Free Porn
Sobota, 13 července, 2024
Home NWO Mezinárodní konflikty ZHODNOCENÍ RUSKÉHO TAŽENÍ NA UKRAJINU

ZHODNOCENÍ RUSKÉHO TAŽENÍ NA UKRAJINU

JANE KAUFMAN – převzato z Pravý prostor

Scott Ritter, bývalý rozvědčík amerického námořnictva a inspektor zbraní pro OSN říká ve videu, které se objevilo na Twitter, že Rusko právě buduje tři velké skupiny vojska, jednu na severu, další na jihu a třetí uprostřed. To, spolu s obrovským množství bombardovacích letadel, kterých je asi 400 až 500 je připraveno na těžký útok. Bude to něco, co Ukrajina ještě nezažila, ale nikdo neví, pro jaké účely je to chystáno.

Poté, co Rusové zaberou město Avdějevka (Avdiivka), tak to všecko vypukne. Co to bude, to nikdo neví. Nezdá se, že by šlo pouze o zabrání Ukrajiny, spíš se to celé jeví jako že jde o něco mnohem většího. Snad obrana proti útoku zvenčí?

Jisté je, že americká vláda vydala příkaz, aby všichni Američané ihned opustili Ukrajinu. A nejen Američané, ale i jiní se urychleně stěhují pryč. Dokonce i Ukrajinci prchají z Kyjeva a cesty, vedoucí z města ven jsou doslova ucpané auty. Kyjevská vláda je umístěna v bunkru a odtud jaksi funguje. Je těžké předvídat, o co jde. Jen čas to ukáže.

Jak úspěšné bylo ruské tažení?

Jak celou situaci popisuje William Schryver, znalec geopolitiky, historie, války a ekonomie, tažení na Ukrajinu byl vojenský strategický div. Mnoho škol, které učí vojenskou strategii bude ještě dlouho tuto akci rozebírat, aby se z ní poučili.

Na začátku války byly ty nejlepší, nejlépe vycvičené a nejschopnější ukrajinské vojenské síly soustředěny v Donbasu, a v Mariupolu. Byly tam již delší dobu připraveny a čekaly na pokyn, kdy vojensky převzít Donbas a Krym. Dostat zpátky Krym byl hlavní cíl, na který se osm let připravovali a NATO se nemohlo dočkat, až bude moci vztyčit svoji vlajku nad Sevastopolem.

Spolu s nejlepší částí ukrajinské armády byli v Donbasu také cizí, západní vojáci, tisíce jich tam byly, často zkušení, váleční vysloužilci z Iráku a z Afghanistánu. Také tam bylo velké množství žoldnéřů, hlavně z Ameriky, Británie a Francie. Mnozí z nich byli rozvědčíci, kteří přijímali satelitní informace z Ameriky a koordinovali jejich použití. Ti všichni byli v předních liniích, připraveni na útok na Donbas a Krym.

Ukrajinská armáda byla na začátku roku 2022 ta největší a nejlépe vyzbrojená armáda v Evropě. Byla mnohem mocnější, než armády Německa, Francie a Itálie dohromady. Tabulka níže ukazuje převahu ukrajinských vojenských sil v únoru 2022.

UkrajinaNěmeckoFrancieItálieBritánie
Tanky2 596266406200227
Obrněná vozidla12 3039 2176 5586 9085 015
Samohybná děla1 0671211095489
Tažená děla2 0400105108126
Raketové rampy49038132144
Vojáci500 000200 000240 000190 000231 000

Ukrajinská armáda byla vybudována k tomu účelu, aby byla také schopna porazit Rusko a srovnat je na ubohý stát, který sice má veliké území, ale už nikdy nebude schopen docílit dřívější moc a vliv. O něco takového se Západ pokouší už od pradávných časů. Vždycky jim Rusko vadilo a všichni je chtěli okupovat, využívat, zneužívat, vybrakovat a posléze skopat do škarpy. Napoleon se o to pokoušel, Habsburkové od toho nebyli daleko, Hitler se rovněž snažil a s ním možná ještě mnoho dalších, se kterými se historie nechlubí.

