Free Porn
Pátek, 21 června, 2024
Home Nezařazené Zakázali online poker, co bude dál?

Zakázali online poker, co bude dál?

Od ledna roku 2012 není legální hrát poker o peníze na internetu, nesmíte si zahrát nikde než v kasínu a navíc je dle zákona na vás nahlíženo jako na gamblera. Rozhodl jsem se proto vstoupit do Asociace českého pokeru a bojovat proti této nesmyslné legislativě.

Nejsem žádný profesionál, ale po té, co jsem přestal hrát závodně šachy, se stal poker mou největší herní vášní. Nemusím být ani profesionál, abych poznal, že poker má do hazardní hry daleko a že se tedy jedná o hru dovednostní. Tento fakt však uniká našim zákonodárcům a státním úředníkům. Pokud poker nehrajete moc často a jste na pochybách, zahrajte si s profesionálem a vždy prohrajete. V pokeru hráč se zkušenostmi odchází s penězi a hráč s penězi odchází se zkušenostmi. Hra navíc rozvíjí logické a strategické myšlení, učí hráče hospodařit s penězi a učí nezbytné sebeovládání. Na internetu lze nalézt nepřeberné množství kvalitních výukových článků, videí či couchingů.

O faktu, že je poker dovednostní hra se nedávno usnesl i francouzský soud, ovšem je to jen malé vítězství proti regulacím, které tuto hru omezují. Také připomínám, že i na Martina Staszka legislativa nahlíží též jako na nemocného gamblera, který potřebuje být léčen regulacemi a zákazem online pokeru.

Vládnoucí garnitura zkrátka jen vidí, že se místo bodů hraje o peníze a přemýšlí, jak se k penězům dostat. Hráči pokeru se však ničím neprovinili, aby museli být trestně stíháni za to, že si chtějí zahrát poker někde v restauraci nebo v pohodlí domova na internetu, kde se setkají u stolu s hráči z celého světa. Na internetu se pořádají významné turnaje a dokonce mají i své zápisy v Guinessově knize rekordů.

Vláda se brání harmonizaci loterijního zákona s právem EU a nechce zahraničním online firmám legálně vstoupit na český trh! V pozadí se připravuje jakýsi monopol pro společnosti Fortuna Game, Tipsport.net, Chance, Slot Group a Meracrest, které chtějí založit společný podnik s názvem CZ Poker. Hráči pokeru však chtějí hrát na mezinárodní úrovni a to na serverech jako je PokerStars, Bwin nebo PartyPoker. Ačkoliv neprošlo blokování bankovních převodů ani cenzura internetových stránek, tak právě tyto velké světové online herny dostala Nečasova vláda na území České republiky od počátku tohoto roku do ilegality.

Je zakázáno zahraniční herny dokonce i propagovat. V televizi proto běží reklama pouze na PokerStars.net, kde se hraje o body. Právě sponzory potřebuje řada sportovních týmů a sportovců. Například Bwin si již nesmí na území Česka koupit logo na dresu fotbalových hráčů, a tak má tato legislativa negativní dominový efekt i na financování fotbalu. Na zákaz propagace doplatilo i mnoho internetových magazínů o pokeru a kurzovém sázení, protože jejich hlavním ziskem jsou právě reklamy od zahraničních firem.

Hráči by byli ochotni své příjmy z online pokeru nahlásit na finanční úřad a vystupovat tak jako OSVČ. Ani těmto lidem nedává vláda žádnou možnost. Momentálně je na tyto peníze nahlíženo jako na příjmy z trestné činnosti.

Je nezbytné udělat pro online poker jasná pravidla, která nebudou hráče omezovat nebo dokonce případně stíhat za to, že si chtějí zahrát svou oblíbenou hru.

Závěrem chci zdůraznit, že se blížíme k regulaci internetu jako takového. Hrozí filtrace obsahu, což je nepřípustné. Internet musí zůstat svobodný. Doporučuji shlédnout lednovou besedu Svobodných, kde je problematika filtrace a cenzury internetu blíže popisována.

Ladislav Výsmek byl členem Asociace českého pokeru, vyšlo na NEdaním.cz

kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x