Úterý, 16 dubna, 2024
Home Nezařazené Zpráva Ministerstva pro vnitřní bezpečnost Spojených států označuje 'milovníky svobody' za teroristy

Zpráva Ministerstva pro vnitřní bezpečnost Spojených států označuje ‘milovníky svobody’ za teroristy

Jste na seznamu? Američané, kteří “jsou podezřívaví vůči centralizované federální autoritě a ctí svobody jednotlivce” jsou považováni za vnitřní hrozbu.

Nová studie financovaná Ministerstvem pro vnitřní bezpečnost Spojených států (Department of Homeland Security – dále jen DHS) charakterizuje Američany, kteří jsou “podezřívaví vůči centralizované federální autoritě” a kteří “ctí individuální svobody” jako “extrémistické pravicové” teroristy.

Studie nazvaná Ohniska terorismu a dalších zločinů ve Spojených státech, 1970-2008 (PDF) byla vyprodukována Národním konsorciem pro studie terorismu a reakcí na terorismus Marylandské univerzity. Organizace byla založena s finanční pomocí DHS ve výši $12 milionů.

Zpráva z větší části opomíjí islamistický terorismus a úplně zapomíná zmínit bombový útok na Světové obchodní centrum v roce 1993.[1] Většinu času věnuje Američanům, kteří vyznávají hodnoty blízké většině libertariánů a konzervativců a vkládá je do kontextu radikálního extrémismu.

Zpráva si bere svoje definice ze studie nazvané “Profily pachatelů terorismu” z roku 2011 vyprodukované Národním konsorciem pro studie terorismu a reakcí na terorismus, ve kterých jsou pro identifikaci teroristů používány následující charakteristiky:

   • – Američané, kteří věří, že jejich

  “způsob života”

   je pod útokem
    – Američané, kteří jsou

  “zapáleně nacionalističtí”

   (na rozdíl od univerzální a mezinárodní orientace)
    – Lidé, kteří sami sebe považují za

  “anti-globální”

   (patrně ti, kteří se obávají o ztrátu Americké suverenity)
    – Američané, kteří jsou

  “podezřívaví vůči centralizované federální autoritě”

    – Američané, kteří

  “ctí svobody jednotlivce”

    – Lidé, kteří

  “věří v konspirační teorie, které zahrnují vážnou hrozbu národní suverenitě a/nebo osobní svobody.”

 

Zpráva také uvádí lidi oponující potratům a “skupiny, které se snaží zasadit tvrdý úder domnělým nepřátelům boha a jiným zlosynům” jako teroristy.

Jak bylo již vyčerpávajícím způsobem zdokumentováno při mnoha příležitostech, federální autority a obzvláště pak DHS je zapleteno do vytváření záplav literatury, která vyobrazuje milovníky svobody a advokáty malé vlády jako teroristy.

Nejvíce do očí bijícím příkladem je nechvalně proslulá zpráva MIAC 2009, publikovaná Missourským informačním analytickým střediskem a poprvé vytažena na světlo zpravodajským serverem Infowars.com, která nastrojuje voliče Rona Paula, libertariány, lidi, kteří si dávají informativní nálepky na auta, vlastní zlato, nebo dokonce lidi, kteří mají vyvěšenou vlajku Spojených států, jako potencionální teroristy.

Překotný spěch k označení legitimních politických přesvědčení nebo dokonce běžného chování jako myšlenkových zločinů naznačováním, že jsou sdílené s teroristy, v posledních měsících akceleroval.

Pod programem FBI Komunity proti terorismu je nakupování velkého množství potravin potencionálním indikátorem teroristické aktivity, stejně jako placení v hotovosti za šálek kávy, nebo zájem o soukromí při prohlížení internetu ve veřejném prostoru.

Jak jsme již zdokumentovali, federální vláda běžně charakterizuje obyčejné chování jako extrémistickou aktivitu, nebo potencionální indikátor teroristických úmyslů. Jako součást své kampaně ‘See Something, Say Something’ (v překladu: Když něco vidíte, řekněte to) DHS učí veřejnost, že obecné aktivity prováděné milióny lidí každý den, včetně používání videokamery, debatování s policisty, nošení kapucí, řízení dodávek, psaní na papír a používání telefonní nahrávací aplikace,” jsou všechno potencionální známky teroristické aktivity.

DHS loni vyvolalo kontroverzi, když vypustilo sérii videí k propagaci kampaně ‘See Something, Say Something’, ve které jsou téměř všichni vyobrazení teroristé bílí Američané.

Jádro článku pochází od Paula Josepha Watsona z Infowars.com

Jiří Bok je člen klubu Reformy.cz

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
21
0
Would love your thoughts, please comment.x