Rusko vtáhlo na Ukrajinu s asi 190 000 vojáky. Byli k tomu vyprovokováni zesíleným odstřelováním Donbasu, které dosáhlo až 1400 útoků za den. Dobře věděli, co se chystá a stejně tak byli dobře informováni o jaderných raketách NATO, které byly nastaveny podél ruských hranic, všecky namířeny na hlavní ruská města a které měly být odpáleny všecky zaráz. Vojáci, kteří tyto rakety měli spustit byli už na cestě a kvůli ruské aktivitě na Ukrajině, uvízli v Polsku.

Hned během prvních několika dnů zlikvidovali Rusové ukrajinské letectvo, čímž ovládli letecký prostor nad zemí. Pak předstírali útok na Kyjev, ke kterému se přiblížili ze severu, zatím co další část armády vtáhla do Donbasu. Obrovská část ruské armády přicestovala ke Kyjevu, který obklíčili a pak prakticky zaparkovali a zůstali delší dobu na místě. Občas předstírali, že potáhnou tím nebo oním směrem, ale v podstatě zůstali stále na stejném místě.

Bělorusko jim s tímto divadlem pomáhalo. Shromáždili vojsko a vojenskou mašinerii na hranicích a chovali se, jakoby se chtěli k Rusům přidat. To se ale nikdy nestalo a ani to nebylo plánováno. Jakmile Rusové od Kyjeva odtáhli, Bělorusové se stáhli zpět do vnitrozemí.

To všecko bylo podniknuto za tím účelem, aby nemohly být poslány vojenské posily, které se v okolí Kyjeva nacházely, asi 100 000 vojáků, na jihovýchod, do Donbasu. Mezitím vojska v Donbasu obklíčila 20 000 ukrajinských vojáků u Mariupolu, což byl ten nejlepší vojenský oddíl, který Ukrajinci měli. Byl to tak zvaný Azov oddíl, jejichž výcvik byla pýcha a chlouba NATO a Spojených států a kteří byli považováni za nejlepší jednotku z celé armády.

S Azovovci bylo u Mariupolu velké množství „poradců“ z NATO, CIA a asi 2500 cizích žoldnéřů, z nichž většina byli zkušení vysloužilci z jiných válek. Zatím co stále slibovaná posila od Kyjeva se nemohla dostavit kvůli obklíčení Rusy, vojsko u Mariupolu mezitím systematicky zničilo tuto klíčovou složku ukrajinské armády. O jejich ukrývání v Azovstalu a následovné kapitulaci dobře víme.

Zde je nutné si uvědomit, že ukrajinské jednotky celých osm let budovaly opevnění Donbasu a Luganska, čímž vytvořili velké množství dokonale opevněných míst, která měla sloužit k odražení očekávaných ruských útoků. V boji o tato opevněná místa zničily ruské pluky celé jádro ukrajinské armády, asi 60 000 vojáků, těch nejlépe vycvičených a vyzbrojených, co Ukrajina měla. Také mnoho zkušených a schopných NATO profesionálů na ruské útoky doplatilo životy. Obrovské ztráty vojska byly nahrazovány špatně vycvičenými militanty, což nijak nepomohlo v bojích, obzvláště když všechna válečná mašinerie byla také zničena a tu nahradit není tak snadné.

Ruská taktika na Ukrajině se sestávala ze dvou hlavních bodů, které se podle potřeby opakovaly. Napřed byli vysláni špehové a s nimi dróny, kteří odhadli situaci a zpátky doručili velitelům video záznamy, spolu s přesnými koordinacemi. Druhý bod se skládal z dělostřeleckého útoku na opevnění, který byl opět upřesňován s pomocí drónů. Rusové používali různé druhy děl, včetně raketových odpalovacích ramp a termobarických nábojů pro obzvlášť vhodné cíle. Až postupně všecko zničili, tak tam poslali tanky a pěchotu, na vyčištění. Tak to šlo stále dokola.

William Schryver říká, že podle jeho názoru jsou Rusové skvělí lidé a jsou snad ti nejvíc nesprávně popisovaní, špatně chápaní a často zneužívaní. Rusko jako celek je národ velkých úspěchů, obývaný ušlechtilými, vynikajícími a nesmírně vynalézavými lidmi. (viz na stránce).

