Pondělí, 28 listopadu, 2022
Home Nezařazené Petice za poctivé peníze

Petice za poctivé peníze

V době, ve které žijeme, se rozmohl zvyk žádat státní orgány o všechno možné i nemožné prostřednictvím nejrůznějších petic a výzev. Hezky tento jev vystihl Jaromír Nohavica.

Zkrátka, občanská sdružení nebo iniciativy, které nepřišly s nějakou tou peticí nebo výzvou, ty jako by ani nebyly. Proto jsem ani já s dalšími třemi kolegy nezůstal pozadu a před čtyřmi lety jsme sepsali petici za návrat k poctivým penězům.

Měli jsme tenkrát omezený úspěch – sešlo se nám cca 350 podpisů. Což bylo více, než jsme čekali, ale méně, než aby to vzbudilo někde nějaký mediální zájem.

Po čtyřech letech jsem se rozhodl tuto akci oživit a zjistit, jaký by byl mezi lidmi, kteří čtou mises.cz, zájem něco takového podpořit. Samotný požadavek v petici je poměrně široce formulovaný. Je zamýšelen jako výchozí odrazový můstek pro sérii dalších a již konkrétních kroků. Prvním by byl požadavek na zrušení DPH z dalších investičních kovů (stříbra, platiny, palladia, příp. mědi), jako to dnes již funguje u zlata.

Poté by přišlo na řadu odstranění legislativních překážek, které by mohly bránit provozu takových podniků, jako byl svého času E-gold nebo jako je Euro Pacific Bank Petera Schiffa.

Nakonec by přišly na řadu takové věci, jako je zrušení ustanovení: „Každý je povinen přijmout tuzemské bankovky a mince bez omezení,“ (§5 Zákona o oběhu bankovek a mincí) nebo: „Účetní jednotky jsou povinny vést účetnictví v peněžních jednotkách české měny.“ (§4 zákona o účetnictví).

Dosáhnout by se mělo toho, aby každý mohl vést své účetnictví v libovolné měně (včetně účetnictví ve zlatě, stříbře či bitcoinech apod.) a stejně tak mohl své závazky vůči státu v libovolné měně vyrovnávat (pokud by tedy ještě nějaký stát existoval).

Obrovským úspěchem by samozřejmě bylo už jen zrovnoprávnění ostatních investičních kovů se zlatem, což by alespoň umožnilo výhodnější nákupy těm, kteří se zajišťují drahými kovy, a konečně trochu rozumější podmínky na trhu i pro zpětný výkup. Ale naše cíle nejsou rozhodně omezené jen na to.

Petici naleznete a můžete podepsat zde:

http://www.jednej.cz/petition.php?id=43

PS: stránky jednej.cz můžete lehce využít k založení vlastních peticí, pokud chcete držet krok s dobou.

Výběr slitků z našeho eshopu:

Zlatý slitek 1 gram - Argor Heraeus SA Švýcarsko

Zlatý slitek 2 gramy - Argor Heraeus SA Švýcarsko

Zlatý slitek 2 gramy – Argor Heraeus SA Švýcarsko
Švýcarské zlaté slitky z 24 karátového zlata

od 2 741 Kč

Detail
0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Ruská Wagnerova skupina poslala Europarlamentu zkrvavené porážecí kladivo

V reakci na hlasování v Europarlamentu z minulého týdne určující Rusko jako „státního sponzora terorismu“ poslal tomuto evropskému orgánu jeden s Kremlem spjatý činitel hrozivý vzkaz.

EU obviňuje Washington, že tyje z Ukrajinské války

„Devět měsíců po invazi na Ukrajinu začíná Vladimir Putin tříštit Západ,“ všímá si Politico v překvapujícím přiznání, které znamená ohromující obrat oproti předchozímu...

Nikdy to nebylo o Ukrajině

Mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price na svém tiskovém briefingu 21. března řekl shromážděným reportérům, že „Prezident Zelenskyj dal také velice jasně najevo,...

Akademická svoboda je mrtvá, říká proti-lockdownový profesor ze Stanfordu

Profesor ze Stanfordu, který zpochybňoval lockdownovou ortodoxii, varoval, že „akademická svoboda je mrtvá,“ a že všichni ti, kdo se postavili povídačce režimu,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
23
0
Would love your thoughts, please comment.x