„Kissinger je přítel a na jeho rady jsem spoléhala, když jsem sloužila jako ministryně zahraničí.“
V revizi knihy před vydáním „Světový řád“ pravděpodobná presidentská kandidátka v roce 2016 Hillary Clinton chválila, jak její autor Henry Kissinger „přesvědčivě obhájil“ budování globální architektury.
Clintonová píšící pro Washington Post chvalořečila Kissingerovu celoživotní práci s tvrzením, že „žádná jiná průchodná“ alternativa budoucnosti nezbývá.
„Kniha Henryho Kissingera přesvědčivě vysvětluje, proč to tak musíme udělat, a jak můžeme uspět,“ napsala Clintonová.
Podle Clintonové president Obama a ona dlouho pracovali na tom, aby naplnili tu samou strategii jako Kissinger.
„Jeho analýza i přes některé rozdílnosti ve specifických politikách z větší části zapadá do širší strategie za úsilím Obamovy administrativy v posledních šesti letech o vybudování globální architektury bezpečnosti a spolupráce pro 21. století,“ řekla.
Clintonová se uchýlila k tomu, že poukázala na chaos, který se v současnosti rozvíjí v zemích jako Irák a Sýrie, přičemž ignorovala svou přímou roli, kterou teď při zhroucení obou zemí sama sehrála.
„Ten liberální mezinárodní řád, na kterém Spojené státy po generace pracovaly, aby jej budovaly a hájily, vypadá, že je teď pod tlakem ze všech stran,“ řekla.
Clintonová rovněž využila této příležitosti k podbízení své knihy „Těžké volby“, která mluví konkrétně o její roli při posilování globálního řádu.
„Byla jsem hrdá na to, že pomáhám presidentovi s vdechnutím nové image do globálního řádu a s jeho posílením tak, aby vyhovoval požadavkům čím dále vzájemně provázanějšího světa,“ řekla. „Kissinger je přítel, a když jsem sloužila jako ministryně zahraničí, tak jsem na jeho rady spoléhala.“
Clintonová se bez váhání pustila do předvádění své jestřábí povahy v zahraniční politice nadužívání sloganu „izolacionismus“ k útokům na ty, kdo podporují ústavní přístup k iniciaci války.
„V minulosti jsme flirtovali s izolacionismem a ustupováním, tomu ale v patách vždy přišlo volání po vůdcovství, když ho bylo nejvíce zapotřebí,“ řekla. „Přišel čas pro další z našich velkých debat o tom, co Amerika znamená pro svět, a co svět znamená pro Ameriku.“
Utopické vysvětlení Clintonové pro Kissingerův Nový světový řád je bezútěšně odtržené od reality. I přes její zářné vylíčení jeho samotného v těch nejlepších barvách se za Kissingerem v jeho historii táhne stopa posetá smrtí, zkázou a jasnou touhou po podrývání národní suverenity.
V roce 2013 1,7 milionu tajných složek, známých jako „Kissingerovy depeše“ odhalilo hluboké zapojení Kissingera do režírování masakrů po celé planetě. To, co bude v jeho knize asi chybět, je, jak ta hromada dat odhalila několik Kissingerových zločinných komentářů včetně např.: „Ilegální věci děláme okamžitě, když je to protiústavní, tak to ale zabere trochu více času.“
„Četné země v Jižní Americe a v Evropě se snažily Kissingera vyslýchat ohledně jeho aktivit během Nixonovy a Fordovy administrativy a několik lidí se také pokusilo o jeho občanské zatčení,“ uvádí Paul Joseph Watson z Infowars.
Nejslavnější je Kissingerovo Národně bezpečnostní memorandum 200 prosazující politiku využívání „potravin jako zbraně“ proti „méně vyvinutým zemím“ třetího světa, jejichž obyvatelstvo představuje riziko pro národně bezpečnostní zájmy Spojených států.
Abyste se poučili o celé historii Nového světového řádu, tak si kupte kopii Konečné dějství: Plán na globální zotročení v Infowars Store.
http://www.youtube.com/watch?v=x-CrNlilZho&feature=player_embedded
Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček
Zdroj: prisonplanet.com
Čtěte také:
- Bilderberg 2014 odhalen: Tajnůstkářská elita se sejde v Dánsku
- CFR: Při útocích na ISIS je potřebné neuznat suverenitu Sýrie
- Kyjev odmítl vydat nahrávky z řídícího střediska letového provozu. Tajná služba je zkonfiskovala.
- Obamův Africký summit: projev spíš slabosti než síly
- Spojené státy hledají v Íránu spojence pro boj proti současnému režimu