Free Porn
Čtvrtek, 20 června, 2024
Home Nezařazené Získává si Trump podporu War Party?

Získává si Trump podporu War Party?

(kongres USA, foto: en.wikipedia.org)

 

Odpálením pěti tuctů Tomahawků z vojenské základny mohl president “America First” vtáhnout Západ do další války na Středním východě, ve které ne všichni jeho lidé chtějí bojovat.

Zatím Asad nevypadá zastrašeně. V odpovědi na údery se uchýlil zpět k bombardování rebelů ze stejné bombardované základny.

Trump „u tohoto nezůstane,“ varovala velvyslankyně USA při OSN Nikki Haley. „Potřebuje-li více, učiní tak.“

Pokud Trump nenaplní tuto hrozbu, neokonzervativci, kteří ho nyní oslavují, se mu začnou posmívat jako „Donaldu Obamovi.“

Ale pokud udeří do válečných bubnů Johna McCaina, Lindsey Graham a Marca Rubia a nařídí zničení syrských leteckých sil, mohli bychom být ve válce nejen s ISIS a al-Kajda, ale se Sýrií, Ruskem, Íránem a Hizballáhem.

Syrská válka by Trumpovo presidentství mohla pohltit.

Jsme na to připravedni? Jak by se taková válka měla vyhrát bez vybudování mohutné armády a jejího vyslání na Střední východ?

Další problém: Trumpův útok Tomahawky byl protiústavní. Asad USA nenapadl a neohrozil, kongres, který jediný má pravomoc ke schválení války, nic neschválil.

Kongres to totiž v roce 2013 zatrhl Obamovi.

Jak Trump uvažoval? Jaká byla jeho strategická úvaha:
„Když zabíjíte nevinné děti, nevinná děťátka – děti, malé děti – chemickým plynem…to je daleko, daleko za hranicí….a já vám říkám, že včera na mě útok na děti dolehl…můj přístup k Sýrii a Asadovi se značně změnil.“

Po dvou dnech Trump stále šířil emoce: „Krásné děti byly krutě zavražděny při tomto zcela barbarském útoku. Žádné dítě boží by nikdy nemělo prožívat takový horor.“

Útok plynem je zvěrstvo. Ale v syrské občanské válce zemřelo 400 000 lidí, včetně tisíců dětí. Byli zabiti Asadovými vojsky? Jistě, ale také americkými, ruskými, izraelskými, tureckými letadly a drony – a šíitskými milicemi a rebely podporovanými Kurdy, Íránem, Hizballáhem, al-Kajdá, ISIS a USA.

Asad bojuje proti povstalcům a Džihádistům, kteří by jeho Aláwitské bratrstvo a syrské křesťany vyvraždili, stejně jako byli zmasakrováni Koptové v Egyptě o Květné neděli. Proč je Asad více zodpovědný za mrtvé v Sýrii, než ti, kteří bojují proti němu, aby ho sesadili a zabili?

Jsme si jisti, že Asad osobně nařídil plynový útok na civilisty?

Nedává to totiž smysl. Proč by Asad, který válku vyhrává a bylo mu řečeno, že Amerika již dál nežádá jeho odstranění, nařídil útok nervovým plynem na děti, s jistotou roznícení amerického hněvu a s nulovým vojenským přínosem?

Stejně jako útok v roce 2013, jsou tu opět znaky operace pod falešnou vlajkou se záměrem vehnat Ameriku do syrské občanské války.

A jako ve většině válek, první vypálená střela se těší největším ovacím. Ale pokud president vtrhnává na scénu s neocony a War Party a ponořujeme se zpět do středně-východního víru, měl by Trump vědět, že mnozí z těch, kteří pomáhali, aby byl nominován a volen – abychom se stranili nepotřebných válek – by za ním dál nemuseli stát.

USA nemají žádný nezbytný národní zájem v syrské občanské válce. Pouze bojující strany mají své důvody, pro které jim stojí za to umírat.

Pro ISIS je to sen kalifátu. Pro al-Kajdá je to vyhnání křižáků z Dar al Islam, pro Turky jsou to jako vždy Kurdové.

Pro Asada je to přežití jeho a režimu. Putin chce, aby Rusko zůstalo velmocí a neztratilo svou poslední středomořskou námořní základnu. Írán chce zachovat územní spojení se svými Šíity a Hizballáhem. Hizballáh nechce být odříznut od šíitského světa a zůstat v izolaci v Libanonu.

Jelikož všichni mají v Sýrii životně důležité zájmy, investovali v tomto konfliktu více krve, než USA. A nevzdají se toho, co získali, či svých cílů v Sýrii a nevydají to Američanům bez boje.

A pokud bychom my šli v Sýrii do války, za co bychom bojovali?

Za Nový světový řád? Demokracii? Oddělení náboženství od státu? Diverzitu? Svobodný projev muslimských kacířů? Práva gayů a lesbiček?

V roce 2013 se semkla velká národní koalice, aby přinutila kongres k zamítnutí Baracku Obamovi právo vtáhnout USA do války.

Nyní jsme zpět za touto barikádou. V kongresu se po Velikonocích chystá bitva o stejnou věc: je president oprávněn nás vzít do války proti Asadovi a jeho spojencům uvnitř Sýrie?

Pokud necheme po Afghánistánu, Iráku, Libyi a Yemenu zase další válku na Středním východě, je nejvyšší čas ji zastavit, než nás tam War Party bude mít.

 

Autor: Patrick Joseph Buchanan, americký konzervativní spisovatel, politik, publicista a televizní komentátor. V minulosti se dvakrát pokoušel získat nominaci republikánské strany pro prezidentské volby v USA, v roce 2000 kandidoval ze Reformní stranu.

Zdroj: http://buchanan.org/blog/trump-enlisting-war-party-126799

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
6
0
Would love your thoughts, please comment.x