Free Porn
Neděle, 23 června, 2024
Home Nezařazené Západní plány vykopnout Rusko ze SWIFT jim hrozně legračně vybuchují do tváře

Západní plány vykopnout Rusko ze SWIFT jim hrozně legračně vybuchují do tváře

Jestli je Vladimir Putin schopen se alespoň trochu rozchechtat, tak to nejspíš dělá zrovna teď.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Rusko je zase jednou arci-nepřítelem Spojených států. Je to jako život v opravdu mizerném filmu o Jamesi Bondovi, úplně jako s komiksovými zloduchy.

A po celých několik posledních měsíců dělá US vláda vše, co může, aby torpédovala ruskou ekonomiku stejně jako postavení Vladimira Putina uvnitř jeho vlastní země.

Ekonomickou jadernou volbou při tom bylo vykopnout Rusko z mezinárodního bankovního systému. A US vláda na to halasně tlačila.

Konkrétně US vláda chce Rusko vykopnout ze SWIFTu, což je zkratka pro Celosvětovou společnost mezibankovních finančních telekomunikací (Society Worldwide Interbank Financial Telecommunications).

Je to jazykolam. Ale SWIFT je důležitou součástí globálního bankovního systému, protože vytváří komunikační základy přenosů peněz od jedné banky ke druhé.

Je to mimořádně důležitý síťový protokol. Kdykoliv chce banka v Pákistánu dělat business s bankou v Portugalsku, tak se ty peníze vypořádají přes síť SWIFT.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Podle SWIFTu samotného, propojují více než 9 000 finančních institucí po celém světě ve více než 200 zemích, přičemž denně provádí 15 milionů transakcí.

Souhrnně lze říci, že být součástí SWIFT je kritické pro vedení obchodů se zbytkem světa. A kdyby ze SWIFTu Rusko vykopli, byla by to katastrofa.

Teď je SWIFT technicky organizován jako ‚Družstvo‘ a řídí ho představenstvo družstva.

V představenstvu je k dispozici 25 křesel a každé křeslo se přiděluje na tříleté funkční období určité zemi.

Spojené státy, Belgie, Francie, Německo, Británie a Švýcarsko mají všichni po dvou křeslech. A hrstka dalších zemí má jen jedno křeslo. A samozřejmě, většina zemí nemá vůbec žádné křeslo.

A teď, co je na tom úplně legrační…

V pondělí odpoledne SWIFT nejenže Rusko NEVYKOPL, … nýbrž oznámili, že ve skutečnosti Rusku dávají KŘESLO V PŘEDSTAVENSTVU.

To je přesný opak toho, na co US vláda tlačí.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

To je mrzuté…

To ale není celý příběh, je v tom něco většího.

Protože ve stejné době, kdy US vláda neprosazuje svou ve SWIFTu, tak Číňané dávají usilovně dohromady svou vlastní verzi tzv. CIPS.

CIPS znamená Čínský mezinárodní platební systém (China International Payment System); jeho účelem je přímá konkurence SWIFTu, a vytvoření fungl nového vzájemného komunikačního a transakčního propojení takovým způsobem, jaký nebude záviset na Spojených státech.

No, povídání o CIPS je na větší rozvedení v dalším článku. Ale stručně, řeší některé vážné technické slabiny, neefektivnosti a technologické problémy, jimiž je zatížen SWIFT.

A na ten bychom se měli připravit už v průběhu letošního roku.

Nedělejte si žádné iluze, tohle je začátek konce globálního hegemonie US dolaru. Je čas zanechat nadějí, že k tomu nedojde, a čas začít se na to připravovat.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

Čtěte také:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
18
0
Would love your thoughts, please comment.x