Podle něho má Ukrajina pouze dvě možnosti: stát se okrajovým státem Ruska, anebo být rozebrána na kousky a prakticky zmizet z mapy světa.

Jak svět vidí Rusko a Rusy

Profesor Glenn Diesen z Norska píše, že v západním světě jsou díky proti-ruské propagandě Rusové viděni jako necivilizovaní a zaostalí lidé, ale současně jsou představováni jako nesmírné ohrožení pro Evropu. Podle Západu je Rusko neuvěřitelné neschopné a ubohé a přesto si zároveň dokáže podrobit světové demokracie a vytvořit jednu říši. Rusko je prý tak oslabeno, že je zbytečné se zabývat jeho požadavky na bezpečnost a přitom všech třicet NATO států neustále zbrojí, aby se proti nim ubránili. Jednou větou je pokaždé vyzdvihována jak nesmírná slabost, tak i obrovská moc této země.

Tato propaganda pokračuje i dnes. Článek v časopise „The Atlantic“ pojednává o tom, že „Ukrajina dokázala, že Rusko není tak mocné, jak se myslelo. Nakonec, za 6 měsíců války zabrali pouhých 20% Ukrajiny.“ (Co zabrali Američané v Afghanistánu za 20 let přítomnosti?)

I ve válce na Ukrajině jsou Rusové viděni jako slabí, kteří nepostupují tak rychle, jak by měli. Vojáci jsou popisováni jako vyčerpaní a demoralizovaní, bez dostatečného zásobování potravinami a náboji. Nejsou ani schopni porazit svého mnohem slabšího souseda!

To všecko jsou babské povídačky. Jak se vyjádřil americký Brigádní generál Joseph E. Hilbert, „… ta největší chyba, které se Rusové dopustili, že se celých osm let připravovali.“

A mezitím se celý Západ vydal z válečné výzbroje, kterou naposílali na Ukrajinu, použili jejich rozvědku, která dodávala čerstvé satelitní informace, použili stovky, ne-li tisíce svých odborníků, kteří bojovali v prvních řadách spolu s Ukrajinci a ještě ke všemu zavedli ekonomické sankce nejhoršího druhu a přesto se jim nepodařilo Rusy ani zastavit, ne-li pak porazit.

Nesmíme zapomínat, že Rusové bojovali proti převaze. Na vyhrání konfliktu je nutný poměr 3:1, tři jednotky Rusů proti jedné Ukrajinců. Jenže v tomto případě to byl poměr 1:3, kdy ty tři jednotky byly ukrajinské a Rusové měli pouze jednu. 2 miliony dalších ruských vojáků a ty nejmodernější a nejvyspělejší zbraně byly drženy jako záloha pro případ, že by se NATO, nebo Amerika rozhodli do konfliktu na Ukrajině zasáhnout.

Sankce, které by porazily kdejaký stát, Rusku jen pomohly a ruský rubl je dnes snad ta jediná měna, která stále stoupá. Zato na těch, kteří sankce na Rusko uvrhli, se tyto podepsaly a jejich ekonomie stagnují, měna klesá, průmysl chátrá, bankroty přebírají ekonomickou scénu, šetří se vším, čím je možno šetřit a celé národy se šinou zpátky do doby kamenné.

Možná jim to dává lepší pocit, když neustále ponižují Rusko, urážejí je a plivají po nich. Ale jak řekl významný čínský filosof Lao Tzu již před více než 2500 lety, „Není větší nebezpečí než podceňovat protivníka.“

Již před únorem 2014, mělo Rusko hlavní zájem na tom, aby Ukrajina zůstala neutrálním státem. Jenže Západ tam provedl změnu režimu, kdy si dosadili do vlády své přikyvovače a od té doby sabotovali všecko, co Rusko požadovalo. Minská smlouva byla ignorováno, samostatnost Donbasu, kterým celý zbytek Ukrajiny otevřeně pohrdal, protože „pracovali v dolech,“ byla upírána a namísto udržování míru v zemi, Západ školil vojsko až do nesmyslnosti a dodával na Ukrajinu jedny zbraně za druhými.

Dnes už jejich propaganda přestává fungovat a ten „slabý a ubohý stát,“ za který Rusko považují, je učí chápat, že Lao Tzu měl pravdu, když říkal, že není dobré podceňovat protivníka.

