x