Neděle, 19 května, 2024
Home Nezařazené Chcete-li bezpečnost, prosazujte svobodu

Chcete-li bezpečnost, prosazujte svobodu

(commons.wikimedia.org)

 

Soudě podle nedávného projevu Baraka Obamy, jeho poslední rok ve funkci prezidenta bude poznamenán nárůstem militarismu v zahraničí a autoritářství doma. Stěžejním bodem jeho projevu bylo žádání nového zákona, zakazujícího opatřit si střelnou zbraň komukoli, koho bude mít vláda na svém seznamu teroristů. Žádný masový střelec ze seznamu teroristů nebyl, takže tento návrh bezpečnost sice nezvýší, zato však omezí svobodu.

Federální úředníci mohou mít amerického občana na seznamu teroristů čistě na základě jejich podezření, že by dotyčný mohl být zapleten do teroristické činnosti. Jedinci zapsaní na tomto seznamu nejsou informováni, že byli označeni jako podezřelí z terorismu, což jim značně snižuje možnost tomuto označení čelit, dokud jim agent Transportation Security Administration nezabrání nastoupit do letadla.

Na seznamu mohou být, pokud se na Facebooku či Twitteru ukáží federálnímu agentovi jako “podezřelí.” Také můžete být zapsáni, pokud vaše chování nějak naznačí, že jste “představitel” teroristické skupiny (i pokud nemáte s žádnou takovou organizací jakoukoli spojitost). A lze také někoho zapsat třeba proto, že ho chce FBI vyslechnout ohledně jeho rodiny či přátel!

Tisíce Američanů, včetně několika členů kongresu a mnoha zaměstnanců Department of Homeland Security bylo na seznam teroristů umístěno omylem. Některé zapsali proto, že se jmenovali stejně, jako podezřelí. Tito omylem zapsaní musí projít dlouhým nápravným procesem pro očištění svého jména.

Je pravděpodobné, že někteří Američané jsou na seznamu čistě pro jejich politický náhled a aktivity. Kdokoli o tomto pochybuje, ať se podívá na dlouhou historii federálních úřadů jako IRS a FBI, využívajících své moci k pronásledování politických hnutí, která napadají status quo. Potřebují skutečně lidé v Americe tak zoufale iluzi bezpečí, že podpoří zákon, jehož výsledkem někteří Američané ztratí práva významného Druhého dodatku z důvodu byrokratické chyby nebo kvůli jejich politickému přesvědčení?

Prezident Obama také připravuje výkonné nařízení rozšiřující federální systém prověřování informací zaměstnavatelem při přijímání zaměstnance (Background Check). Nevezme to zbraně z rukou kriminálníků či teroristů, avšak budou mít obtížnější přístup ke zbraním ti, kteří by ji potřebovali například pro případnou obranu proti násilnickému choti.

Bohužel mnoho těch, kteří chápou, že díky novému zákonu o zbraních budeme méně svobodní a méně v bezpečí, podporuje rozmach dohlížecího státu. Tak jako ti, kdo prosazují ovládnutí zbraní, lidé volající po rozvoji sledování se nenechají fakty odradit od úsilí vzít nám více svobod. Není žádného důkazu, že by masové sledování zabránilo jedinému teroristickému útoku.

Masový sledovací systém Francouzů je daleko rozsáhlejší a vlezlejší, než ten v USA. Ovšem nedávným útokům nezabránil. Francouzské zákony na kontrolu zbraní, které jsou mnohem restriktivnější, než ty americké, nejen že útočníkům nezabránily v přístupu ke zbraním, ale zanechaly oběti bezbranné. Je tedy úžasné, že mnoho amerických politiků chce jít ve stopách Francie tím, že Americe odeberou práva Druhého dodatku a práva Čtvrtého dodatku.

Rozmáhající se vládní síla nezvýší bezpečnost. Pouze omezí svobodu. Američané nebudou mít ani svobodu ani bezpečnost, dokud se nepustí fantazie, že vláda USA může poskytnout ekonomickou bezpečnost, osobní bezpečnost a globální bezpečnost.

 

Zdroj: http://ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2015/december/14/if-you-want-security-pursue-liberty/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
8
0
Would love your thoughts, please comment.x