Snaha prodlužovat válku za každou cenu

Sean Spoonts, veterán z amerického námořnictva a redaktor internetové stránky „Zvláštní operace“ (Special Operations Forces Report) souhlasí s ruským Presidentem Vladimírem Putinem, který říká, že hlavní záměr Washingtonu je táhnout válku do nekonečna, zatím co Ukrajinci by nejradši všecko skončili co nejdříve. Nesmíme ovšem zapomínat na to, že Ukrajinci by chtěli válku skončit tak, že Rusko porazí a získají zpátky Lugansko, Doněcko a Krym.

Spoonts reagoval na současné vyjádření Presidenta Putina, který řekl, že „napumpováním kyjevského režimu plného zbraní, včetně těžkých zbraní, zkouší US prodloužit tento konflikt.“ A dodal, že Ukrajinci byli Západem ocejchováni jako „potrava pro kanóny.“

I sám Zelenský se vyjádřil ve video nahrávce, že navzdory pomoci ze Spojených států nemohou Rusy porazit. „Žijeme v hotovém pekle,“ přiznal. „Ruské bombardování nemá konce. Stále nemůžeme přemoct výhody ruského dělostřelectva a jejich pěších sil, což bylo zjevné v bitvách v Peski, v Avdiivce a i jinde. Je tam hotové peklo, které nelze popsat slovy.“

President Ukrajiny pronesl tuto řeč snad aby připravil ukrajinský lid na ztrátu Donbasu. Doslova se zhroutil pod tíhou jak územních ztrát, tak i ztrát na životech. Avdiivka, Marijinka a Peski totiž tvořily opevněnou obrannou linii, kterou Ukrajinci budovali celých 8 let a proměnili tím tato města ve skutečnou pevnost.

Další boje probíhají u polských hranic, u Nikolajeva. Dvě exploze byly v noci slyšet a ruská střela zasáhla ukrajinské vojenské zařízení v Červonogradské oblasti. Generální štáb ukrajinského letectva hlásil, že Rusové vypálili osm raket ze strategických bombardérů, letících nad Kaspickým mořem. Sedm z nich bylo zachyceno protileteckou obranou ve Lvově.

Rusko říká, že Spojené státy jsou přímo zapojeny ve válce v Ukrajině, protože američtí vojáci schvalují a udávají cíle pro útoky raketami HIMARS proti ruským vojskům. Vadim Skibitský, zástupce velitele ukrajinských vojenských zpravodajských služeb přiznal v rozhovoru s novináři z britského deníku Telegraph, že Washington sám koordinuje údery raket HIMARS. Před každým výstřelem dochází k diskuzím mezi americkými a ukrajinskými zpravodajci, kdy Washington uplatňuje právo některé zásahy zamítnout i proti vůli Ukrajinců.

Takže to je Bidenova administrativa, která je zodpovědná za bombardování obytných částí, škol, nemocnic obchodních domů, obchodních center a otevřených trhů v Donbasu, což vyústilo v obrovské ztráty na životech civilního obyvatelstva!

Ruské možnosti

Americký Plukovník Douglas MacGregor, bývalý poradce Ministra obrany za Trumpovy administrace prohlásil, že Ukrajincům se nepodařilo provést protiútok proti ruským silám, takže s největší pravděpodobností nebudou schopni nad Ruskem vyhrát. Rusové budou mít tím pádem možnost převzít celé pobřeží ukrajinské části Černého moře, včetně Oděsy.

Co se týče ztrát na životech, oficiální hlášení je 5,587 potvrzených ukrajinských úmrtí, ale skutečný počet prý je někde v desetitisících. Ruské ztráty jsou udávány v rozmezí 14200-14400. MacGregor říká, že to jsou nesmyslná čísla. Mrtvých Rusů je prý asi 13-15 tisíc a Ukrajinců 60 až 80 tisíc.

Poslední hlášení ruského Ministerstva obrany z konce března je 1 351 mrtvých Rusů a 3 825 raněných. Počty Ukrajinců nejsou udány.

Zdroj: https://pravyprostor.net/zhodnoceni-ruskeho-tazeni-na-ukrajinu/

5 4 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
2
0
Would love your thoughts, please comment.x