Free Porn
Čtvrtek, 25 července, 2024
Home Nezařazené Kosovská nezávislost: “Srbský ministerský předseda Ivica Dačič je zrádce,” vláda je zaprodaná

Kosovská nezávislost: “Srbský ministerský předseda Ivica Dačič je zrádce,” vláda je zaprodaná

Někteří jsou rozzuření, jiní rezignovaní, ale většina Srbů v severním Kosovu se cítí být historickou dohodou o normalizaci vztahů mezi Bělehradem a Prištinou zrazena, což je krok ke zhojení zjitřeného nepřátelství v posledním ohnisku napětí na Balkáně, ohlásila AFP.

„Bělehrad nás zradil a podvedl,“ říká hořce Marko Dimitrijevič, 32-letý farmaceut, když ucucává kávu v kavárně v severokosovském městě Kosovska Mitrovica.

Dohoda zařízená brokery Evropské unie a v pátek v Bruselu podepsaná srbským ministerským předsedou Ivicou Dačičem a jeho protějškem z Kosova Hašimem Thačim poskytne určitou autonomii těm zhruba 40 000 Srbů v severním Kosovu, kteří zarputile odmítají uznat kosovskou deklaraci nezávislosti na Srbsku z roku 2008.

Podrobnosti textu – zaměřeného na vyřešení posledního většího sporu zůstávajícího z toho krvavého konfliktu, který v 90. letech rozdělil Balkán – nebyly EU zveřejněny.

Ale neoficiální verze vydaná místními médii říká, že Kosovským Srbům bude poskytnuto autoritativní postavení v místních policejních silách a na soudech v okresech se srbskou většinou, ovšem v rámci právního systému Kosova.

Ač je tento ústupek – výsledek několika kol EU zprostředkovaných rozhovorů – vítán, tato historická dohoda, tak ta rovněž rozzuřila mnohé Kosovské Srby, kteří na ni pohlíží jako na tiché přijetí kosovské nezávislosti Bělehradem.

Dimitrijevič hněvivě vyzval Dačiče a jeho pomahače: „Přijďte sem a řekněte nám, jestli se nestydíte,“ za co jste tu dohodu prodali.

Dosažením této dohody „uznávají Kosovo za nezávislý stát a tlačí nás pod albánské područí,“ dodala Gordana Petrovič, 57-letá úřednice z Kosovské Mitrovice.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček zdroj: www.globalresearch.ca

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Globální průšvih se rozbíhá v České republice, Česko zveřejnilo data vyzrazující smrtonosnost COVID vakcín

Během časů pandemických lockdownů a krátce poté se ozývaly četné hlasy, že se naprosto přehlíží rizika a škody přinesené drakonickými proti-epidemickými opatřeními oproti jejich...

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
5
0
Would love your thoughts, please comment.x