Čtvrtek, 1 prosince, 2022
Home Nezařazené HON LÉKAŘŮ NA KLAUSE: Podáno trestní oznámení

HON LÉKAŘŮ NA KLAUSE: Podáno trestní oznámení

Případ chystaného plánu několika lékařů proti prezidentu republiky Václavu Klausovi má na stole státní zastupitelství. Prověří, zda se lékaři nedopustili sabotáže ve stádiu přípravy.

Lékaři Jan Hnízdil a Martin Jan Stránský (kandidát do PSČR za Věci veřejné) připravovali loni na podzim s řadou svých kolegů  plán, jak svrhnout prezidenta republiky tím, že ho nechají zbavit způsobilosti k právním úkonům.

Lékaři zneužili své profese, když prezidenta chtěli pomocí zfalšovaných posudků prohlásit za psychicky nemocného a tudíž nezpůsobilého vykonávat prezidentský úřad.

Když se jejich plán provolalil poté, co někdo ze skupiny lekařů, se kterými své plány konzultovali, korespondenci vynesl, snažili se celou věc bagatelizovat a pozornost odpoutat obviněním prezidentova tajemníka Ladislava Jakla, že jim osobní korespondenci ukradl.

Redakce Prvnizpravy.cz jako první o skandálním plánu informovala sérií tří článků. Lékaři se po jejich zveřejnění ohradili a autorovi článků vyhrožovali právními kroky, které i později realizovali.


ČTĚTE TAKÉ:

Intriky lékařů: Klause chtěli prohlásit za blázna

Intriky lékařů pokračují, viní Jakla z krádeže

Plán lékařů proti Klausovi připravovalo více lidí


Autorství dopisů ale nepopřeli a na svém plánu dosud nevidí nic špatného. Naopak, tvrdí, že jejich debata byla oprávněná. „Korektní diskuzi, týkající se osobnostní integrity některých našich politických představitelů a míry jejich schopnosti odpovídat za svoje činy, považujeme za naprosto legitimní a nanejvýš aktuální,“ tvrdí.

Redaktora Prvnizpravy.cz navíc obvinili, že korespondenci ukradl, třebaže tento ji získal od anonymního zdroje.

Korespondence lékařů je navíc natolik závažná, že vzbuzuje podezření z přípravy trestného činu sabotáže či dokonce vlastizrady. Redaktor serveru Prvnizpravy.cz proto, jak mu ukládá zákon, celou korespondenci lékařů spolu s trestním oznámením na neznámého pachatele předal státnímu zastupitelství, aby celou věc prošetřilo.

Plán kritizují režisér i psychiatr

Plán lékařů si mezitím vysloužil i řadu kritiky od různých osobností veřejného života.

„Spiklenci se tímto záměrem hrubě dotkli prezidentovy osobní důstojnosti, připravovali brutální zásah do jeho osobních práv a svobod, možná i dočasné nedobrovolné umístění ve zdravotnickém zařízení. Současně jej chtěli zbavit ústavních práv, nabytých řádným zvolením. Uskutečnění jejich záměru by bylo tvrdým útokem proti ústavnímu pořádku. Z trestněprávního hlediska lze jejich jednání hodnotit jako přípravu několika trestných činů proti osobě pana prezidenta a proti veřejnému pořádku,“ napsal například Zdeněk Jemelík ze Spolku Šalomoun.

„Kdyby se jejich šílený plán podařil, byl by to od Listopadu 1989 první případ, kdy by bylo k odstranění politického odpůrce použito nezákonného, s největší pravděpodobností trestného jednání,“ dodal.

Plán kritizoval i známý psychiatr a publicista Cyril Höschl. Podle něj došlo k zneužití psychiatrie. „Zbavení způsobilosti k právním úkonům politického protivníka je frapantním pokusem o brutální zneužití oboru či postavení lékaře a je za hranicí jakékoli profesní etiky,“ napsal renomovaný psychiatr. – čtěte Zneužití oboru, soudí o intrikách lékařů Höschl

Na šéfa České lékařské komory Milana Kubka se obrátil i režisér Jiří Svoboda, který Kubka vyzval, aby se celou záležitostí zabýval.

„Pozornosti České lékařské komory, kterou reprezentujete, by rozhodně neměla uniknout podstata problému, která se flagrantně dotýká lékařské etiky. Pomíjím otázku, zda se nejedná o trestný čin ve stádiu přípravy,“ napsal Svoboda.

„Vzhledem k závažným mezinárodním konotacím problému – celá zmíněná aktivita skupiny lékařů a terapeutů byla zamýšlena jako nátlak na Prezidenta ČR v době jeho rozhodování, zda připojí svůj podpis k tzv. Lisabonské smlouvě -, považuji za vhodné informovat o celé záležitosti Evropskou psychiatrickou asociaci (EPA), a s ohledem na politické souvislosti, předsedu Poslanecké sněmovny ČR a předsedu Senátu Parlamentu ČR,“ napsal také Svoboda v otevřeném dopise. – čtěte Režisér se zastal Klause: Lékaři zneužili profesi

www.prvnizpravy.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Kdo vraždí krypto-milionáře?

Jsou nejdůležitější pionýři průmyslu krypto-měn něčím cílem? Právě jsme se dověděli, že zemřel 53letý miliardář krypto-měn jménem Vyacheslav Taran a je to...

2 miliony migrantů se přes noc stanou občany, Německo znásobuje úsilí o velkou výměnu obyvatel

Nový německý zákon o občanství radikálně Německo transformuje na generace. Německo se blíží k úplnému přetvoření zákonů o občanství a...

Holandská vláda sedlákům zruší 3 000 farem, aby vyhověla Zeleným předpisům EU

Tato vláda vyčlenila 24,3 miliardy € na kompenzace podnikům za jejich plánované vyvlastnění a zrušení provozu tohoto soukromého vlastnictví.

Bidenův gender-fluidní šéf jaderného úřadu obviněn z trestného činu krádeže

Vedoucí činitel Ministerstva energetiky vedoucí jaderný úřad byl obviněn z trestného činu krádeže, neboť na letišti v Minneapolis v září ukradl zavazadlo a krátce nato...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
7
0
Would love your thoughts, please comment.x