Free Porn
Pátek, 19 července, 2024
Home Nezařazené Z.Škromach: Bude Jourová eurokomisařkou pro svoji neschopnost?

Z.Škromach: Bude Jourová eurokomisařkou pro svoji neschopnost?

„Budeme hrát v Evropě 1. ligu!“ sliboval na předvolebních billboardech Jan Keller, leader kandidátky do Europarlamentu za ČSSD. Jak se taková liga po česku hraje předvádí jeho stranický šéf, předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka i vítěz eurovoleb, Babišovo hnutí ANO.

V první řadě jde o peníze. V případě naší současné vlády hlavně o ty evropské. Musíme mít zákon o státní službě, jinak je nedostaneme, musíme čerpat, musíme rychle vytvořit hodně projektů, jinak dostaneme málo, máme v Bruselu nachystáno, evropské dotace nám rozhýbou ekonomiku, musíme se proinvestovat k blahobytu! Nic jiného od našich vrcholných představitelů téměř neslyšíme.

I president Zeman jmenoval bez ohledu na platné zákony na post ministra financí člověka bez platného lustračního osvědčení jen za příslib projednání onoho zákona o státní službě, bez kterého by prý Česká republika nedostala z Bruselu příští rok sociální dávky. Obětoval, chudák, svoje svědomí a přesvědčení pro dobrou evropskou věc! Obětoval se pro rozvoj vlasti a další cyklostezky i kruhové objezdy! Vláda bude proevropská i sociální a europeníze k nám za to potečou proudem!

Jaký je však reálný současný stav? Ze všech slibů koalice se podařilo splnit zatím jen jeden: Stát se bude řídit jako firma. Firma Andrej Babiš a spol., kde majitel a výkonný ředitel v jedné osobě právě dokončuje kádrovou „obrodu“ ku svému obrazu a „čestný předseda správní rady“ Sobotka se nestačí, se svojí stranickou buňkou, koukat kde co zrovna lítá. Takže od počátku vládnutí tohoto podivného propletence klientelistických vztahů a příjemců dotací či jiných erárních peněz se neřeší nic jiného než obsazení trafik, utažení daňových šroubů a právě zákon o státní službě, který má dobyté pozice zabetonovat.

To se však hrubě nelíbí opozici od mateřského prsu „oposmlouvy“ odstavené. Vždyť i ona má zájem o dostatečný přísun státního „sociálního“ ovsa pro svoje sedřené koně. Tedy zalehla na matrace a o koryta je odhodlána bojovat do poslední muže, do posledního řečmi zemdlelého poslance, ve středu a v pátek.

Mimoděk tak poukázala na „kvalitu“ našeho leglasivního „rámce“. Jednoduchou obstrukční kličkou prý zabrání přijetí inkriminovaného zákona. Pokud ano, znamená to, že by nemusel být již nikdy žádný další zákon přijat. Ne, že by to bylo tak špatné, zákonnou džungli máme již zaplevelenou více než dost, ale je to vůbec možné jaké kostlivce má naše legislativa ve skříni?

Vláda ústy svého premiéra však kontruje, že si Kalousek a spol můžou žvanit co chtějí, neboť služební zákon už je vlastně od roku 2002 dávno přijat, akorát se tak nějak jen nedostalo na iniciování data jeho účinnosti. Kocourkov? Slabé slovo … Má tedy smysl zákony vůbec číst? Má smysl se těmito nedodělky a zmetky vůbec řídit? Má smysl zákony dodržovat, když všude jsou nějaká otevřená vrátka pro jejich obcházení?

Vláda tedy vyslala na parlamentní a mediální bojiště o služební zákon Jiřího Dienstbiera, který má za úkol předstírat činnost a velcí kapři se dále věnují svým primárním klientelistickým bitkám. Nejnověji o eurokomisaře. Vláda proevropská, tedy jistě dobře připravená. Jen to ale šéfovi firmy nevyšlo s Teličkou, zvedla se opona a fraška se již hraje v přímém přenosu. Muži a ženy se tahají jak králíci z klobouku, portfolia se licitují ještě primitivněji. Budeme mít evropského „ministra – ministryni“ přes ryby, raky nebo jazykolamy?

Bohuslav Sobotka je z toho již tak vyčerpaný, že si raději jel nechat sladit noty přímo do Bruselu. Když nabídneme tohoto králíka, co bude? Když jiného nebo jinou, bude více? Tak se hraje první evropská liga po česku! My holt máme tolik vynikajících hráčů, tolik vysoce kompetentních odborníků, že sami ani téměř po roce kutí piklí nevíme, komu ty evropské kopačky nazout. Ano, první liga … trapnosti.

Celému tomuto povídání dá pak interesantní rámec vyjádření senátora za ČSSD Zdeňka Škromacha na jeho facebookovém profilu:

„Sluníčkovým ránem s trochou pošty a restů. Ale bez kafíčka by to nešlo. Tureček hned nahodí myšlenky. Že nám evropský lidovecký supereurokomisař vnucuje za eurokomisařku Jourovou, kterou prý už si s ním kuloárově domluvili naši lidovci s Babišem nemá smysl ani komentovat. Zase jedno vykopnutí za neschopnost. Nějak si totiž nemohu vzpomenout, co vlastně tato paní jako ministryně dokázala vytvořit natož prosadit. Užijte si léta přátelé. Hezký den.“

Tedy taková hezká tečka za tím naším případem (Cimrmanologové vědí), která výše uvedené názorně sumarizuje. Vládní koalici tahanice o trafiky a koryta pomalu rozkládají. Sobotka slábne více než je únosné. Hodně lidí v ČSSD je z toho všeho dosti rozladěno. Mám pocit, že takto se hraje tak maximálně okresní přebor.

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz (diskuse bez registrace)

 

skromachojourove.png

Karel Kříž vyšlo na:

Z.Škromach: Bude Jourová eurokomisařkou pro svoji neschopnost?

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
7
0
Would love your thoughts, please comment.x