Free Porn
Čtvrtek, 25 července, 2024
Home POLITIKA Evropská Unie Zoufalý Macron svolává ‚velkou debatu‘ k nalezení cesty z revolty Žlutých vest

Zoufalý Macron svolává ‚velkou debatu‘ k nalezení cesty z revolty Žlutých vest

15 Jan 2019

PARIS (AP) – Francouzský prezident Emmanuel Macron formálně zahajuje „velkou debatu“ ve snaze uklidnit hnutí Žlutých vest po týdnech protivládních protestů.

Macron v úterý zamířil do Grand Burgtheroulde, tj. do malého města v Normandii, kde se má sejít s asi 600 starosty a místními činiteli.

Některé skupiny protestujících žlutých vest volaly po demonstracích během jeho návštěvy v tomto městě.

Úřady vydaly v této oblasti dopravní zákazy a přístup sem je omezen jen na obyvatele a místní zaměstnance. Rovněž zde bude ohromná přítomnost bezpečnostních složek.

Macron tento týden vyslal „dopis Francouzům“ vybízející lidi, aby během tříměsíční „velké debaty“ vyjádřili své názory na celou řadu hospodářských a politických záležitostí.

Konzultace proběhnou formou místních shromáždění a na internetu. Tato debata se soustředí na daně, veřejné služby, klimatickou změnu a demokracii.

Tento francouzský vůdce, jehož popularita se loni propadla rekordně nízko, doufá, že tento proces mu pomůže uklidnit hněv nad jeho ekonomickou politikou.

Asi 84 000 lidí se podle francouzského ministerstva vnitra minulý víkend zúčastnilo nočního kola protivládních demonstrací po celé Francii.

Hnutí žlutých vest se objevilo v listopadu s nárůstem daní z dieselového paliva a rozrostlo se, aby zahrnulo požadavky na širší změny francouzské ekonomiky, které mají pomocí zbídačeným pracujícím. Protestující odsuzovali Macronovy pro-podnikatelské politiky, jako nadržující bohatým.

Toto hnutí se nazývá podle fluoreskujícího oděvu, který se vyžaduje nosit od francouzských motoristů, aby s sebou měli ve vozidlech.

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/01/15/desperate-macron-holds-grand-debate-find-way-out-yellow-vest-revolt/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Globální průšvih se rozbíhá v České republice, Česko zveřejnilo data vyzrazující smrtonosnost COVID vakcín

Během časů pandemických lockdownů a krátce poté se ozývaly četné hlasy, že se naprosto přehlíží rizika a škody přinesené drakonickými proti-epidemickými opatřeními oproti jejich...

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Most Popular

Globální průšvih se rozbíhá v České republice, Česko zveřejnilo data vyzrazující smrtonosnost COVID vakcín

Během časů pandemických lockdownů a krátce poté se ozývaly četné hlasy, že se naprosto přehlíží rizika a škody přinesené drakonickými proti-epidemickými opatřeními oproti jejich...

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x