Středa, 24 dubna, 2024
Home Nezařazené Jourová:Znám cenu svobody.Opravdu? Svojí možná, ale co pana Řičáře?

Jourová:Znám cenu svobody.Opravdu? Svojí možná, ale co pana Řičáře?

Naše nová eurokomisařka bude dnes podrobena tak zvanému grilování v EP. Poslanci by měli v tomto procesu zkoumat, zdali má profesionální, lidské i morální předpoklady k vykonávání velmi prestižní funkce na evropské politické scéně. Měla by o hlavu převyšovat obyčejné eurosmrtelníky svým umem, pracovním nasazením, charakterem i morálně volními vlastnostmi. Jako nejlepší z nejlepších, jako pečlivě vybraný vyslanec svého národa. Je taková Věra Jourová?

„Má kariéra mi přinesla řadu pozitivních zkušeností, ale rovněž i ty nejobtížnější chvíle v mém osobním i profesním životě. Principy svobody a bezpečnosti jsou pro mě obzvláště důležité i vzhledem k tomu, že jsem byla v roce 2006 neoprávněně obviněna a držena měsíc ve vyšetřovací vazbě. Naštěstí jsem byla plně rehabilitována soudy. I když bych tuto zkušenost nedoporučovala, dala mi jedinečnou možnost nahlédnout do toho, jak důležitá je vláda práva v trestním řízení. Když si projdete touto zkušeností,začnete chápat, co to znamená být konfrontován s jasnou nespravedlností. I to je důvod, proč tak odhodlaně zdůrazňuji svobodu jednotlivce, kterou považuji za nejvyšší hodnotu, která by měla být podporována a chráněna,“ uvedla Jourová v písemných odpovědích na otázky europoslanců.

Jeden by málem slzu uronil. Věnovali jsme se na stránkách Pravého prostoru cause Budišov, o které Jourová píše, velmi podrobně. Ze všech možných dostupných indícií je patrné, že Věra Jourová tak úplně obětí nebyla, ale spíše naopak. Po prvotním přiznání a obvinění tehdejšího premiéra Paroubka na spolupráci při tunelování evropských dotací došlo pravda k dramatickému zlomu při vyšetřování, ale až po „interesantní“ změně výpovědi a „ztrátě paměti“ obviněné Jourové.

Věra Jourová byla propuštěna z vyšetřovací vazby, později dokonce vysoudila několikamiliónové odškodné, Paroubek a jeho partajní soudruzi zůstali křišťálově čistí a jediným opravdu potrestaným v celé cause je dnes ten, který celou zlodějinu policii ohlásil a chtěl se podílet na jejím vyšetření. Marek Řičář.

Politická a soudně-policejní mafie si jej podala ve velkém stylu, velmi podobném praktikám bývalé StB. On totiž měl tu „drzost“, že poukázal na kriminální chování mocenské věrchušky a to se v Česku nesmí ani dnes. Zmatečné vyšetřování, kde se ztrácely důkazy, zmatečná soudní jednání, výpovědi svědků, desítky nesrovnalostí ve spisech a mnoho dalších podivností provázelo celý případ až do, pro pana Řičáře, naprosto zničujícího konce.

Celá jeho rodina bylo po jasných výhrůžkách smrtí převedena nejprve do programu ochrany svědků. Se svojí manželkou a pěti dětmi se musel několik let skrývat pod cizím jménem s „policejní ochranou“. Neměl tedy ani možnost nijak zasahovat do dalšího vývoje budišovské causy a tak se důsledky této „pomoci“ od státu staly pro celou jeho rodinu fatálními.

Zatímco Jourová, Paroubek, Doležel a další „velké“ figury z tohoto případu si dnes užívají „plodů“ své politické práce, deklarují boj za svobodu, proti korupci, proti nespravedlnosti a za právní stát, v případě naší nové eurokomisařky dokonce na úrovni EU, architekt Marek Řičář byl uklizen na 6 a půl roku do kriminálu. Zřejmě pro výstrahu všem jeho možným následníkům, kteří by také chtěli upozornit na nějaké nesrovnalosti při čerpání všemožných dotací a grantů.

Jsem opravdu zvědav, zdali se při tom „bruselském grilování“ najde alespoň jeden europoslanec, který se Věry Jourové přímo zeptá:

„O které Věře mluvil starosta Péťa, pro níž měl nachystány 2 milióny Kč?

Proč jste v kause Budišov tak radikálně ze dne na den změnila výpověď?

Proč, když si natolik ceníte svobody člověka a chápete co je to být konfrontována s jasnou nespravedlností, se neangažujete v pomoci Marku Řičářovi a v hnutí za obnovu jeho procesu?

Proč na sobě necháváte stín mafiánského spolčení i účelového jednání a nepostavíte se k celé cause Budišov čelem a celou vahou své politické osobnosti i nynější funkce se nesnažíte veškeré pochybnosti o morální a charakterové čistotě vaší politické kariéry odstranit?

Máte k tomu snad nějaký důvod?“   

Petice za zrušení rozsudku a obnovení procesu ing. arch. Marka Řičáře: ZDE.

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz (diskuse bez registrace)

Karel Kříž vyšlo na:

Jourová:Znám cenu svobody.Opravdu? Svojí možná, ale co pana Řičáře?

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
13
0
Would love your thoughts, please comment.x